23.06.2021

יום רביעי

צילום: אסף פטוקה

200 אלף אוהדים מצפים

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

הערב, זה הערב.  כבר 10 שנים שנים צחיחות מכבי חיפה ממתינה לגאולה  _ והערב יהיה  הערב  לעשות את הצעד הכי גדול בעשור, כדי להפוך את מציאות המפסידנים,  שהשתרשה בשנים הרעות במועדון הירוק _ להצלחה

בעיר חיפה מורגשת דריכות שכמוה לא הייתה במשך שנים.  סדר היום משתנה.  השיח כולו סביב דבר אחד. העימות בבלומפילד.  200 אלף  אוהדים, מספר עצום,  מצפים לבשורה באצטדיון ודרך המסכים.

האלופה המכהנת, הצהובה, ידעה לצאת כמנצחת או כלא מנוצחת ברובו משחקיה בעשור האחרון מול הירוקה. ניצחון הליגה האחרון של חיפאי על ת"א, היה ב-2016. יש החוששים מהנתון הזה. תחושה שמשהו לא הולך כאשר מגיעים לעימות המרכזי. בלומפילד במשחק הכרעה הוא סיפור קשה. ברק בכר כבר הבהיר שאינו מאמין בשדים ורוחות. מבחינתו, מכבי חיפה תעלה למשחק בלא עכבות. דבריו  חשובים מאוד כדי לעקור מצב פסיכולוגי לכאורה, ולתעל את מה שהוא מאמין בו _  ליעילות מנצחת.

בכר כבר הוכיח זאת באר-שבע. גם שם הפסיקו להאמין אחרי 40 שנים של בצורת. הוא קיבל את הבמה והפך מעט הצלחות _ להרבה  הצלחות. גם ההתנהלות של מכבי חיפה, תחתיו, עד כה נוטעת ביטחון. אין זה כמובן מבטיח ניצחון  כי במאני-טיים מכבי ת"א קבוצה עוצמתית ובמיוחד אחרי שתי אליפויות רצופות. בכל מקרה, אפילו אם חיפה  תתנהל בצורה טאקטית שונה, היא חייבת להוכיח הליכה על ניצחון. לא להוציא  תיקו בכל האמצעים. זה גם לא האופי שלה.

צילום: אסף פטוקה

בגלל היעדרות חוסה רודוריגז,  ברק אמור להעלות כל 3 היצירתיים  שלו בהרכב אחד. שרי, אצילי  וחזיזה.  הרכב שיכול להביא הכרעה חיפאית בסגנון  מבריק.  גם קישור להכריע את גורל האליפות  בכר והמעטפת שלו ילכו על כל הקופה.  השאלה, מי ימלא בתפקוד, את  מקומו של רודריגז  שחשיבותו הטאקטית אינה מוטלת בספק..    בגזרת הביטחון לקבוצה מובילה, חיפה, יש יתרון, לפחות יתרון קל, אבל מצד שני לא תמיד נעים לפגוש, ובחוץ, את מכבי ת"א, כשגבה אל הקיר ."אנחנו מכבי ת"א" מדברים שחקניה במסגרת הראיונות איתם, כדי להבהיר כי  "המכביזם האמיתי" שכולו חוזק מנטלי, נמצא בחדרי ההלבשה בקרית-שלום.

מכבי חיפה עשתה עד כה עונה מעולה שכמוה לא ידעה כבר 10 שנים. גם אם תפסיד, ההובלה עדיין תהייה שלה.  אבל מכבי חיפה הנוכחית  וברק בכר לא אוהבים לדחות תהליכים. מבחינתם, הצהרת הכוונות בסגנון ובמערך, כבר הערב תהיה צעד שנועד לסיים את העונה באליפות.

צילום: אסף פטוקה

מכבי חיפה טרם זכתה באליפות בסמי עופר. כדי שזה יקרה, וראוי שאכן יקרה, הדרך צריכה לעבור בבלומפילד ומול הנמסיס.

בהצלחה, ירוקים.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות