הצלחה גדולה לפרויקט שיתוף ציבור נחל הקישון

| עודכן: אוגוסט 5, 2021

צילום: אלון לוויטה באדיבות דוברות מועצת קרית טבעון

ראש המועצה עידו גרינבלום: למדנו שהתפיסה של שותפות, שקיפות והקשבה לתושב ולתושבת אותה אנו מובילים במועצה היא הנכונה ביותר לקרית טבעון 

הצלחה גדולה לפרויקט שיתוף ציבור אותו הובילה המועצה המקומית יחד עם רשות ניקוז ונחלים קישון בנושא הקמת תכנית אב "פארק מפער הקישון".

לדברי מהנדסת המועצה אדריכלית אסנת ברנדס ברש, תכנית האב למרחב הקישון מאפשרת לנו לחלום בגדול על עתידו של מרחב הנחל וסביבתו כפוטנציאל לשטחי פנאי ונופש לתושבי השכונות הסמוכות, וקרית טבעון כולה. התכנית המקודמת בוחנת את איכויות המרחב וכוללת צוות יועצים נרחב המתכלל את שיקולי האקולוגיה, הנוף והסביבה עם הפוטנציאלים לפיתוח המרחב על מנת להנגיש  את הנחל לציבור ולפתח את המרחב לשימושים נוספים.

בהמשך, על מנת להציג את האפשרויות השונות לצבור נערך שבוע פעילות ייעודי שכלל מגוון סיורים והדרכות על היסטוריה ומורשת המקום, החי והצומח בנחל ועוד.

פעילות השיא נערכה ביום שישי האחרון ובמהלכה הסתובב ברחבי הישוב רכב שיתוף ציבור "הקישונמוביל". הרכב תוכנן ועוצב על ידי משרד "נחלת הכלל" ויועצי שיתוף הציבור "אואה סטודיו" . תושבים ותושבות בכל הגילאים הביעו דעתם, הצביעו על דילמות תכנון מרכזיות, הכירו את היסטוריית המרחב ואפילו גילו כמה פינות טבע פראיות שקיימות במרחב.

בסוף היום נערך הפנינג חוויתי בפארק הקטר בהשתתפות עשרות משפחות.

ראש המועצה עידו גרינבלום: "בראש ובראשונה אני רוצה להודות לתושבות והתושבים על שיתוף הפעולה, על ההקשבה, ההשתתפות במפגשים, בפעילויות וגם לקיחת חלק בהצגת רצונות ומחשבות במטרה לדייק את הצרכים מול הרשויות. 

השבועות האחרונים לימדו אותנו שהתפיסה שאותה אנחנו מובילים במועצה, תפיסה של שותפות, שקיפות והקשבה לתושב ולתושבת היא הנכונה ביותר לקרית טבעון ואנחנו מאמינים שתושבות ותושבי קרית טבעון יודעים ויודעות להגיד במדויק מה פועל טוב. תודה  ליים חמי ולרשות ניקוז נחלים קישון, למהנדסת המועצה ולצוות שלה, לטלי דינור וטלי וקסלר הנפלאות ממשרד נחלת הכלל ולרון סבג מסטודיו אואה שלוקח את כולנו עוד צעד קדימה בעבודה עם הציבור".

מהנדסת המועצה אדריכלית אסנת ברש: "תודה גדולה לצוות התכנון, שעשה ועושה עבודה יסודית, מסורה ורגישה וכמובן לשותפינו הנפלאים למסע הזה- רשות ניקוז נחלים קישון".

מנכ"ל קישון חיים חמי: "שותפות משמעותית עם המועצה המקומית טבעון, אפשרה לייצר פעילות מגוונת ואיכותית למען חיבור קהילת טבעון אל מרחב הקישון.

בחזון רשות ניקוז ונחלים קישון, הקישון ישוקם ויפותח לכל אורכו המשלב: טבע, עשיה קהילתית ופיתוח כלכלה מקומית מקיימת.
תכנית "פארק מפער הקישון" הינה אבן דרך חשובה בקידום החזון לאגן הקישון ובעזרת השותפות והשיתוף עם כל בעלי העניין והקהילות, נגיע יחד לתכנון מדויק, גיוס משאבים  לביצוע. מברך על השיתוף פעולה עם הרשות המקומית והעומד בראשה".

צילום: אלון לוויטה באדיבות מועצה מקומית קריית טבעון


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *