21.04.2021

יום רביעי

שימוש לפי ס' 27א' לחוק זכויות היוצרים, אדם הרואה עצמו נפגע מוזמן לפנות להנהלת האתר

תופעה: אוהדים של מכבי חיפה מחרימים את ערוץ הספורט

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

תחושה לסיקור לא הולם של ערוץ הספורט, הפכה לשיח בקבוצות האוהדים כשנכתבו קריאות לחברים להתנתק ממנו. קריאה נוספת היא לדרג את אפליקצית הערוץ בציון הנמוך ביותר. לטענת חלק מהאוהדים הסיקור משרת את מכבי ת"א וגם הפועל ת"א, לעומת קיפוח מכבי חיפה. הם קובלים על הפרשנות של בוני גינצבורג ואלי גוטמן בעיקר.

אוהדים של מכבי חיפה קוראים להתנתק מאפליקצית ערוץ 5 (ערוץ הספורט) בטענה כי הערוץ משרת את מטרות מכבי ת"א, שכמה מבעליה ידועים כאוהדי הקבוצה הצהובה מת"א, לטענתם. הדבר בא לידי ביטוי בהתנתקות של מעטים, ועדות לכך היא צילומי מסך מהשיח בקבוצת האוהדים הגדולה של מכבי חיפה.אחד האוהדים הבולטים אמר: "התחושה המרה הולכת עם קבוצות האוהדים תקופה ארוכה.. ההרגשה היא של קיפוח בסיקור, לעומת קבוצות העיר ת"א, מכבי והפועל" מדובר במגישי 'חדשות הספורט" המיתולגיים שהם "אוהדי הפועל ות"א עד לפרשנים, בעיקר בוני גינצבורג, שלא משנה מה קורה _ הם לא מצליחים לפרגן לירוקים.

פוסט ברשתות הקורא לחרם על הערוץ והאפליקציה
פוסט ברשתות הקורא לחרם על הערוץ והאפליקציה

"כנראה שבתל-אביב הכול נוצץ, יפה ויותר מוצלח. כנראה שהמסעות לאירופה יותר מוצלחים והאליפויות שם יותר נוצצות", אמר אותו אוהד.כידוע, קבוצות האוהדים של מכבי חיפה מונות למעלה מ-150 אלף חברים, והן מהגדולות בכדורגל הישראלי. גם אם רק חלק התנתקו, האחרים מנסים להשפיע על חבריהם להסרת ערוץ הספורט. לטענתם, רק שרון פרי, הידועה כאוהדת מכבי חיפה, מנסה לשנות את התמונה. לטענת אותם אוהדים, פירגונה למכבי חיפה היא אחת הסיבות לשיבוצה בתכניות אחר-הצהריים הפחות מאוזנות.הקש ששבר את גב הגמל, לטענת אותם אוהדים, היה סיקור הדרבי החיפאי, אותו כינו: "סיקור מוטה" הקהל שרואה את טעויות השיפוט נגד מכבי חיפה, ומחבר אותן לסיקור, מסיק שמכבי חיפה ועוצמתה כקבוצה וכארגון, לא זוכים לסיקור הולם.בכל קבוצות האוהדים, ויש לא מעט כאלו, הועברה בקשה לחברים למחוק את אפליקציות ספורט 5, ולדרג אותה ב-"1" שהוא הדירוג הנמוך ביותר.

דירוג האפליקציות בחנות האפליקציות של אפל וגוגל פליי

כרגע האפליקציה מדורגת בציון הנמוך 1.3 מתוך 5 , ומספר האוהדים שנענו לקריאה עומד על עשרות אלפים אוהדי מכבי חיפה טוענים כי נוצר חיבור בינם לאוהדי הפועל באר-שבע, שלקחו חלק במחאה בטענה שגם הם חשים הרגשת קיפוח דומה אוהדים של מכבי חיפה, ציינו כי הערוץ בחר להנמיך את הלהבות בהפיכת הסיקור, בינתיים, לעדין ואף חנפני מעט, כשהשדרים כבר נזהרים בביקורתם.

פוסט שמפרט איך למחוק את האפליקציה ולדרג אותה
פוסט שמפרט איך למחוק את האפליקציה ולדרג אותה

לטענתם, האוהדים הוזמנו לשידור פתוח בו יוכלו לשאול את הפרשנים ולקבל מענה. לעומת זאת, טוענים אותם אוהדים ,כי הערוץ לא הגיב בניסיון להעמידם על טעותם, וגם לא מצא לנכון להתנצל.בינתיים המחאה מתעצמת.

תגובתו של תום שקד מנהל קבוצת ״מכבי חיפה – קבוצת האהודים הרשמית״   לקבוצה 29 אלף עוקבים בדף הפייסבוק:

"אנחנו (האוהדים) מרגישים ככה לפחות שהתקשורת וספורט 5 בפרט ״מחפשת״ איך להכנס במכבי חיפה בכל רגע אפשרי שיש לה.

 

הפרשנים/עיתונאים שבערוץ הספורט פשוט מלכלכים על מכבי חיפה גם כשלא מגיע לה.

 

זה קרה בדרבי הסוער שהחליטו לצלוב את יענקלה שחר שפתאום הפך ללא מוסרי (ע״ע מקרה אצילי). בן דב פתאום בריון, סאן מנחם האשם העיקרי שבגללו התחילה המריבה והמגע לאלימות. שום מילת גנאי להפועל חיפה שיצרה את המגע לאלימות במקום להבליג כמו ששחקני מכבי עשו בהפסד שהיה בדרבי הקודם.

 

לנו האוהדים דיי נמאס כבר לראות איך התקשורת וספורט 5 בפרט מהללת את מכבי ת״א ואת מכבי חיפה פשוט צולבת בכל פעם שרק מתאפשר לה.

 

אנחנו האוהדים לא בני ערובה של אף ערוץ תקשורת או אתר ספורט ואם חושבים או חשבו שאין לנו מספיק כוח ולא רק במגרש אלא גם מאחורי המקלדות והסמרטפונים אז הוכחנו אחרת ויש לנו כח ענקי להוכיח שאנחנו גם הקהל הגדול בארץ וגם המשפיע ביותר. 

 

אנחנו לא דורשים מאתר ספורט 5 או מכל אתר אחר שום דבר חוץ מסיקור שווה ואם אפשר שיפסיקו לחפש אותנו מעבר לפינה."

נמשיך לעדכן…
תמונות: שימוש לפי ס' 27א' לחוק זכויות היוצרים,  אדם הרואה עצמו נפגע מוזמן לפנות להנהלת האתר

תגובת ספורט 5 ??

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות