16.06.2021

יום רביעי

צילום : מערכת כרמליסט

תאילנד האחרת

מתי באמת נוכל לחזור ולבקר באי הקסום קוסומוי? כתב "כרמליסט" בקוסומוי, מדווח על האי הכמעט-נטוש בתקופת הקורונה הזו, על העסקים הסגורים כולל מסעדות וברים, על מספר השוהים המועט באי. על חופי הים המרהיבים שאין להם דורש. על הקורונה שהחליטה לנחות בתאילנד לגל שלישי גדול מקודמיו. ומה הלאה? התקווה עכשיו לפתיחת השערים בסוף 2021 עם גמר החיסונים הנמצאים בינתיים בתחילתם.

לו הגיע תייר ישראלי לאי האהוב בתאילנד, קוסומוי, ספק אם היה מזהה  אותו . האי שחיפאים רבים מגיעים אליו כדי לקחת פסק-זמן  מהחיים האינטנסיביים כדי למלא מצברים. הרובע המרכזי צ'וואנג, ההומה מאדם בתקופה רגילה, מלא פעילות וחשמל, שומם לחלוטין. רצית מסאג' חיוני? החנויות הרבות סגורות. התמונה הכללית היא של בסיס למשהו שלא באמת קיים. די עצוב זו השנה השנייה מאז הקורונה תפסה אותנו.

נציגי "כרמליסט" השוהים בקוסומוי  ובעלי משרד הנסיעות "המרכז הישראלי קוסמוי",  מספרים כי בניגוד לאוכלוסייה של בין 250 אלף ל-300 אלף הנמצאים בקוסומוי בתקופה רגילה, כולל כמובן תיירים,  מספר השוהים והגרים בקוסומי  אינו עולה עכשיו על 80 אלף. חופי הים עם החול הלבן , נטושים כמעט לחלוטין. ברים גדושים ומסעדות רוחושות פעילות? בשלב זה מדובר בזכרונות מהעבר הלא רחוק. יש בחיפה שיאמרו בחיפה שיאמרו בפה מלא: געגועים.

הרחוב הראשי של קוסאמוי הצ׳אוונג המפורסם ריק מאדם

כאמור, מדובר בשנה שנייה. בתחילת המגפה, על אף שמספר החולים בקוסומוי וכבתאילנד כולה היה נמוך, היא נסגרה לתיירים מחשש להדבקה. פעם הבטיחו שהשערים יפתחו תוך חודשיים. ההחלטה האחרונה לפני 4 חודשים גרסה  כי החל מ-1 ביולי 2021 השערים ייפתחו דרך פוקט שתהיה היעד הראשון, לשבוע ראשון למשך שבוע _ ומשם אפשר יהיה להמשיך  הלאה. דומה היה שלחצי גורמי התיירות בעולם, כמובן בישראל במיוחד באי, ישאירו את הקורונה מאחור.  אלא שקשה מאוד מאוד איך זה כי יקרה כי קשה לנצח את הקורונה העיקשת על שלל הווריאנטים שלה: בשבועות האחרונים היא נחתה בתאילנד, כגל שלישי גדול מקודמיו, ומספרים גבוהים יחסית של חולים נרשמו. גם של נפטרים. לכאורה, ההודיעה האופטימית לא בוטלה בגלל לחצים כבדים מצד בעלי העסקים במקומות התיירותים _ אבל לא סביר, לפחות כרגע שתיושם.

יתר על כן, הבשורות החדשות כפו הנחיות חדשות ומחמירות. מה-5 מאי דרש כל תייר המגיע לתאילנד ל-14 ימי בידוד. קשה להאמין שמישהו הנוסע לנופש יחליט לשלם על כך ב-14 ימי בידוד. ההודעות  הקודמות, למרות שלא כולן בוטלו, בספק גדול. התיירות, הכסף הגדול של התושבים, שוב משותקת. לא פוקט, לא קוסומוי לא תאילנד. מאכזב לגבי אוהבי תאילנד וקוסומוי. 

נופים כמו שיש רק בתאילנד

חברי מערכת כרמליסט , כולם בעלי זיקה לקוסומוי, מאוכזבים בינתיים.. אז איך מעבירים תושבי קוסומוי את זמנם? בניקיון החופים הנראים כאיים פרטיים כדי להכשירם לחידוש התיירות, אם וכאשר זו תחודש. יתר על כן, הטבע חזר לתקופה שבה התיירות עדיין לא הייתה פעילה. חיות כמו צבי ים, דולפינים ואפילו לוויתנים חזרו להיראות..

לעומת זאת, משרדי הנדל"ן שבהם פעילים ישראלים הרבים, דווקא פתוחים.  ככל הידוע, גל העליות במחירי הנדל"ן בטרם הקורונה _ נבלם.. הנדל"ן שומר כיום את ערכו, ובמקרים מסויימים אפשר לרכוש נכסים ב"מחירי קורנה" .  

 

הצ׳אוונג ריק מתיירים

project  pacific devlppment משרד הנדלן פתוח לקהל. 

נכון להיום תאילנד  נמצאת בגל השלישי של המגפה כאשר מתגלים בין 1800 ל-3000 מקרים מדי יום ברחבי המדינה. רוב המתחסנים נכון לכרגע נמצאים באיזורי התיירות הגדולים . הצפי הוא להגברת החיסונים כבר החודש לגלאי 60 ומעלה  ומחודש אוגוסט לגילאי 60-18 , כשהמטרה לחסן עד סוף 2021 כ-70 אחוזים.

תושבי תאילנד  שמקור פרנסתם  התיירות, מקווים  כי לקראת סוף 2021, השינוי  המיוחל אכן יגיע. אבל עד אז, רק געגועים.

 

.

הוראות מיוחדות של הממשל התאילנדי

סטטיסטיקת החולים

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

מועצת עיריית חיפה אישרה תוספת תקציב של 47.5 מיליון ₪ לשיפור תשתיות ולתגבור מערך הניקיון, הגינון, הביטחון והבטיחות בשכונות העיר

רה"ע עינת קליש רותם: "לאחר חודשים של לימוד אישרנו אמש תקציב שיאפשר להוציא אל הפועל תכניות עבודה המתמקדות בשיפור כלל היבטי הניקיון במרחב הציבורי, והעלאת

חדשות היום

אקדמיה בריאותית

הנהלת כללית במחוז חיפה וגליל מערבי והנהלת המכללה האקדמית צפת ערכו מפגש לקראת הרחבת שיתוף הפעולה האקדמי ביניהם הנהלת כללית במחוז חיפה וגליל מערבי, בראשותו

חדשות היום

מבצע בכללית לאיתור נשאיות גן BRCA

כללית מעודדת נשים בקבוצת הסיכון לעבור בדיקת דם באמצעותה ניתן לאתר נשאיות  BRCA גן שעלול לגרום להתפתחות סרטן השד. בעקבות הכללתה בסל הבריאות של בדיקת דם

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות