02.07.2022

שבת

תרגיל מיוחד של יחידת הג'יפים בצפון הוכתר בהצלחה

תרגיל הקפצה מיוחד של ג'יפאי יחידות הג'יפים במחוז צפון התקיים ביום שלישי השבוע, בו תורגלו חברי היחידות בהקפצה מהירה לחפ"ק וסיוע בחיפושים לאיתור נעדר בסיכון

התרגיל, אותו יזמו יחד מאור ביטון, מנהל מחוז צפון, סגנו נתי דרי, ומאיה אפרים-דיל, מנהלת יחידת הג'יפים של המחוז, נערך בשעת ערב לאחר רדת החשכה. בתוך תשעים דקות מרגע הוצאת הקריאה, התאספו כארבעים ג'יפאים בעלי רכבי שטח בחפ"ק שנפתח לצורך התרגיל. הג'יפאים הגיעו מכלל אזורי הצפון, ביניהם מאזור זכרון יעקב, טבריה, חיפה ואף מרמת הגולן.


עם הגעת כוחות הג'יפים לחפ"ק שנפתח בשמורת יער הסוללים בסמוך לצומת המוביל, תודרכו הג'יפאים על שני נעדרים בסיכון אשר קיים חשש לחייהם. בתום התדריך חולקו הג'יפאים לצוותים והם יצאו עם רכבי השטח לערוך חיפושים באזור. הג'יפאים סרקו את השטח הן בסריקות ברכבים והן בסריקות רגליות. עם איתורם של שני הנעדרים לאחר כשעה וחצי, נקראו הג'יפאים להגיע חזרה לחפ"ק וביצוע התרגיל הוכתר בהצלחה.


תרגיל ההקפצה תוכנן מראש בתיאום עם משטרת ישראל, קיבל את אישורי הגורמים הנדרשים לכך, והתנהל כולו על פי הנחיות משרד הבריאות.
מאור, ביטון, מנהל מחוז צפון: "אני שמח שהתרגיל התקיים על הצד הטוב ביותר וכי אנו ערוכים לכל מקרה שכזה אם יקרה חלילה. ההיענות הייתה גדולה מכפי שציפינו ואני גאה בג'יפאים שהוכיחו את עצמם לא רק בכמות אלא גם באיכות. זו הזדמנות להודות לנתי דרי על כל הסיוע בניהול המחוז, וכן למאיה, לחברי הנהלת יחידת הג'יפים, ולג'יפאים, על פועלם הרב בתרגיל זה בפרט ולאורך כל השנה בכלל".


מאיה אפרים-דיל, מנהלת הג'יפים במחוז צפון: "יש לנו ביחידה חומר אנושי מעולה ואני מודה לכל אחד ואחת מהחברים שהגיעו לקחת חלק בתרגיל חשוב זה. תושבי הצפון יכולים להיות רגועים כשאנחנו בשטח. רמ"ד המתנדבים במשטרה, שעמדנו עמה בקשר לצורך קבלת האישורים, שמחה על קיום התרגיל ואמרה כי היא בטוחה שנעבוד יחד בעתיד לכשיהיה צורך. תודה למשטרת ישראל על שיתוף הפעולה, זה אכן תחילתו של שת"פ פורה עם משטרת ישראל בצפון".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות