החלטת מועצת התאחדות המלונות: פתיחת מלונות בישראל

| עודכן: פברואר 9, 2021


מועצת התאחדות המלונות בקריאה לממשלה: "אם לא תסכמו איתנו לאלתר על תאריך יעד לפתיחת מלונות בכל הארץ – המלונות יפתחו כבר בשבוע הבא. הענף חנוק ואיננו יכול להמשיך לחיות בתנאי אי ודאות. אין שום סיבה שלא לפתוח כבר מחר בבוקר מלונות במתכונת צימרים ללא תו ירוק, יחד עם איים ירוקים ותוך עשרה ימים  לפתוח את כל המלונות בארץ בתו ירוק ועם שטחים ציבוריים"

בישיבת חירום שכינסה היום מועצת התאחדות המלונות, בראשותו של יו"ר המועצה ג'ימי זהר ונשיא ההתאחדות אמיר חייק, הוחלט לדרוש מהממשלה לקבל החלטה לאלתר על פתיחת מלונות ולסמן תאריכי יעד. במידה ולא תתקבל החלטה בממשלה, מלונות יפתחו כבר בשבוע הבא.

"אין לנו ברירה אחרת. מרבית הענף סגור ומדמם כבר שנה. 41 אלף העובדים הישירים שלנו יושבים בבית יחד עם עוד 150 אלף עובדים עקיפים בענף. פסח שהוא הזדמנות עבורנו להתחיל להתאושש, כבר מעבר לפינה. שלא כמו שאר ענפי המשק, אותנו לא ניתן לפתוח בלחיצת כפתור. נדרשת לנו הערכות של שבוע לפחות: לגייס עובדים, לפתוח מוקדי הזמנות, לרכוש ציוד ומזון, לרענן ולנקות מערכות. ההכנות הללו דורשות זמן והרבה כסף. התנהלות הממשלה אשר גוררת רגליים בקבלת החלטות ואינה מספקת לנו ודאות, עלולה להשאיר אותנו סגורים ולגרום לכך שגם את הפסח הזה נפסיד, לאחר שבשנה החולפת היינו סגורים בפסח, חגי תשרי וראש השנה האזרחית ואת זה לא נאפשר. הוכחנו לממשלה ולציבור שאנו יודעים לנהוג באחריות, לאכוף במהודק את התו הסגול ולשמור על בריאות אורחינו ועובדינו. פיילוט האיים הירוקים, נחל הצלחה חסרת תקדים והגיעה העת לתת קרדיט לענף ולאפשר בצעד בטוח את פתיחתו". 

יצוין, כי ענף המלונאות נכנס ראשון למשבר וצפוי לצאת ממנו אחרון, כיון ומחצית ממנו נשענת על התיירות הנכנסת לישראל שגבולותיה עדיין סגורים. במהלך השנה החולפת נחתכו הכנסות הענף בשיעור חד של 66%. הענף ששעריו עדיין סגורים לציבור, החל את 2021, עם הפסד הכנסות של כ-1.5 מיליארד ₪. 

נושאים קשורים: בתי מלון


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *