21.05.2022

שבת

צילום: דוברות המשטרה

5 חשודים נעצרו הלילה בעקבות הפיגוע אמש בחדרה, עיריית חדרה תפעיל קו חם למען תושבי העיר

בעקבות הפיגוע הקשה אמש בחדרה בה נרצחו שני לוחמי מג"ב, ערכה הלילה המשטרה גל מעצרים נרחב בעיר אום אל פאחם בה נעצרו 5 חשודים במעורבות בפיגוע ובעזרה למחבלים המחוסלים, לאחר הערכת מצב בעיריית חדרה הוחלט להפעיל קו חם לתושבי העיר ולתגבר את מוסדות החינוך בעיר, בנוסף מפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי ביקר את הלוחמים הפצועים מהפיגוע במרכז הרפואי הלל יפה

המשטרה ושירות הבטחון הכללי ביצעו הלילה פעילות יזומה באום אל פאחם במהלכה בוצעו חיפושים במספר בתים בעיר.

במהלך החיפושים שבוצעו בהובלת שב"כ יחד עם שוטרי תחנת המשטרה באום אל פאחם ובהשתתפות לוחמי היס"מ, מג"ב וכוחות מיוחדים אחרים של מג"ב אותרו ונתפסו כלי נשק מסוג אקדח ורובה אייר סופט, מכשירי סלולאר, מסמכים ומחשבים וכן טבעות וספרים המזוהים עם תנועת דעא"ש.

בתום החיפושים עצרו הכוחות 3 תושבי המקום החשודים בהזדהות והשתייכות לארגון טרור. 2 חשודים נוספים נעצרו במקומות אחרים.

שוטרי מחוז חוף יחד עם לוחמי מג"ב ערוכים לפעילות ביטחון שוטף בערים וביישובים בגזרת המחוז, פריסת מחסומים בצירים, נוכחות ובולטות במרכזי הערים ובמוקדים הומי קהל.

מלווה במפקד משמר הגבול, ניצב אמיר כהן, וראש אמ"ש, ניצב בועז גולדברג, הגיע מפכ"ל המשטרה הלילה לביקור 4 לוחמי מג"ב שנפצעו בפיגוע ושמאושפזים בבית החולים הלל יפה בחדרה. האחד הגיע במצב קשה ולאחר ניתוח הוגדר באורח בינוני ויציב, השני באורח בינוני ושניים באורח קל(עפ"י גורמי הרפואה).

צפו במעצרים, צילום: דוברות המשטרה

המפכ"ל אמר ללוחמים הפצועים:

"זהו ערב קשה בו איבדנו שני לוחמים אך בפעילותכם אני יכול לומר בוודאות שהצלתם חיים של לא מעט אזרחים. שני המרצחים הגיעו עם כמות אמצעי לחימה ותחמושת גדולה ואם לא היו נפגעים באותו רגע היינו מתעוררים לבוקר אחר. הם תכננו מסע הרג הרבה יותר גדול ותכננו לרצוח כל מה שיעבור בדרכם.
מה שהם לא ידעו שבמסעדה סמוכה ישבתם אתם, טובי הלוחמים של משטרת ישראל. הפעילות שלכם, לוחמי הימ"ס הייתה מדויקת, חתרתם למגע וניהלתם קרב יריות ארוך עד שהצלחתם לחסל את המחבלים. הקרב הזה גבה גם מחיר של פצועים בקרב השוטרים אך זוהי השליחות שלוקח עצמו כל שוטר ולוח.

בעיריית אום אל פאחם ממנה יצאו המחבלים גינו את הפיגוע הקשה: "עיריית אום אל פחם מביעה זעזוע עמוק, מגנה את המעשה הנוראי, ומגנה כל מעשה אלימות באשר הוא. העירייה משתתפת בצער משפחות ההרוגים בחדרה , ומאחלת החלמה מהירה לפצועים.

בעקבות הפיגוע הקשה, התקיימה הלילה הערכת מצב מיוחדת בראשותו של מ"מ ראש העיר בפועל ניר בן חיים, ובה התקבלו החלטות על התנהלות גורמי עיריית חדרה ביממה הקרובה במטרה להשיב את השקט לעיר ואת תחושת הביטחון לתושבים. בסיכום הערכת המצב הוחלט:

עירייית חדרה תפעיל קו חם פעיל למשך כל הלילה במוקד העירוני 106 מאויש על ידי פסיכולוגים ועובדים סוציאליים, לטובת תושבי ותושבות העיר שחשים חרדה.

החל מהשעה 7:30 בבוקר, תוגברה האבטחה בסביבת גני הילדים ומוסדות חינוך, לצורך כך יוסטו כלל כוחות הפיקוח והשיטור העירוניים למשימת האבטחה.

היום (שני) יפעל קו חם להורים ולתלמידים בעיר חדרה למתן מענה רגשי ונפשי מטעם השירות הפסיכולוגי בין השעות 8:00-15:00 – במספרים: 04-6303236 | 04-3606667 ומהשעה 15:00 במוקד העירוני במספר 106

מ"מ רה"ע בפועל, ניר בן חיים: "עברנו ערב לא פשוט ואנחנו נפעל במהלך כל הלילה על מנת להשיב את השגרה לעיר ולדאוג לתחושת הביטחון של תושבי העיר. כוחות העירייה גם בביטחון וגם בפיקוח יוסטו לאבטחת גני הילדים. אני יודע שהתחושות שלנו קשות הערב. אבל אנחנו סומכים על כוחות הביטחון שיעשו את המלאכה ויתנו לנו את ההגנה הנדרשת לקיום שגרת חיים תקינה. עיריית חדרה תעמיד הלילה ומחר שירות סיוע לכל מי שמרגיש מצוקה נפשית או חרדה ואנחנו נתגבר את השירות בהתאם לצורך. חדרה תשמור על שגרה מלאה בעיר ורציפות תפקודית למרות הפיגוע הקשה. זוהי העוצמה והחוסן שלנו שנדרשים בשעה הזו.

במרכז הרפואי הלל יפה מאושפזים כעת 5 פצועים שהגיעו מהפיגוע אמש בחדרה.
אחד מוגדר קשה מאוד, והשאר – 1 במצב בינוני, 2 קל- מאושפזים במחלקה אורתופדית. פצוע קל אחד מאושפזים במחלקת ילדים.
אמש הגיעו 12 פצועים סך הכול. מתוכם 7 טופלו בחדר המיון ושוחררו לביתם.

הנשק שנתפס צילום: דוברות המשטרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות