24.06.2021

יום חמישי

צילום: אסף פטוקה

תגלית העונה: מוחמד אבו-פאני הילד של כולנו

אבינעם פורת

אבינעם פורת

אבינועם פורת מבכירי עיתונאי הספורט בארץ. סיקר 8 אולימפיאדות, מונדיאל ואירועי ספורט בינלאומיים רבים. 40 שנות עיתונות

מוחמד אבו-פאני הוא "תגלית העונה" במכבי חיפה בבחירת "כרמליסט". בבחירה השתתפו המאמן המוערך זאביק  זלצר, מאמן השוערים במשך תקופה ארוכה  במכבי חיפה גיורא אנטמן  וחברי מערכת האתר. ראוי לציין כי הבחירה הייתה פה-אחד בלי הסתגויות. לרדאר הטבעי של ברק בכר יש זכויות במהפך האישי של אבו-פאני

למרות שמכבי חיפה טרם הוכתרה רשמית כאלופה ולפניה 3 מחזורי ליגה ל"אישור" תואר האליפות אחרי עשור, "כרמליסט" החליט על  על הבחירה מידית בזכות שתי סיבות:1. שום דבר במחזורים הקרובים כבר לא יוציא את התואר מידי אבו-פאני שעבר העונה שדרוג מדהים. 2. הקדמת הבחירה קשורה למצב הביטחוני הנפיץ, כאשר מכבי חיפה מהווה את הדגם המושלם לחיבור בין השחקנים היהודים והערבים. אין קבוצה בכירה בארץ, ובמיוחד קבוצת צמרת,  המתקרבת למכבי חיפה בהרמוניה בין שני העמים. אם בשטחים אחרים יטלו דוגמה ממכבי חיפה, סביר שהחיים של כולם, ערבים ויהודים, יהיו טובים יותר.. מוחמד אבו-פאני, 23, הוא הילד של כולנו _ יהודים וערבים כאחד.

צילום: אסף פטוקה

בגיל 22, בתחילת העונה, דומה היה שאבו-פאני יחזור להיות מושאל כמו בשנים הקודמות. השנים בהם היה הכוח המניע בהפועל חדרה והפועל ר"ג. אפשר היה כבר אז להרגיש כי לאבו-פאני מגיע לשחק על הבמה המרכזית.

השיני קרה לאחר שהרדאר הטבעי של ברק בכר קלט את תשוקת המשחק שלו, הכישורים וההתאמה למרקם  החדש בהתהוות. לא רק שאבו-פאני לא אכזב, אלא הוכיח כי בשיבוצו הטאקטי הוא מסוגל להשפיע על יכולת הקבוצה שפיתחה קצב משחק מהיר.

העונה המעולה, שכללה את תקופת הקורונה ואחר-כך היציאה ממנה, קידמה את מעמדו בצורה בולטת. בנוסף על  קביעות מפתיעה משהו בהרכב, שעכשיו כבר לא מפתיעה איש _ הוא רשם 5 הופעות בנבחרת הלאומית, כולל במפגשים בנארציים. אין ספק שזהו אבו פאני אחר  מהשחקן הקודם שהכרנו.

צילום: אסף פטוקה

בינתיים, אבו-פאני עדיין לא מהווה שחקן-הכרעה, ועיקר יכולתו היא בחילוץ כדורים מעולה מהיריב תוך גישה לכדור בתזמון המדויק. הוא יודע לחלק את הכדורים במדויק, יחסית, לחבריו. הוא שחקן של מאמן, אבל לא רק. בשלבים הבאים הוא יביא, עם הביטחון העצמי, עוד אלמנטים. יכולת הבקעה שנמצאת בארסנל הפרטי שלו.

מה חסר לו? יותר חיפוש שער היריב ומסירות הכרעה מקדמות. לראות יותר  את מרחב  המגרש כדי להעביר את כובד המשחק ליעדים מפתיעים במסירות ארוכות.  עד עכשיו לא יצא לו מספיק לעשות את זה, אבל הכישרון המולד, העוצמה והרצון להשתפר, יקדמו אותו למחזות אחרים.

אחת הסיבות, לדעת צוות הבוחרים שאינו בא לידי ביטוי מספיק במשימות התקיפה, הוא השאיפה שלא לחרוג מהמשבצת שלו וההתמקדות במשימות סיכול היריב  בקישור האחורי. היינו רוצים לראות אותו גם ברשימת המבקיעים בבצורה רב פעמית. לא חד פעמית.

צילום: אסף פטוקה

ומדוע נאלץ לגלות  בקבוצות אחרות בשנים הקודמות? החשש שלו שלא יהיה שחקן  קבוע בהרכב רב-הכוכבים. היה לו נוח לשחק בקבוצה משנית ולהוביל אותה. כיום הוא  בעל מניות בהובלת הקטר הירוק לאליפות הנכספת

צילום: אסף פטוקה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות