20.05.2022

יום שישי

שבוע היערכות לחירום במוסדות חינוך במחוז חיפה
קרדיט תמונות: משרד החינוך מחוז חיפה כבאות והצלה מחוז החוף

תרגיל ההתגוננות בבית ספר העומר בחוף הכרמל

מנהל המחוז, ד"ר סער הראל: "מערכת החינוך כחלק מסדירויות נערכת מדי שנה למצבי חירום ובתוך כך מקיימת השבוע תרגילי התגוננות מפני ירי טילים בזמן הלימודים. התרגול נערך בהובלה של קב"ט המחוז, רן קליימן וצוות מחלקת הביטחון במחוז חיפה, בשיתוף עם פיקוד העורף, ארגוני החירום וההצלה – משטרת ישראל, מד"א וכבאות והצלה וכן עם הרשויות המקומיות".

במסגרת התרגיל – צוותי החינוך והתלמידים בבית הספר תרגלו תרחישים של כיבוי שריפה במתחם בית הספר, חילוץ לכודים ממתחם בית הספר, איתור נעדרים מקרב צוותי החינוך והתלמידים ותרחיש של פינוי נפגעים, תוך מתן עזרה ראשונה בזירת האירוע. תרגול תרחישים אלה מתבצע תוך עמידה במסגרת זמנים קצובה ובשילוב כוחות בית הספר עם כוחות הביטחון וההצלה הרלוונטיים, בהם חיילי פיקוד העורף, צוותי מכבי אש, צוותי מגן דוד אדום, שוטרי משטרת ישראל ורכזי הביטחון המקומיים.

תרגילי ההתגוננות, הנערכים במסגרות החינוך מאז ראשית השבוע, יימשכו עד סוף השבוע הנוכחי. תרגילים אלה נועדו להגביר את ההערכות הפיזית ואת המוכנות הנפשית והרגשית של צוותי החינוך והתלמידים להתמודדות עם אירועי חירום ומצבי משבר ולתפקוד בתנאי אי ודאות. התרגול כולל התמודדות עם תרחישים שונים, העלולים להיגרם כתוצאה ממתקפת טילים לא צפויה שתחל במהלך יום הלימודים. כמו כן, התרגול כולל מעבר חד מלמידה במסגרות החינוך ללמידה מרחוק.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

פרשת השבוע

פרשת בחוקותי

כניסת שבת: 19:00יציאת שבת: 20:16 פרשתנו פותחת בפסוק: ״אִם בְּחֻקֹּתַי תֵּלֵכוּ וְאֶת מִצְוֹתַי תִּשְׁמְרוּ וַעֲשִׂיתֶם אֹתָם״ (ויקרא כ"ו, ג'). מיד מעדכן אותנו הקדוש ברוך הוא

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות