20.09.2021

יום שני

צילום: דוברות רשות הטבע והגנים

תצפית נדירה (שישית במספר) בישראל של טבלן אפור לחיים בחוף כרמל

פקח רשות הטבע והגנים שי קבסה זכה לצפות ולתעד טבלן אפור לחיים בחוף כרמל כשהוא מתרענן במים הקרים.

צילום: שי קבסה דוברות רשות הטבע והגנים

טבלן אפור-לחיים חי מקנן במקווי מים מוקפי קנים וסוף. חורף בחופים, באגמים ובמאגרי מים בעיקר במערב אירופה ובדרומה. חששן למדי, בישראל מזדמן נדיר ביותר.כשהוא חש חוסר-מנוחה הוא צולל מתחת למים ומחכה עד חלוף הסכנה. יש בקן 3–4 ביצים לבנות. בחורף נמצא קרוב לים במקומות עם גלים שקטים. הוא משיג את מזונו במים רדודים ובאגמים שאינם מכוסים בקרח. הטבלן אפור-הלחיים מופיע לעיתים נדירות בישראל.

צילום: שי קבסה דוברות רשות הטבע והגנים

גופו של טבלן בוגר צבוע בצבע שחור ומקורו בצבעים צהוב ושחור. הכנפיים אפורות אך נוצות התעופה בצבע לבן. ראשם ובטנם של הצעירים מקווקווים בצבעי שחור-לבן ושאר גופם בצבע שחור. מקורם בצבע צהוב. תת-מינים שונים במשקל ובאורך שונה. בחורף הטבלן שחרחר-אפור ובעונת הרבייה הוא מקבל פלומת צוואר אדומה, כיפה שחורה ולחיים אפורות המקנות לו את שמו.

צילום: שי קבסה דוברות רשות הטבע והגנים
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

לקראת חג סוכות: הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה קורא לציבור לנקוט במשנה זהירות בשימוש במכשירי חשמל בתוך הסוכה

לקראת חג סוכות הממונה על התקינה במשרד הכלכלה והתעשייה, איגור דוסקלוביץ, פונה לציבור ומבקש תשומת לב מרבית לאזהרות והוראות הבטיחות בשימוש במכשירים חשמליים בתוך הסוכה. הממונה

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות