איחולים לשנה החדשה

| עודכן: ספטמבר 6, 2021

אילוסטרציה

מה נרצה שישתנה בעיר חיפה בשנה הבאה עלינו לטובה ?

שנת תשפ"א הייתה אמביוולנטית עבור תושבי וחברי העיר חיפה.

מצד אחד התחדשות עירונית של אלפי יחידות דיור, מקומות תעסוקה{הרחבת בניין אינטל שייצר מקומות תעסוקה חדשים}צמיחת ההייטק, הקמת נמל המפרץ החדש, מכבי חיפה החזירה את האליפות לכרמל ודברים נוספים.

מצד שני לא מעט בעיות חלקן רגילות לעיר מודרנית והיתר לא ממש מתאימות לעיר בגודלה וחשיבותה של חיפה.
מועצת עיר שמחולקת, ראש עיר שאיבדה מהכוח והסמכות שלה, בעיית הקורונה שלא נפתרה והפכה את העיר לכתומה על גבול האדומה לפי מודל הרמזור, בעיית החזירים שהתרחבה, ערירים שנמצאים ללא רוח חיים ברחבי העיר ועוד לא מעט בעיות קטנות וצרות יותר.

אז רגע לפני שנשב מסביב לשולחן החג ונקבל בברכה את השנה החדשה, זה הזמן לעשות ריסטארט ולזרוק לפח את השנה היוצאת היוצאת ולייחל ששנת תשפ"ב תהיה טובה מקודמתה.

אתר כרמליסט עם כמה איחולים לקראת השנה החדשה בתקווה שתשפ"ב תענה לפחות על חלק מהציפיות:

1. סיום עידן נגיף הקורונה– נכון, הקורונה היא בעיה כלל עולמית ומשפיע רבות על חיי היום יום, אבל נראה שיש ערים שאם תדע נא להתנהל טוב יותר עם הנגיף תצליח למגר אותו.

בחיפה בסה"כ נכון לכתיבת שורות אלו ישנן 4 שכונות אדומות: קרית חיים, קריית שמואל, נווה שאנן והדר.
נראה כי עם אכיפה יותר גדולה במקומות אלו אפשר יהיה בשנה הקרובה למגר את תופעת הקורונה במקביל למספר המתחסנים הגבוה יחסית של העיר.

2. ייצוב מועצת העיר– תשפ"א הייתה שנה מטלטלת לראשת העיר עינת קליש שדי איבדה את שליטתה במועצה.
לא מעט חברי מועצה שתמכו בה בבחירות האחרונות התפטרו מתפקידם והשאירו אותה לטבוע בבוץ, קיטונות וביקורות רבות נשמעו על התפקיד שלה.

אבל במצב הנוכחי המועצה לא יכולה לתפקד וזה הכי גרוע לעיר עצמה, לבחירות 2023 נשארו קצת יותר משנתיים בהן גם חברי המועצת וגם ראשת העיר יצטרכו לשנס מותניים ולדאוג לרווחתם של תושבי העיר, נקווה שבשנה הקרובה מועצת העיר תדע לטפל קצת יותר טוב בבעיות שיגיעו בסעיפים הבאים.

3. מיגור "המגפה השקטה"– כך כינו בזק"א את מציאת גופותיהם של ערירים וזקנים רבים ברחובות העיר.
לא פחות מ17 מקרים קרו השנה בחיפה והיא העיר "המובילה" בתופעה זו.
ראשת העיר עינת קליש כינתה אותם כ"אנשים שבוחרים להתבודד ואינם מטופלים של הרווחה" אבל האמת היא שגם אם זה נכון ואנשים אלו אינם מוכרים לרווחה, הרי שזה כנראה לא מקרי שחיפה מובילה בקטגוריה זו וכנראה ישנה כאן בעיה שצריך להתייחס אליה יותר בכובד ראש.

חיפה כעיר נחשבת למבוגרת, רב האוכלוסייה הצעירה יורדת ממנה מהר מאד, וצריך להתייחס ולדאוג לשלומו של כל ערירי או מבוגר כזה כדי שבשנה הקרובה חיפה תהיה עיר שתושביה ערבים זה לזה.

4. חזיר ב"עיר"– הבעיה שלפני כמה שנים הייתה בעיקר של יושבי פסגות הכרמל הפכה בשנה האחרונה לבעיה כלל עירונית.
כמעט מדי יום משוטטים חזירים ברחבי העיר וגורמים לנזק רב לרכוש וגם לתושבים עצמם.
מעיר שקטה הפכה חיפה ל"דיר חזירים", מדי יום אנשים מצלמים סרטוני חזירים שהופכים לויראליים ברשת, אבל האמת שזה עצוב שלזה העיר הפכה.

בימים האחרונים יש אולי פתח לאור בקצה המנהרה כשעיריית חיפה החליטה יחד עם רשות הטבע והגנים למנות פרוייקטור לנושא החזירים, אבל האמת שזה ממש טיפה בים.
נקווה שבשנה הקרובה יימצא לפחות פתרון חלקי שיסיר לפחות מעט מאיום זה על התושבים.

5. החזרת הדו קיום לעיר– שנת תשפ"א עברה טלטלה גם בקטע הדמוגרפי, הפרעות של מבצע "שומר חומות" סדק במעט את עיקרון הדו קיום ששרר בעיר כמו בלא מעט ערים מעורבות.

יהודים רבים שהיו נוהגים לפקוד עסקים ערבים, החרימם ולהיפך.

העיר חיפה תמיד התאפיינה כעיר של קירוב לבבות בין כל הדתות והפרעות שקרו בה בחודש מאי היו יוצאי דופן, בינתיים האווירה האלימות שהייתה התפוגגה מעט מאז, אבל את הגלגל קשה להחזיר לאחור ומצב עשוי לצאת מכדי שליטה בפעולה אחת של אדם בודד.
נקווה ששנת תשפ"ב תהיה רגועה מעט ותחזיר אותנו לחיים הנורמליים.


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *