20.09.2021

יום שני

באדיבות דוברות עיריית חיפה

״לא משאירים אף אחד לבד!״

כנס חיפאי בנושא איתור וטיפול באזרחים ותיקים עריריים הנמצאים במצבי בדידות, הזנחה וסיכון, התקיים הבוקר במעמד רה״ע עינת קליש רותם, שאמרה בפתח הכינוס: "מדובר בתופעה קשה ומצערת, אנו מחוייבים לפעול למיגורה ביחד עם כל הגורמים בעיר״.

לאור אתגרי השעה, יזם מינהל הרווחה בעיריית חיפה כנס שמטרתו איתור וטיפול בבודדים ואזרחים ותיקים עריריים.

בנוסף למנהלי אגפי העירייה, לקחו חלק בכנס, שנערך בזום, עשרות נציגים ממוסדות ציבוריים, ארגוני חברה אזרחית עמותות ומתנדבים, בינהם: משרד הרווחה, ביטוח לאומי, בתי חולים, קופות חולים, אוניברסיטת חיפה, ועד נווה שאנן, פעילים משכונת הדר, מתנ״סים, לב ח״ש, מיל״ב, מרכזים קהילתיים, שקמונה, עמידר, זק״א, מד״א ועוד.

במהלך הכנס ניתנה סקירה על הנעשה בתחום, הן ע״י שירותי הרווחה העירוניים והן ע״י האירגונים, העמותות והשירותים השונים ונבחנו הצעדים לקיום מהלכים משותפים, קצרי וארוכי טווח למיגור התופעה.

בסיכום הכנס הוחלט כי עיריית חיפה בהובלת מינהל הרווחה ובסיוע כל השותפים, תתכלל תהליך ליצירת תוכנית עבודה מתודולוגית אשר תלמד את התופעה, תזהה את הפערים באיתור התושבים בסיכון ותציע פתרונות ישומיים תוך התמודדות עם החסמים המשפטיים.

רה״ע עינת קליש רותם: ״אני מודה לכל השותפים בקהילה על ההשתתפות המרשימה בכנס כה חשוב.
מדובר בתופעה מורכבת, קשה ומצערת שקורעת לכולנו את הנשמה.
לצד העשייה הרבה שנעשית בתחום, המשימה שלנו צריכה להתמקד בבניית מערכת מתודולוגית סגורה והדוקה, ללא סדקים, וגיבושה לכדי מנגנון שידע להתמודד עם הנושא בעקביות לאורך שנים״.

ראש מינהל השירותים החברתיים בעיריית חיפה, מאירה קיפרמן: חיפה התברכה באחוז גבוה של אזרחים ותיקים, המונים כ-70,000 מתושבי העיר וכפועל יוצא מכך אנו משקיעים רבות בקידום שירותים המותאמים להם, על כלל צרכיהם ומאפייניהם. תקופת הקורונה המתמשכת הקצינה תופעות חברתיות של הסתגרות ובידוד חברתי. איחוד כוחות של כלל נותני השירותים ייצר דרכי התערבות מותאמות, עיריית חיפה תוביל ותתכלל את העשייה.

באדיבות דוברות עיריית חיפה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות