04.07.2022

יום שני

מנהל כרמל מברך בכנס צילום: אלי דדון

שתפ מוצלח בין בית חולים כרמל והקהילה

שיתוף הפעולה בין בית החולים כרמל ושירותי בריאות כללית בקהילה ממשיך להציג שיתופים חדשים והצלחות נוספות .

כ 150 רופאים בכירים השתתפו לאחרונה בכנס רפואת ילדים משותף לרופאי ילדים של ביה"ח כרמל ולשירותי בריאות כללית מחוז חיפה וגליל מערבי.

מנהל ומארגן הכנס פרופ' גיורא פילר מנהל מחלקת ילדים של כרמל אומר כי שיתוף הפעולה החזק בין שני המקומות ביה"ח והקהילה הינו חיוני ולטובת המטופלים וכי ההשתתפות בכנס הייתה ערה. בכנס הוצגו עבודות והרצאות מעניינות ע"י רופאי בית החולים והקהילה.

בכנס נדונו סוגיות בוערות ופיתוחים חדשניים בתחומי רפואת הילדים השונות.

כמו גם הוצגו בו שיטות טיפול חדשניות ונערכו דיונים משותפים.

בתחילת הכנס בירכו מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג וד"ר מוסא זובידאת סגן המנהלת הרפואית של המחוז, ושניהם בירכו על הקשר ההדוק והחשוב בין רופאי הילדים בבית החולים ובמחוז.

פרופ' פילר מציין כי  רבים מרופאי הקהילה עושים השתלמויות בביה"ח כרמל, וכל רופאי הילדים מביה"ח כרמל עובדים גם בקהילה.

" בעידן בו יותר ויותר רפואה יוצאת לקהילה, ואפילו ילדים הזקוקים לאשפוז בחלק מהמקרים מאושפזים באשפוז בית, קשר זה משפר את הטיפול בחולים", אמר פרופ' פילר.

פרופ' פילר עם משתתפי הכנס צילום: אלי דדון

ד"ר יגאל אלנברג מומחה ברפואת ילדים וגסטרואנטרולוגיה במחלקת הילדים בכרמל המשמש גם כמנהל המרכז לבריאות הילד בטירת הכרמל במחוז חיפה של הכללית השתתף בכנס כנציג אוטנטי של רופא בי"ח וקהילה והעביר את אחת ההרצאות  המרתקות במפגש.

"במסגרת יום העיון העברתי הרצאה על מחלת האנטר לרופאי הילדים במחוז ", אמר ד"ר אלנברג. "מדובר במחלה נדירה, עם סימפטומים שכיחים שאנו כרופאי ילדים נתקלים בהם באופן יומיומי, המקבץ של סימפטומים שכיחים הנמצאים בכפיפה אצל אותו ילד אמורים להעלות בנו את החשד. 

בכנס שוחחנו על מחלת האנטר, מתי לחשוד וכיצד לפעול בעת שעולה חשד. כמו כן שוחחנו על חשיבות האיתור, הגילוי המוקדם, הטיפול והליווי של חולה האנטר במסגרת קופת חולים. 

היה שיח פורה וער עם רופאי הילדים ואני מאמין שהעלאת המודעות תביא לאבחון מוקדם ומדויק יותר עבור המטופלים ", אמר ד"ר אלנברג.

מנהל הכנס מנהל מחלקת הילדים בכרמל פרופ' פילר סיכם ואמר: "הרצף הטיפולי בין הקהילה לבית החולים הינו אחד מהיתרונות הרבים של מערך הרפואה של שירותי בריאות כללית. קיים עדכון רציף ומעמיק בין הרופא המטפל לרופאי בית החולים, ולעיתים מדובר אף באותם רופאים שרואים את הילד בקהילה ובבית החולים. מנגנון זה מאפשר הכרה טובה יותר של הילדים ומחלותיהם, משפר את הרצף הטיפולי, ומפחית הסתברות לטעויות או פספוסים".  

נרשמים לכנס לרפואת ילדים צילום: אלי דדון
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות