19.01.2022

יום רביעי

אילוסטרציה

תושב חיפה נעצר בחשד לביצוע מאות הברחות של רוכסנים לישראל וממנה למצרים בסכום כולל של 59 מיליון ש"ח

ירון הראל, בעלים של חברות "רוכסני מתכת פסקל" ו"האמה" נעצר בחשד למאות הברחות רוכסנים למצרים תוך ביצוע עבירות מכס שונות ועבירות על חוק איסור הלבנת הון בהיקף כולל של כ-59 מיליון שקלים, תוך ניצול הסכם הקוויז המשותף לישראל מצרים וארה"ב, המקנה פטור ממכס בארה"ב על סחורה ממצרים שעברה עיבוד מסוים בישראל. החשוד הובא בפני בית משפט השלום בירושלים ושוחרר למעצר בית עד ליום ה-22.12.2021.

מבקשת המעצר עולה כי במחלקת חקירות מכס ומע"מ ירושלים התנהלה חקירה סמויה כנגד הראל והחברות שבבעלותו, הראל, תושב חיפה, והחברות שבשליטתו, מנויות על מכסת הייצוא במסגרת הסכם הקוויז המשותף לישראל, ארה"ב ומצרים, המקנה פטור ממכס בארה"ב על סחורה ממצרים שעברה עיבוד מסוים בישראל, במטרה לעודד את יחסי ישראל ומצרים.

על פי הבקשה, הראל חשוד במאות הברחות של רוכסני מתכת מוגמרים בייבוא לישראל והברחתם בייצוא למצרים, זאת מבלי שעברו כל שינוי או עיבוד בישראל כנדרש בהסכם הקוויז ותוך הגשת הצהרות כוזבות. היקף העבירה בין השנים 2016 ועד היום נאמד בכ-59 מיליון ₪.

עם הפיכת החקירה לגלויה עוכב החשוד לחקירה ונערכו חיפושים נרחבים במספר אתרים ביניהם מפעלי החברות שבבעלותו ונתפס חומר רב שחיזק את החשדות כנגדו.

כבוד השופט עדי בר טל מבית משפט השלום בירושלים שחרר את החשוד בתנאים מגבילים ביניהם מעצר בית למשך 10 ימים, הפקדת מזומן בסך של חצי מיליון ₪, ערבות עצמית על סך מיליון ₪, וערבות צד ג' של שני ערבים על סך 150,000 ₪ כל אחד.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ בקרית אתא

העבודות מתבצעות במסגרת שיקום שכונות ותיקות בכל העיר במסגרת תוכנית הפיתוח העירונית, החלה עיריית עיריית קרית אתא בביצוע עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ כחלק משדרוג

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות