16.05.2022

יום שני

מפרץ חיפה אילוסטרציה צילום: מערכת כרמליסט

תמ"א 75 שאמורה לשנות את פני מפרץ חיפה תעלה בפני המועצה הארצית לתכנון ובניה בשלישי הקרוב

לאחר המתנה ארוכה ובהמשך להמלצות ועדת המנכ"לים הבין-משרדית לבחינת עתיד מפרץ חיפה מחודש יוני בשנה שעברה ולהחלטת הממשלה לאסטרטגיה לפיתוח ולקידום המפרץ מחודש מרץ השנה, מגיעה בשעה טובה גם תכנית המתאר החדשה, תמ"א 75, אשר תשנה את פני מטרופולין חיפה.

השלב הראשון בקידומה הפורמלי מתוכנן ליום שלישי הקרוב, ה-10 למאי, כשתועלה במועצה הארצית לתכנון ובניה למתן הוראות לעריכתה ותהפוך ממתווה לתכנית רשמית.
מרגע זה, הוראותיה של התכנית תתגבשנה עוד ויקבעו הסדרים פרטניים שונים לבינוי, תחבורה, שטחים ציבוריים וכו' וכך עד לשלב ההפקדה ולהערות הציבור.

התכנית תהווה בסיס לשינוי הדרגתי של ייעודי הקרקע בלב המטרופולין, מתעשייה פטרוכימית מזהמת לתעסוקה נקיה וחדשנית המשתלבת עם מוסדות ההשכלה הגבוהה בחיפה, מגורים, לוגיסטיקה ושטחים פתוחים המגולמים בפארקים ירוקים רחבי ידיים.

איגוד ערים מפרץ חיפה מסייע למתכנני רשות מקרקעי ישראל בקידום תכנית זו, במטרה לסגור לחלוטין את פעילות הזיקוק ולאחסן במפרץ את הכמות המינימלית ההכרחית של דלקים המשמשים את אוכלוסיית צפון המדינה. כמו כן, האיגוד פועל מול נבחרי הציבור ומארח חברי כנסת ושרים מכל הקשת הפוליטית לסיורים באיזור על מנת להביא לתמיכה רחבה בתוכנית.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות