05.08.2021

יום חמישי

סיגל זומר יהודית שוורץ ועינב עזר. צילום: אלי דדון

WIFI פתוח לכולם בכרמל

החודש הסתיימה פריסת רשת WIFI פתוחה בכל בית החולים והיא תאפשר גלישה חופשית לכל המבקרים והמטופלים המגיעים לכרמל

מנהלת או"ש ומחשוב של כרמל יהודית שוורץ מעדכנת כי במסגרת הפרויקט שעלותו עשרות אלפי שקלים נפרסו עשרות אנטנות WIFI חדשות ומתקדמות ב 8 קומות בית החולים והם יאפשרו גלישה פתוחה באינטרנט וללא תשלום לכל המטופלים והמאושפזים בבית החולים.

פריסת הקווים והאינטרנט נעשתה בפעימות, שלב פריסת התשתית הפאסיבית, ושלב ההתקנה בפועל, שנמשכו לאורך כשלושה חודשים. ראש צוות תמיכה מחשובית במחלקת או"ש ומחשוב עינב עזרי ציין כי פריסת האנטנות נעשתה מתוך חשיבה על מקומות בהם יש ריכוז של מטופלים ומלווים, אזורי המתנה ומחלקות אשפוז, וכי מדובר ברשת נפרדת לחלוטין מהרשת הארגונית של ביה"ח (חיווט, נתבים, מתגים, FW). בנוסף קיים ניהול בענן של כל המערכת עם גישה ליחידת המחשוב בביה"ח.

סיגל זומר המנהלת האדמיניסטרטיבית של כרמל עדכנה כי "עד היום היתה קיימת בבי"ח תשתית ישנה שנתנה מענה מתאים לתקופה קודמת ולאזורי המתנה בלבד, וכי כיום נעשתה חשיבה על פריסת תשתית וטכנולוגיה חדישה בהתאם לצורך המותאם לזמננו ברמה ובאיכות גבוהים במיוחד". עוד אמרה גב' זומר כי
"אנו בכרמל לא שוקטים על השמרים ונמשיך לקדם פרויקטים נוספים בכל ביה"ח לטובת המטופלים והמאושפזים שלנו".
עפ"י תכנית הפרויקט הותקנו 25 קווי אינטרנט "ביזנט" של בזק, כל קו ברוחב פס של M3100M/   הותקנו כ – 120 אנטנות בפריסה ב- 8 קומות בניין ביה"ח המרכזי. הרשת האלחוטית החדשה פתוחה לכלל הציבור ואינה מצריכה הקשת סיסמא.


מנהלת או"ש ומחשוב יהודית שוורץ סכמה ואמרה כי "בי"ח כרמל שמח להעניק למטופלים ולמשפחותיהם שרות גלישה באינטרנט ללא עלות. בחודשים האחרונים, נפרסה תשתית נפרדת מהרשת המבצעית של בי"ח, לצורך הקמת רשת גלישה באינטרנט. התשתית נפרסה בכל אתרי בי"ח . קדמה לפריסה פרויקט תכנון ומיפוי של המבנה למתן הפתרון הטוב והיעיל ביותר. הפריסה נעשתה בשיתוף חברת "בזק" בטכנולוגיות של חברת MERAKI מקבוצת  CISCO. ניהול הרשת מתבצע בענן וכולל כלי ניטור ובקרה ברמה גבוהה. זהו שדרוג נוסף לבי"ח המהווה צעד נוסף בהתקדמות הדיגיטלית של בי"ח ובשיפור מתמיד בתנאי המטופלים המגיעים לקבלת טיפול בכרמל".
שותפים בעזרה להצלחת פרויקט ה WIFI עינב עזרי ראש צוות תמיכה מחשובית יחד עם צוות נרחב של טכנאי וצוות מחלקת מחשוב כרמל, וצוות האחזקה של כרמל בניהולו של שמוליק סנדר וסגנו יוסף שאמה שתמכו ועזרו רבות בבניית ובהכנת תשתיות החשמל וחיבורי האנטנות.


קרדיט תמונות: אלי דדון

איתן גונטר

איתן גונטר

כתב מערכת כרמליסט

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

אורחים במסעדת ה-BP חיפה

מסעדת ה-BP המיתולוגית במפרץ חיפה אירחה השבוע את ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר והמועמד המרכזי להנהגת הליכוד לאחר עידן נתניהו. בנוסף, היום התארח במסעדה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות