כתב אישום הוגש שני בגירים ושני קטינים בחשד שניסו לרצוח את גרושתו של אחד הנאשמים

| עודכן: פברואר 14, 2022

היכל בית המשפט המחוזי חיפה
בית המשפט המחוזי חיפה

פרקליטות מחוז חיפה (פלילי) הגישה לבית המשפט המחוזי בעיר שני כתבי אישום נגד מוחמד עדאוי  (30) ושני קטינים תושבי טורעאן, וכנגד מוניר סעיד (50) תושב אבו סנאן בין היתר בגין ניסיון רצח זאת לאחר שניסו לרצוח את גרושתו של סעיד.

לפי כתבי האישום, שהגיש עו"ד בני פסקל, לסעיד ולמתלוננת ארבע בנות, לאחר שנים של אלימות כלפי המתלוננת מצד בעלה בשנת 2015 הם התגרשו. לאחר הגירושים התנהלו בין סעיד והמתלוננת מספר הליכים משפטיים בנוגע לביתם המשותף, המתלוננת עתרה לפירוק השיתוף של בני הזוג וביקשה מחצית מהזכויות בנוגע לכל הרכוש המשותף של בני הזוג וכן צו מניעה לבניה בקומה העליונה של הבית בו התגוררו.

לאחר הגירושים, התחתן סעיד בשנית, ובמספר רב של הזדמנויות, איים על המתלוננת. בעקבות האיומים, חומרתם ותדירותם, המתלוננת הייתה בקשר רציף עם המשטרה ועם מחלקת הרווחה בעיר, וסופקו לה אמצעי הגנה לרבות מצלמות אבטחה שהותקנו בדירה. ביום 20.4.21 במסגרת דיון בבית המשפט, הגיעו הצדדים להסכמה כי נכסיהם המשותפים יחולקו ביניהם בחלקים שווים, בעקבות כך החליט סעיד לרצוח את המתלוננת. לאור האמור סיכם סעיד עם מוחמד (אחיה של אשתו החדשה) לגייס שני אנשים נוספים אשר תמורת תשלום יגרמו למות המתלוננת. בהתאם לסיכום פנה מוחמד אל שני הקטינים מטורעאן אשר הסכימו לבצע את רצח המתלוננת תמורת תשלום 80 אלף ₪ . הנאשם סעיד, סיפק נשק והדריך את מוחמד והקטינים על דרכי הגעה ומילוט מבית המתלוננת.

ביום 16.7.21, מוחמד אסף ברכבו את שני הקטינים, והשלושה נסעו לכיוון אבו-סנאן. לאחר שהקטינים אספו את הנשק, שהחביא סעיד, הם המתינו למתלוננת ליד ביתה. עת המתלוננת יצאה מרכבה וצעדה לכיוון הבית, יצאו הקטינים ממחבואם ורצו לכיוונה כאשר אחד הקטינים יורה לעברה מספר קליעים. מיד לאחר מכן נמלטו הקטינים אל המטע, הניחו את הנשק במקום המחבוא, וחזרו לרכב בו המתין להם מוחמד.

כתוצאה מהירי, המתלוננת נפגעה מחדירת מספר קליעים לפלג גופה העליון, והובהלה למרכז הרפואי לגליל בנהריה כשהיא במצב קשה. המתלוננת נותחה, ואושפזה בבית החולים במשך 10 ימים.

בנוסף לעבירת ניסיון הרצח לנאשם סעיד יוחסו עבירות של איומים, קשר לפשע ועבירות בנשק, ולמוחמד ושני הקטינים יוחסו עבירות ניסיון רצח, קשר לפשע ועבירות בנשק.

התיק נחקר ביחידה ללוחמה בפשיעה (יל"פ) מרחב אשר

במקביל להגשת כתב האישום, הפרקליטות הגישה בקשה למעצר עד תום ההליכים.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *