04.12.2021

שבת

שכונת ואדי ניסנאס צילום: ניר בליזיצקי דוברות עיריית חיפה

270 מבנים בשכונת ואדי ניסנאס בחיפה הוגדרו כמיועדים לשימור

כחלק מתכנית חפ׳ 1797/ח להתחדשות עירונית בשכונת ואדי ניסנאס, שמקדמת עיריית חיפה בשיתוף ובמימון משרד הבינוי והשיכון מחוז חיפה, אישרה השבוע ועדת השימור העירונית סקר מקיף למיפוי המבנים בשכונה.

במסגרת הסקר הוגדרו כ-270 מבנים בוואדי כמיועדים לשימור. מטרת הנחיות השימור להבטיח שההתחדשות והפיתוח העתידי לא יפגעו באופיה ההיסטורי והייחודי של השכונה תוך שמירה על ערכיה וזהותה.

על פי התכנית, התחדשות השכונה תתבצע באופן הדרגתי וממוקד תוך איזון הצרכים השונים וזיהוי הזדמנויות לשימושים ציבוריים.
המרחב הציבורי יפותח תוך שיפור הנגישות, התנועה והחנייה בשכונה המהווה חלק חשוב בליבת התיירות העתידית של העיר.

רה״ע, עינת קליש רותם: ״אישור הסקר על ידי הוועדה הוא שלב חשוב בתכנית שנועדה לשפר את איכות חייהם של תושבי השכונה תוך שמירה קפדנית על אופיה וצביונה. אנו מובילים את התהליך ברגישות רבה תוך שיתוף הציבור הפועל בשכונה הציורית, שהיא חלק מהלב ההיסטורי של חיפה״.

ואדי ניסנאס צילום: ניר בליזיצקי דוברות עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות