13.04.2021

יום שלישי

קרדיט: משרד אירית צרף נתניהו – אדריכלות ובינוי ערים

ראש העיר עינת קליש רותם: "שכונות החוף תהפוכנה לשכונות ריביירה, מהיפות בארץ״

ראש העיר עינת קליש רותם: "שכונות החוף תהפוכנה לשכונות ריביירה, מהיפות בארץ, שיבטיחו איכות חיים גבוהה, מגוון שירותים ופעילויות עירוניות ושכונתיות ונגישות נוחה לחופי הים"

התכנית המשתרעת על שטח כולל של כ – 1600 דונם, תאפשר לממש את הפוטנציאל העצום הגלום בשכונות החוף הוותיקות: נווה דוד, שער העלייה, מערב שפרינצק ועין הים ותמצב את מעמדן כשכונות איכותיות וייחודיות בקרבת חופי הים של חיפה ותהווה מקור לגאווה שכונתית.
התכנית, אותה יזם אגף תכנון עיר – המחלקה להתחדשות עירונית בעיריית חיפה בשיתוף הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, גובלת במערב בחוף הים, בדרום בבית העלמין שדה יהושע ובסיס מש"א ובמזרח בשיפולי הר הכרמל ושכונותיו רמת הנשיא, קריית שפרינצק ורמת שאול. 


את התכנית ערכה פרופ' אדריכלית אירית צרף, בליווי צוות תכנון נרחב הכולל  בין היתר אדריכל נוף, שמאי, יועצי תנועה, סביבה, שימור, תשתיות, פרוגמרמה, חברה ושיתוף ציבור. בתכנון המשקף את מדיניות הנהלת העיר החדשה, מושם דגש על יצירת חיבור בין השכונות לים תוך הפיכת החסם של תשתיות כגון כביש החוף והרכבת להזדמנות, באמצעות קרוי וגשרים שיקשרו בין כל אחת מהשכונות לחוף הים. 
בנוסף מאפשרת תכנית המתאר תוספת של כ 8,000 יח"ד בבנייה מגוונת חדשה ומבנים מחודשים ומודרניים שיוקמו בבנייה מרקמית בשילוב בניה גבוהה תוך שמירה על השקפי הנוף בין ההר לים. תמהיל הדירות החדש ייתן מענה הן לתושבי השכונות הוותיקים והן לאוכלוסיות חדשות שייהנו מדיור בר השגה ודירות להשכרה. התכנית שמה דגש על עירוב שימושים: מגורים, מסחר, תעסוקה ופנאי, תוך מתן עדיפות לתחבורה ציבורית ופיתוח שבילי הליכה ואופניים. 

קרדיט: משרד אירית צרף נתניהו – אדריכלות ובינוי ערים


התכנית תאפשר גם לחדש ולהרחיב את הדירות הקיימות שיחוזקו נגד רעידות אדמה ויזכו לתוספת ממ"דים ומעליות.  
המרחב הציבורי יעבור גם הוא תכנון חדש, תוך תוספת של מבני ציבור וחינוך, חיבור לטבע ולוואדיות תוך הדגשת ה"נוף החיפאי", פיתוח גינות ופארקים ירוקים ושבילי הולכי רגל ואופניים. בתוך כך, תעוצב גם כניסה חדשה לעיר לבאים מדרום. אישור התוכנית יצור וודאות תכנונית באמצעות הנחיות בנייה ברורות למסלולי התחדשות, היקפי בינוי, גובה והשימושים שיותרו בכל אזור.  


התכנית הוצגה כאמור אמש [ג'] בפני מועצת העיר, לאחר שהוצגה בשבוע שעבר בפני תושבי השכונות בכנס שיתוף ציבור, שהתקיים בזום ושודר בשידור חי בפייסבוק של העירייה. לאחר המפגש הועלתה התכנית לאתר "תובנות" להמשך התייחסות והערות הציבור, אשר יובאו לדיון ויוטמעו ככל שיידרש במסמכי התכנית. לאחר מכן, התכנית תובא לדיון נוסף לצורך אישורה ע"י מליאת הועדה המקומית לתכנון ובנייה וקידומה לתכנית סטטוטורית.  

קרדיט: משרד אירית צרף נתניהו – אדריכלות ובינוי ערים


מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

ישראל חוגגת עצמאות עם הטבע והמורשת

רשות הטבע והגנים: "נערכים לקליטת למעלה כ-200 אלף מטיילים ביום העצמאות" רשות הטבע והגנים מודיעה היום כי ביום עצמאות הקרוב צפויים לטייל בשמורות הטבע והגנים

חדשות היום

מתנ"ס הדר עובר לניהול החברה למתנ"סים

ניהול המתנ"ס ע"י החברה הממשלתית יאפשר לתושבי שכונת הדר ליהנות משירותים קהילתיים איכותיים ומגוונים יותר בכל שכבות הגיל ותביא לחסכון משמעותי בעלויות התפעול שיופנו להרחבת

מעקב
הודע על
guest
2 Comments
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
קלאסי

בכנות, נראה לא טוב. אדריכלות מינימליסטית ומודרנית ללא נשמה. לריביירה הצרפתית יש קסם של קלאסיקה, כאן אין סיכוי לזה עם כל המתכת והברזל שלא משתלב והורס את הנוף.

חיפאי לשעבר

האם לעובדה שהאדריכלית מיודדת עם ראשת העיר יש קשר לכך שנבחרה לתכנן את הפרויקט? האם פורסם מכרז פתוח לתכנון פרויקט כה חשוב ומשמעותי? מעניין…