24.06.2021

יום חמישי

צילום: דוברות עיריית חדרה

19 שנים לפיגוע בצומת מגידו

בפיגוע התופת שאירע בשנת 2002 איבדה חדרה תשעה מתושביה | השבוע התקיים טקס אזכרה לזכרם בבית העלמין הצבאי

19 שנים חלפו מאז פיגוע הדמים בצומת מגידו, אשר קטף את חייהם של 17 בני אדם, מהם תשעה תושבי העיר חדרה שמונה חיילים ואזרח.
בטקס האזכרה השנתי שהתקיים בבית העלמין הצבאי בחדרה בהשתתפות המשפחות השכולות, קרובים, חברים, חברים לנשק, מפקדים ומוקירי זכרם של החללים והנהלת העיר, אמר ראש העיר צביקה גנדלמן כי "בניה ובנותיה של העיר שנרצחו בפיגוע בידי טרוריסט שפל, איבדו את חייהם על מזבח מאבקנו לחיות במדינת ישראל וכמאמר ההמנון הלאומי 'התקווה', להיות עם חופשי בארצנו." ראש העיר הוסיף כי "עבור המשפחות שאיבדו את יקיריהן הזמן קפא ביום ההוא, באוטובוס בצומת מגידו, ועמו קפא החלל הענק שנפער בלב, ולמרות השנים נותר כשהיה."

צילום: דוברות עיריית חדרה

ב-5 ביוני שנת 2002 התפוצצה מכונית תופת, שנשאה כמות גדולה של חומר נפץ, סמוך לאוטובוס אגד בקו 830 שחלף כמדי בוקר בצומת מגידו. 17 בני אדם נהרגו בפיגוע, 13 מהם חיילים.

הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלמי קיבלה אחריות לפיגוע בהודעה ששודרה בתחנות הטלוויזיה הערביות. 

בפיגוע זה איבדה חדרה תשעה מתושביה, האזרח ציון אגמון, בן 50, ושמונה חיילים: רב"ט לירון אביטן, סמ"ר אלירן בוסקילה, רב"ט דניס בלומין, סמ"ר צביקה גלברד, סמל ויאולטה חיזגייאב, סמ"ר גנדי יסקוב, רב"ט ולדימיר מוררי, סמל דותן רייזל. אבידה להורים, למשפחות, לחברים, לעיר חדרה ולמדינה כולה.

יש לציין כי חדרה הנציחה את זכר חללי הפיגוע באנדרטה שהוצבה בכניסה המזרחית לעיר.
האנדרטה המוצבת על כיכר שזכתה לשם "כיכר התשעה" לזכר תשעה תושבי חדרה שנהרגו בפיגוע, היא פרי עיצובו של האמן החדרתי אנטון בידרמן.

צילום: דוברות עיריית חדרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מה יגידו השכנים ?

התערוכה מה "יגידו השכנים" המוצגת כיום במוזיאון העיר שבמושבה הגרמנית כחלק ממוזיאוני חיפה. לקראת סיומו של חודש הגאווה, אתר כרמליסט ערך ביקור בתערוכה והתרשם מהסיפורים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות