מסכמים את שנת תשפ"א עם כללית מחוז חיפה וגליל מערבי

| עודכן: ספטמבר 2, 2021

רונן נודלמן צילום: ערן לביא באדיבות דוברות כללית

נמשיך להשקיע ולהנגיש שירותים בכל רחבי המחוז, להוביל בממדי האיכות הרפואית, נבצע פעולות מניעה ונאזן מחלות

אוכלוסיית חיפה וגליל מערבי מוסיפה לגדול ואיתה גדלים גם הצרכים הרפואיים ולאורך שנת תשפ"א, לצד הקורונה כללית לא הפסיקה לבנות, לשדרג ולפתח שירותים חדשים. כללית מחוז חיפה וגליל מערבי של כללית הוא המחוז הגדול ביותר בארץ. הוא פרוס מיישובי חוף הכרמל ועתלית וממשיך צפונה לראש הנקרה, כולל ובמזרח העיר יקנעם ובזכות תנופת הבנייה והפיתוח לכללית מעל 200 מרפאות ראשוניות ומרכזים לרפואה יועצת.

"בימים אלה, ברחבי המחוז נמשכים עשרות פרויקטים של בנייה, שיפוץ ושיפור נראות של מרפאות, ביניהם גם הרחבה של מתקנים ותיקים של הכללית. בשכונות החדשות הכללית בונה ומכשירה מרפאות בסמוך לאכלוס של הבניינים ומפעילה שירות. למרות התקופה המאתגרת שאנו חווים, אנו ממשיכים להרחיב שירותים ולצמוח ומתוכננים עוד פרויקטים רבים בעשרות מיליונים לשיפור השרות והנראות של המרפאות עבור המטופלים", מספר רונן נודלמן, מנהל המחוז.

במרכזים הגדולים לרפואה יועצת לין בחיפה וזבולון בקריית ביאליק, שמתפקדים כמו בית חולים קטן, מועסקים מנהלי מחלקות ורופאים בכירים מבית החולים כרמל, חלקם כמנהלים מרחביים מקצועיים, כמו אורתופדיה, אף אוזן גרון, אונקולוגיה ועוד, מתוך ראייה של רצף טיפולי, שמאפשר למטופלים לבצע חלק גדול מהניתוחים ו/או מעקבים לאחר ניתוחים ופעולות רפואיות בקהילה במקום ללכת לבית החולים. 

"במרכזים לרפואה יועצת המנתחים מבצעים ניתוחים ופעולות כגון: ניתוחים להסרת נגעים סרטניים, קטרקט ועוד, בהיקפים שמקבילים לבתי החולים שבמרכז הארץ. מבחינתנו, זו המגמה – להסיט כמה שיותר שירותים לקהילה ולפנות את בתי החולים לדברים המורכבים יותר" מסביר נודלמן. 

ברחבי המחוז פרוסים 114 בתי מרקחת השייכים לכללית, ובנוסף ניתן לקבל שירות בבתי מרקחת בהסכמים, כל זאת בכדי להנגיש את השירות ושהמטופלים לא יצטרכו להתרחק כדי לרכוש תרופות. הרוקח הוא חלק מהצוות המטפל ומסייע בתחום האיכות הרפואית על ידי ייעוץ רוקחי ובהכוונה בפגישות אישיות ובקביעת תור מראש.

בשיא תקופת הקורונה הוקמו יותר מ-40 מתחמי דיגום קורונה ובוצעו מאות אלפי בדיקות. מעל 20 מתחמי חיסונים הוקמו לטובת מבצע החיסונים ועל מנת להנגיש את החיסונים לטובת מטופלים שאינם מסוגלים להגיע למתחמים הצטיידה כללית בניידות ומתחילת מבצע החיסונים למנה השלישית התחסנו בכללית מעל 700,00 איש.

שעות הפעילות של המיונים הקהילתיים, הממוקמים במרכזים לרפואה יועצת לין בחיפה ובזבולון, הורחבו עד השעה 19:00 בערב, ובמרכז רפואי כרמל, הוקם מוקד לילה שפועל בכל יום החל מהשעה-19:00 בערב ועד 23:00, ובסופי שבוע מהשעה 12:00 ועד 23:00 ובו שירות של רופאים מומחים בתחומי ילדים, פנימית וטראומה כולל שרותי סיעוד ומנהל וזמינים להם האמצעים והשירותים של בית החולים.

המערך לשירות ואשפוז בית הורחב לטובת מטופלים ששהו בביתם וחלקם ללא יכולת לצאת מהבית.

"היחידה להמשך טיפול היא הגדולה בארץ עם צוות של רופאים, אחיות ומטפלים במקצועות הבריאות שמעניקים טיפול לאנשים שנמצאים במסגרת אשפוז בית. מאחר שהיה חשש להגיע לבתי החולים, תגברנו את היחידה באנשי צוות נוספים והוספנו לה מאות מטופלים, כך שהיום מטופלים בה למעלה מ-2,000 איש. הרחבנו את שיתוף הפעולה עם חברת צבר למטופלים שמתאימים לכך כדי למנוע הגעה מיותרת לבתי החולים, ועבור אוכלוסיות כמו חולי אי ספיקת לב נשלחה ניידת עם רופא קרדיולוג ממרכז רפואי כרמל ואחות של כללית, מצוידים במכשור נייד, כדי להעניק טיפול רציף. היו מטופלים שהיינו היחידים שביקרנו אותם ודאגנו להם. סייענו ככל שיכולנו כדי לעבור את התקופה, אם באמצעות העובדים ואם באמצעות מתנדבים" משתף נודלמן.

כללית מובילה את מתן השירותים הרפואיים בדיגיטל ורבים מהמטופלים למדו להתנהל דרך תורים בווידאו או בטלפון. אחד האמצעים שפותחו הוא ה-Tyto, שמאפשר לעבור בדיקות רפואיות בבית באמצעות מכשיר קטן וחכם, להתייעץ עם רופא בשיחת וידאו ולקבל אבחון רפואי מרחוק. כמו כן, הושמש מכשיר אולטרסאונד ביתי לנשים הרות, שמבצעות באמצעותו סריקה ומעקב עם הדרכה מרחוק.

"המטופלים שלנו מעריכים את שיפורי השירות והנראות. הם יודעים שהם מקבלים את השירות ממומחים מובילים ובעלי שם עולמי. לאחרונה כללית דורגה במקום השני מתוך מאה במדד המותגים של גלובס שמדרג נותני שירות בארץ כולל מותגים בינלאומיים – מדובר במדד יוקרתי שמהווה שיקוף של דעות והעדפות הצרכן הישראלי ומלמד על מגמות רוחב. נמשיך להשקיע ולהנגיש שירותים בכל רחבי המחוז, להוביל בממדי האיכות הרפואית – נבדוק מטופלים, נבצע פעולות מניעה ונאזן מחלות. אנחנו מובילים את הארץ בתחום הבריאות וגאים על כך. אנחנו כאן בשבילכם, שומרים על בריאותיכם, שימרו גם אתם. חגים שמחים" סיכם נודלמן.כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *