סוויפ בשלוש מערכות של הירוקים על באר-שבע בדרך לאליפות

| עודכן: אפריל 2, 2023

צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

5 משחקים בלבד באר-שבע הפסידה בכל העונה עד כאן, 3 מהם היו מול מכבי חיפה שהייתה תכליתית מול הנמסיס על קרב האליפות, עבדולאיי סק הוכיח שוב כי הוא בלם בעל שיעור-קומה, פרנצדי פיירו חיזק מעמדו בבחירת הסגל לעונה הבאה, גם אם לא תמיד יהיה חייב לפתוח בהרכב. והרבה מחמאות לרמי גרשון, ששחקן אחר במעמדו בשנתיים האחרונות היה עוזב והוא בחר להילחם עד שחזר להרכב והראה אופי

בסופו של דבר, הדרך לתארים בליגה עוברת מול כל היריבים, וכל נקודה שאתה מרוויח או מפסיד, קובעת. יחד עם זאת, המאני-טיים האמיתי הוא במשחקים בין הטוענות לכתר. ובזה, מכבי חיפה צברה את כל הקופה. שלושה משחקים מול באר-שבע, 3 ניצחונות. בחשבון פשוט: 9 הנקודות שחיפה זכתה בהן, הן 9 נקודות שבאר-שבע הפסידה. כלומר, בשלושה המשחקים האלה עד עכשיו (יש עוד אחד בטורניר), זכו ביתרון  18 (!) נקודות על היריבה.

אז נכון שהאלופה כבר ידעה משחקים יותר טובים, ואפילו לא גילתה עליונות על באר–שבע, אבל היא  עשתה את מקסימום היעילות, כדי להשיג את הנקודות הקריטיות בשלב הכי חשוב של העונה, תחשבו מה היה מצב הטבלה לו באר-שבע הייתה מנצחת: הפרש 1, וכל הפלייאוף לפנינו. תודו שאתם מוותרים ברצון על התקפת עצבים אפשרית, רק שתהיו ונהיה בריאים. עבדולאיי סק הפך למנהיג ההגנה.

דבריו של מאמן באר-שבע, אליניב ברדה בתום המשחק, היו שחזור מדויק לתגובתו אחרי ההפסד 2:0 בסמי עופר בתחילת ינואר. באר-שבע, זה נכון, הייתה יותר טובה יותר במשחק הקודם ובוודאי לא נפלה הפעם אבל המחמאות לא נרשמות בטבלה.. הקבוצה החזקה יותר באמת, היא זו המקצוענית יותר בבניית מצבים ובוודאי הניצול שלהם. גם אם חיפה לא הייתה בשיאה במשחק השדה, ונראית כמו על אדי הדלק האחרונים, היא יודעת בדיוק מה היא רוצה. נקודות וניצחון הן המצרך היחיד נכון  לתקופה הזו.

רמי גרשון, הבלם חזר להרכב והפגין יכולת נהדרת צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

דיברנו וכתבנו הרבה לאחרונה על פיירו , מעלותיו וחסרונותיו. אז כך: שניים מתוך שלושה המשחקים בין הגדולות, הוכרעו משערים של פרנצדי פירו בסגנון דחיקה. מונח, אגב, הלקוח מענף הרמת המשקלות. הוא השתמש במבנה גופו הייחודי בליגה שלנו, הגיע ראשון לכדור שעומר אצילי העביר לתיבת ה-5  והמשיך פנימה. כמו בשיר "מה צריך בסך הכל בן אדם? מתוך המחזה "כנר על הגג" , פיירו עשה את  מה שהכי צריך כדי להיות מאושר.

בעניין הויכוח על עתידו, ולנוכח ההתפתחויות לאורך העונה, פיירו חיזק את מעמדו. הוא כבר פעם שנייה עם שערים במאני-טיים, ועם סכומי הכסף  שחיפה קיבלה על עלייתה לשלב הבתים, ובעיקר הכבוד, הוא בהחלט תרם. ויכול לתרום,  גם אם חיפה תביא את החלוץ הצרפתי מסנט. אטיין, או אחר, נוח למכבי חיפה כשפיירו בסביבה. אפילו אם הייתה לו סדרה של  משחקים חלשים יותר.

התופעה הבולטת, ואנחנו לא מדברים על עומר אצילי שנרגע, הוא המלך עבדולאיי הראשון. האיש שהובא כמספר 2 לבטובנסיקה לממלאי המקום של בוגדן פלאניץ שעזב, הופך למנהיג ההגנה. ולא מדובר בהגנה לא חדירה בעיקרון. סק  שהוחזר לנבחרת סנגל המכובדת, פרע את הצ'ק (בהקבלה להזדמנות) שקיבל. ברכות לשובו לעניינים של הבלם השני רמי גרשון.

גרשון, שלא נשבר בשנתיים שהודח ממעמד של בלם צמרת,  והפך לאחרון השחקנים  בקצה הספסל, הוחזר ועשה שוב עבודה טובה. מודה שהתרגשתי מאוד כאשר ראיתי ב"כרמליסט" את התמונה בה קיבל גרשון תואר אקדמי. בחור עם ראש על הכתפיים ואל תפסלו אותו.

האם אפשר להכין את בימות חגיגות האליפות השלישית? מוקדם. תמיד יהיה זמן. רק מה, אם תעבור את מכבי ת"א במחזור הקרוב, אפשר יהיה להתחיל בהכנות. לחיפה יש חשבון פתוח עם מכבי ת"א שעשתה לה בית-ספר במשחק האחרון. התמודדות על כבוד ונקודות, והפעם חיפה לפחות לא תובס, זה בטוח.

הירוקים חוגגים ניצחון חשוב במשחק העונה צילום: ראובן כהן באדיבות מועדון כדורגל מכבי חיפה

נושאים קשורים: מכבי חיפה


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *