02.07.2022

שבת

התחיל ב-8, נגמר ב-5

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

איך מתגברים על הנמסיס שתמיד מופיע ברגע האחרון מול חיפה. סיפור אופייני אחד מבין 15 בקרבות בין שתי הגדולות. התקווה: המחשבה של נטע לביא, המשתפר בשאיפה לכדורי עומק מכריעים,עוד תשפיע על הקרב בהמשך

אותן חולצות, השמות מתחלפים והתוצאה אותה תוצאה. בוגדן פלאנניץ', בוודאי לא מכיר את סיפור 14 המשחקים שקדמו והסתיימו בלי שום ניצחון לחיפה אבל גם הוא הצטרף, מבלי מודע לרשימה. כלומר, לרשימת השחקנים שלא ידעו להכניע ברגע האמת את הנמסיס הכי גדול של הירוקים. הצהובים סופרים 15 ללא הפסד מול הכוחות של יעקב שחר וברק בכר.

מזל? יש בכך משהו. יכולת מדהימה של מכבי ת"א? לא הפעם. חיפה פתחה היטב את המשחק? נכון, אבל סיימה גרוע. פלאניץ עצמו, היה דווקא מהטובים בחיפה, דומיננטי במרכז ההגנה, אבל ברגע הכי לא נכון הוא ביצע את הטעות במשחק שהוכרע על הדברים הקטנים שהפכו לגדולים. הטעויות. סביר שיילמד את הלקח.

היה הכי קל להאשים את ברק בכר. קודם כל, בהבדלי היכולת בין שתי המחציות, כשהדגש על השנייה הרעה. שנית, על הכנסתו של טאלב טאווטחה הקר במקום סאן מנחם החם, רגע לפני שהקבוצות סוגרות על 1:1. טוב יותר לחיפה מאשר לת"א. אבל מי יכול לנחש את המחדל של טאלב. פעם חילוף מצליח, ובפעם האחרת נופלים בגללו. מוגזם לטעון בעניין הזה מול ברק בכר שעדיין מוביל את הליגה בהפרש 5 נקודות.

זה התחיל בהפרש 8 נקודות בין שתי הקבוצות, הפך לשתי דקות ל-11 הפרש,, אחרי הפספוס של שחר פיבן שהבקיע עצמי. שתי דקות אחר-כך, בגלל טעות עמידה בעמדה של רז מאיר וחגיגת השער הראשון אחרי 3 שנים לטל בן-חיים, ההפרש חזר ל-8. לפני השריקה האחרונה, פלאניץ', בהחלט בלם טוב, נפל במלכודת של מתן חוזז ונכנע בדו-קרב סרבי לאלכסנדר פשיץ'.  המשחק התחיל ב-8 הפרש,  נגמר ב-5 עם ליגה שנפתחה מחדש.

אין צורך להיבהל. חיפה עדיין דומיננטית וקורה שניקיטה רוקאביצה תופס תקופה חלשה. צריך גם לזכור שאף אחד לא הזין אותו בכדורים. ככה זה כאשר צ'ארון שרי, בעל היכולות, נעלם לעתים כפי שקרה גם אשתקד.

נקודת החיוב בחיפה היא השיפור ביכולת הטכנית של נטע לביא. רוב הדרך עד עכשיו, הוא היה שחקן-נשמה יעיל. באחרונה, יותר ויותר, בנבחרת וגם ביום רביעי,  נראה שמתפתח שחקן המחפש את מסירות ההכרעה. הפעם זה לא הצליח לו מול ההגנה הצפופה של מכבי ת"א, אבל  יגיע. כאשר יגיע, נראה לביא מרשים יותר, נראה את רוקאביצה מקבל יותר הזנה בכדורי עומק. ובכלל נראה את הנשק שיכול לעשות את מכבי חיפה משופרת יותר.

השבוע, משחק חשוב מול הפועל כפר-סבא שאף פעם אין לזלזל בה. קבוצה שיכולה להפסיד לאחרונה בטבלה, ולנצח ביום מטורף את הראשונה, אפילו בחוץ. לא שכחנו א ה-1:2 האחרון לזכותה בסמי עופר. מכבי ת"א יוצאת למבחן קשה יותר בטרנר מול באר-שבע, עם ז'וז'ואה הפנטסטי שחוזר מהרחקה מתוכננת. באר-שבע  לקרב האחרון על אפשרות של התגנבות לצמרת. מוקש..

בבלומפילד היה למכבי חיפה רע, אבל עדיין לא נורא.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות