חמישה כוכבי יופי הוענקו למקלטים הציבוריים בטירת כרמל

| עודכן: פברואר 2, 2023

בתמונה, מימין לשמאל: בני פיין, ממונה חירום; חזי מנשה, מנהל רכש; אריה טל, ראש העיר; יואב בלס, מנהל אגף הביטחון | צילום: דוברות עיריית טירת כרמל

המועצה לישראל יפה ופיקוד העורף העניקו לעיריית טירת כרמל חמישה כוכבי יופי בתחרות "המקלט והמיגון במרחב האזרחי בישראל יפה" לשנת 2022, על אחזקת מקלטים ציבוריים.

התחרות השנתית היא פרי יוזמה של פיקוד העורף ורשות החירום הלאומית (רח"ל), שהחליטו לרתום את המועצה לישראל יפה, והיא בוחנת את מוכנות היישוב לשעת חירום בהיבט תחזוקת ומוכנות המקלטים הציבוריים.
התעודה הוענקה לעיריית טירת כרמל בטקס חגיגי שהתקיים בבית המועצה לישראל יפה בפארק הירקון שבתל אביב. את התעודה העניקו מפקד פיקוד העורף, אלוף רפי מילוא; יו"ר המועצה לישראל יפה, רו"ח מיקי בלומנטל; ומנהל המינהל לחירום וביטחון במשרד הפנים, אלי רגב.

בתחרות נבדקו מספר מקלטים ציבוריים באופן אקראי. בין הקריטריונים שנבדקים: מוכנות המקלטים לחירום, חזותם הפנימית והחיצונית, תחזוקה שוטפת, ותקינות מערכות ההפעלה ושירותי העזר.

בסיום התחרות נמצא, כי המקלטים הציבוריים בטירת כרמל עומדים בתקני פיקוד העורף ברמת המוכנות הגבוהה ביותר, וראויים ל"דגל היופי". בתעודה שהוענקה נכתב, כי "צוות ההערכה ביקש לציין לשבח את הפעילות הברוכה המושקעת על ידי הרשות בטיפוח תחזוקת המקלטים לרווחת התושבים ולהיערכות הלאומית לשעת חירום. קבלו את הערכתנו העמוקה על קידום מטרות התחרות ברשות המקומית, הודות למודעותכם לערכי איכות חיים וסביבה לצד מוכנות לשעת חירום גם בעת שגרה".

ראש העיר טירת כרמל, אריה טל: "חמשת כוכבי היופי מעידים על המקצועיות הרבה של אגף הביטחון בעירייה, בראשות יואב בלס. בשמי ובשם תושבות ותושבי העיר אני מודה לכל מנהלי ועובדי האגף על עבודתם המסורה בשגרה לאורך השנה, תוך היערכות מקצועית לאירועי חירום".

מנהל אגף הביטחון, יואב בלס: "תודה מקרב לב לצוותים המתחזקים את המקלטים בעיר, במטרה להבטיח כי כל המתקנים ערוכים ומוכנים לפתיחה מידית בכל עת ובפרט בחירום".

צילום: דוברות עיריית טירת כרמל

נושאים קשורים: טירת כרמל


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *