04.07.2022

יום שני

תושב חיפה נעצר בחשד להתחמקות מהליכי שפיטה לאחר שהוגש כנגדו כתב אישום

תושב חיפה נעצר בחשד להתחמקות מהליכי שפיטה לאחר שהוגש כנגדו כתב אישום בגין ניכוי חשבוניות פיקטיביות במאות אלפי שקלים

שפיק קראריה, בעל חברת ש.ק.ר בנייה ושיפוצים בע"מ, הובא בפני בית משפט השלום בחיפה בחשד להתחמקות מהליכי שפיטה, זאת לאחר שלא התייצב לדיונים בעניין כתב אישום שהוגש כנגדו וכנגד החברה שבבעלותו, המייחס להם עבירות של ניכוי חשבוניות כוזבות בסכום של כ-220 אלף ש"ח. כתב האישום הוגש בעקבות חקירה של משרד מע"מ חיפה. כבוד השופטת מריה פיקוס בוגדאנוב נעתרה לבקשת משרד מע"מ חיפה, ושחררה את החשוד בתנאים מגבילים. מבקשת המעצר עולה כי כנגד קראריה והחברה שבבעלותו הוגש כתב אישום על ידי המחלקה המשפטית מכס ומע"מ חיפה בחודש נובמבר האחרון.

מכתב האישום עולה כי בין החודשים אוקטובר 2018 למאי 2019, הגיש קראריה 3 דו"חות כוזבים בשם החברה, ובהם כלל 11 חשבוניות מס פיקטיביות מארבעה עוסקים שונים. סכום החשבוניות הכלולות בדו"חות עמד על 2,011,230 ש"ח, מהם נוכה מס תשומות שלא כדין בסכום של 224,230 ש"ח.   לאחר הגשת כתב האישום בנובמבר, נערך דיון בפני שופט ובהיעדר התייצבות הנאשם ואישורי מסירה, נקבע כי תתבצע מסירה אישית של כתב האישום למר קראריה. החל ממועד זה ועד לסוף השבוע שעבר נעשו ניסיונות רבים לאתר את קראריה, על-מנת למסור לו את כתב האישום ולזמנו לדיון בעניינו.

משהניסיונות העלו חרס, בוטל ביום חמישי האחרון (21/01) כתב האישום לצורך איתור הנאשם, ובמקביל, הוכרז מר קראריה כ'דרוש לחקירה'. בתחילת השבוע, אותר מר קראריה על ידי משטרת ישראל, ולאחר יצירת קשר עם משרד מע"מ חיפה, הוא עוכב והובא בפני שופט לצורך הגשת בקשת מעצר ושחרור בערובה. במקביל, הוגש כנגד קראריה כתב אישום מחודש לבית משפט השלום בחיפה. כבוד השופטת מריה פיקוס בוגדאנוב, שחררה את החשוד בתנאים מגבילים בהם הפקדה של 20,000 ש"ח, ערבות עצמית על סך 50,000 ש"ח, ערבות צד ג על סך 50,000, עיכוב צו יציאה מהארץ ועליו להתייצב לכלל הדיונים בבית המשפט בהתאם להזמנה. 

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות