אלדן – הספר הרכלן (סיפור חקירה)

אילוסטרציה

במקרים רבים, ביקור במספרה הופך מטיפול תקופתי נדרש בשיער לסוג של מפגש חברתי, ייעוץ פסיכולוגי או עדכון ברכילות האחרונה. עבור דנית, הביקור אצל הספר שלה, אלדן, הוא לשתי מטרות בלבד: צבע ותספורת. כשהייתה קובעת תור אצלו, הוא הייתה מצטיידת בספר, וממעטת לדבר איתו או עם הלקוחות האחרים, רובן נשים. דנית, אף פעם לא הרגישה צורך לחלוק עם הספר שלה, סודות, לקבל ייעוץ זוגי או לשמוע רכילות על אנשים אחרים. בגלל זה, מה שאני עומד לספר בדקות הקרובות, הופך את הסיפור למרתק יותר.

לאחר שהוא סיים את הטיפול בה, אלדן נפרד ממנה ונכנס לחלק אחר של המספרה. לפני שיצאה מהמספרה דנית נזכרה שהיא רוצה לשאול את אלדן שאלה לגבי הצבע החדש שעשה לה, היא חיפשה אותו במספרה. לפני שהיא הספיקה להיכנס לחדר שבו הוא נמצא, היא שמעה את השם שלה ונעצרה. "תשמעו", אמר אלדן, הספר לאחת הלקוחות הקבועות שלו, "מירי, הפניסטית הקבועה שלי, ראתה שלשום את אמיר, בעלה של דנית, בביג של יוקנעם, עם בחורה צעירה, כשהם יושבים ממש צמודים. היא אפילו צילמה אותם והעבירה לי את התמונה שלהם, בלי שהם הרגישו!" סיכם את דבריו בהתרגשות. 

לאחר ששמעה את דבריו, דנית קפאה במקום, התעשתה במהירות ועזבה את המספרה. כעבור שעתיים היא הייתה אצלי במשרד, אמנון רודס חוקר פרטי ושכרה את שירותיי לחקור האם בעלה בוגד בה עם בחורה צעירה.

בני הזוג, דנית ואמיר נשואים כעשר שנים וגרים בדירה מפוארת בחיפה, אחד הדילים המוצלחים שעשה בעלה, מתווך ותיק ומצליח בחיפה. דנית מהנדסת במקצועה, פגשה את אמיר כאשר היא חיפשה דירת רווקות כשעוד הייתה סטודנטית, הם התאהבו, התחתנו, הביאו שלושה ילדים לעולם וסה"כ, אין להם תלונות. 

הרגשתי שהפעם, אני מתחיל את החקירה מאפס מוחלט. החשד שלנו לגבי אמיר, התבסס רק על דבריה של הפניסטית שעוד היינו צריכים לאמת את מהימנותה. במצב כזה, לא היה לי קצה של חוט כדי להתחיל את החקירה. אז התחלתי, כמו שאני מתחיל כל חקירה. יצאתי מוקדם בבוקר ממשרדי, אמנון רודס חוקר פרטי, והעמדתי את הרכב שלי בפינה מוסתרת, מחכה שאמיר יתחיל את היום שלו. אחרי כעשר דקות הוא יצא מבניין המגורים המפואר שבו הוא גר, נכנס לרכב ויצא לדרכו. ואני אחריו.

אחרי כחמש דקות נסיעה, הוא עשה פנייה בתוך העיר ויצא לכיוון הצ'ק פוסט. קיוויתי מאד שהוא החליט לנסוע ליוקנעם עילית, לפגוש את 'החברה' שלו. וכך היה, כעבור 15 דקות של נסיעה חלקה נכנסנו לקטע הכביש המוביל ליוקנעם.

באמצע הטיפוס אל השכונות החדשות בעיר, הרכב של אמיר נעצר בפתאומיות, ואל רכבו נכנסה צעירה נאה, ובאופן לא מפתיע, הם נסעו למתחם הביג. הם התיישבו באחד מבתי הקפה, והפעם בחרתי לשבת לצד האדם שאני עוקב אחריו ולהקשיב לשיחה ממקום קרוב.

מכיוון שישבנו במקום פתוח, הישיבה שלי לידם לא עוררה חשד שאני עוקב אחריהם וגם כשצילמתי אותם, הדבר לא נראה כמעורר חשד. את התמונה הברורה ביותר, העברתי לדנית, כי אולי במקרה, היא מכירה את הצעירה, ויכולה בעצמה, לתרום לפתרון של התעלומה. הצעירה שישבה עם אמיר, הייתה נסערת מאד, לפי תנועות הידיים ושפה הגוף שלה. 

ההשערה שלי התבררה כנכונה כשהצלחתי לתפוס קטעים מהשיחה. דבר אחד היה בטוח. היא לא הייתה מאהבת של אמיר. רחוק מזה. אחרי כמה דקות, נכנסה הודעה מדנית. היא כתבה לי שאם הצעירה הזאת היא, מי שאמיר 'מבלה' איתה בימי רביעי בבוקר בביג ביקנעם, אז העבודה שלי הסתיימה. זה לא הפתיע אותי לפי קטעי השיחה ששמעתי. אפילו הוקל לי, שהתברר הפתרון הרבה יותר פשוט ממה שחשבתי.

אחרי כחצי שעה בבית קפה, אמיר והצעירה עזבו את המקום, ללא חיבוקים או נשיקות, קורונה, אמרנו? אמיר נכנס לרכב והצעירה נכנסה לאחת החנויות לבגדים במקום.

נכנסתי לרכב שלי, והתקשרתי לדנית. היא סיפרה לי שהצעירה היא בת אחותו של אמיר. היא עזבה את בית הוריה בנשר, אחרי שיצאה מהארון וההורים לא היו מוכנים לקבל את הידיעה. רק אמיר, בחר לעמוד לצידה של הצעירה, שהתברר שהיא חיילת משוחררת, ועזר לה למצוא דירה להשכרה ביוקנעם. הוא גם זה שתומך בה כלכלית, עד שההורים שלה יתעשתו או שיימצא פתרון אחר עבורה. 

שאלתי את דנית, אם היא ידעה על הסיפור של האחיינית, למה היא לא שאלה את אמיר באופן ישיר. שמעתי היסוס בקולה ובסוף, היא זרקה פצצה קטנה משלה. "כי לפני כמה שנים אמיר בגד בי, אחרי שתפסתי אותו הוא הבטיח לי שזה לא יחזור עוד. פחדתי שהוא לא עמד במילה שלו, ובחרתי לשכור את שירותיו של חוקר פרטי כדי להיות בטוחה בעצמי". באותו הערב, דנית התקשרה אליי, ומסרה לי שהיא דיברה עם אמיר, והוא אימת את ההשערה שלה. בנוסף, היא החליטה שאת התספורת והצבע הבאים שלה, היא תעשה אצל ספר אחר, שלא 'בוחש' בסירים של אחרים.  


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *