16.05.2022

יום שני

רוסלנה אלבק טכנאית רפואית שביצעה אקג ורוני אלכסנדרובסקי אח ואחראי משמרת בקופת חולים מכבי בהדר צילום: דוברות מכבי

תושב חיפה התלונן על כאבי גב- צוות מכבי זיהה אירוע לב חריף והציל את חייו

מטופל בחיפה הגיע לאחר משמרת לילה לבדיקה לאחר שהתלונן על כאבים בגבו. הצוות הרפואי של 'מכבי שירותי בריאות' זיהה סימנים קליניים המעידים על בעיות בלב והעניק לו טיפול מציל חיים. לאחר מכן נמצא כי הוא סבל מחסימה של 100% בעורקים. "אם היה בוחר לישון במקום להיבדק הוא לא היה שורד"

בשעות הבוקר המוקדמות, ארתור קפוב (47) הגיע למרפאת 'מכבי שירותי בריאות' בחיפה-הדר לאחר משמרת לילה, בתלונה על כאבים בשכמות בגבו ובנימול בכף היד. עבור הצוות הרפואי שנכח במרפאה, הנושא הדליק נורא אדומה, שכן מדובר בסיפור קלאסי של בעיות בלב בשל תסמינים המעידים על אוטם שריר הלב . תוך מספר דקות בוצעה בדיקת אק"ג שממנה עלה כי המטופל עובר אירוע לבבי חריף ונמצא כי שריר הלב שלו אינו מקבל אספקת דם וחמצן. "כשראינו אדם צעיר ללא עבר רפואי ובשילוב של תוצאות הבדיקה לתיאור התחושות שלו, הבנו שאלו סימנים קליניים ומצב מסכן חיים אשר עלול להוביל לדום לב" משתף רוני אלכסנדרובסקי, האח שקיבל את המטופל. 

הצוות הרפואי החל בפעולות למניעת היווצרות כרישי דם נוספים, מתן חמצן, חיבור לניתור לבבי ופעולות מצילות חיים נוספות. במקביל, הוזעקה ניידת של נט"ן ובוצע שידור תרשים אק"ג לצורך הכנת חדר צנתורים בבית החולים. דקות ספורות לאחר שהגיע למרפאה הוא קיבל טיפול מציל חיים, מצבו התייצב והוא פונה במהרה להמשך טיפול בבית החולים. בחדר הצנתור התברר שהזמן היה קריטי עבורו והוא סבל מחסימה של 100% בעורקים כליליים של הלב. יום למחרת, הצוות של נט"ן, הודה לצוות הרפואי של 'מכבי' על אבחנה מהירה ומדויקת ועל אותן הפעולות הדחופות עד להעברתו לטיפול נמרץ, אשר הצילו את חייו.

לאחר שהתאושש, המטופל היה בהלם, הוא לא שיער שהגעתו לבדיקות במרפאה תסתיים באירוע גדול ומציל חיים. מספר ימים לאחר שהתאושש, הוא הגיע למרפאת 'מכבי' בהדר להודות לצוות הרפואי. "בזכות אבחנה מהירה ומדויקת חיי ניצלו. אני יכול רק להביע הערכה ומילות תודה לצוות הרפואי מקרב ליבי. תמשיכו בעבודתכם המקצועית והנאמנה"-שיתף המטופל ארתור קפוב. 

רוני אלכסנדרובסקי, אח ואחראי משמרת במרכז הרפואי של 'מכבי' בהדר-חיפה סיכם: "לאחר שיצא מחדר הצנתור, שוחחנו בטלפון ואמרתי לו שהוא יכול לחגוג פעמיים בשנה יום הולדת. מדובר בבחור צעיר שחזר ממשמרת לילה שאם היה בוחר ללכת לביתו לישון במקום להגיע להיבדק, הוא לא היה שורד. שמח שהיינו שם עבורו להעניק טיפול מציל חיים"

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות