30.11.2021

יום שלישי

ראש עיריית מגדל העמק אלי ברדה צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

תכנית לאומית 360 לילדים ונוער בסיכון במגדל העמק יצאה לדרך

ועדת ההיגוי היישובית בראשות ראש העיר אלי ברדה במסגרת טיפול בילדים ובני נוער בסיכון התכנסה כמדי שנה לקבלת סקירה, דיוק המיפוי וקבלת החלטות בנושא תוכניות ותקציב

תכנית 360 הינה תכנית לאומית לילדים ונוער בסיכון שפועלת מעל 10 שנים במגדל העמק. התכנית מורכבת ממספר משרדי ממשלה ומתייחסת לילדים ובני נוער מגילאי לידה ועד גיל 18 בעיר. התכנית הינה תוספת תקציבית של הממשלה מאחר והרשויות הן אלה שאחראיות על ילדים ונוער בסיכון, בנויה על חיבורים בין אגפי הרשות ובתפיסה מערכתית.

ברשות קיימת תשתית מידע על ילדים ובני נוער שנמצאים בתכניות הלאומית 360, אך יתרה מזאת לאורך השנה נאספים נתונים מכלל אגפי הרשות על ילדים ונוער הנמצאים בסיכון. ההסתכלות היא לפי חתך גילאים, כאשר בכל שנה מתקיימת ועדה יישובית בראשות ראש העיר במהלכה מתקבלות החלטות על התמקדות ספציפית במהלך השנה. אחת כזו התקיימה בשבוע שעבר בהשתתפות ראש העיר אלי ברדה, סגן ראש העיר ומחזיק תיק הרווחה אלי בקסיס, מנהל אגפים ברשות מומי בן סימון שמשמש כממונה היישובי של התכנית, ראש מינהל החינוך מלי אליגוב, מנהלת אגף הקליטה פאני טבלוביץ', מנהלת המתנ"ס אורית זאבי כהן, אהובה ג'ובני חגי, מנהלת השפ"ח אנה אטרש, מנהלת פרט ורד מאירוב, סגנית מנהל אגף הרווחה חנה לוי, מנהל אגף הנוער משה פרץ, מנהלת היחידה למלחמה באלימות, סמים ואלכוהול שירלי אלקובי, מנהלת מרכז לגיל הרך נועה גרוס ויערה לב אדלסון מנהלת יישובית של תכנית 360. בישיבה הוחלט על דיוק מיפוי ילדים ונוער בסיכון ברשות וקבלת החלטות בהמשך על סמך נתונים שיתקבלו.

מומי בן סימון מנהל אגף הרווחה והממונה על התוכנית היישובית אמר: "תוכנית 360 מובילה מזה עשור ראייה בין משרדית עם תשתית נתונים על ילדים ונוער בסיכון. היתרון של התוכנית בכך שאנו דואגים לשותפויות בין כל אנשי המקצוע העוסקים בטיפול בנוער וילדים בסיכון. אנחנו מאמינים שדרך פיתוח ראייה מקצועית מערכתית אנו מדייקים יותר את המענים לאוכלוסיות הילדים והנוער בסיכון בעיר".

ראש העיר אלי ברדה ציין לשבח את שיתוף הפעולה בין הגורמים והזכיר כי התוכנית פועלת כבר 10 שנים בעלות של 1.2 מיליון שקלים לשנה ואמר: "התכנית מאפשרת לרשות להשלים את המענה הניתן לבני הנוער ולילדים בסיכון מתוך שיתוף פעולה בין כל הגורמים המקצועיים ובראייה מערכתית לטובת הילד/ה".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

סיפורו של חוקר

סודותיה של מריה(סיפור חקירה)

היה זה בוקר יום ראשון, שהגיע אלי אורי (שם בדוי) שהינו חבר וותיק שלי משכבר הימים. אורי התקשר אלי כבר ביום שישי בסערה וביקש להגיע

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות