29.11.2021

יום שני

רותי ביטון וליאת ספרי צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל

שתי מיילדות מהמרכז הרפואי לגליל העבירו סדנה בכנס בינלאומי בפולין

ליאת ספרי ורותי ביטון, שתי אחיות מיילדות מהמרכז הרפואי לגליל, חזרו מכנס בינלאומי שהתקיים בפולין, ואשר עסק בנושא בריאות המשפחה.

במהלך הכנס, שנערך באוניברסיטה המקומית בעיר קאליש, נתנו ביטון וספרי – המשמשת סגנית אחות אחראית בחדר לידה – הרצאה בפני מאות משתתפים והקרינו סרטון על המרכז הרפואי. בהרצאתן סיפרו השתיים על השירותים השונים שניתנים באגף נשים ויולדות, כולל שירותים סב-לידתיים שונים, ובהם חדר לידה טבעי וניתוח קיסרי ידידותי. כמו כן הדגישו את הקשר ושיתוף הפעולה בין המרכז הרפואי והפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי של אוניברסיטת בר-אילן בגליל.

בנוסף העניקו שתי המיילדות סדנה ייחודית עבור סטודנטיות לסיעוד ולמיילדות, מדריכות ונציגות מינהל הסיעוד, העוסקת בהנגשה תרבותית בחדר הלידה ובנושא רב-תרבותיות. במסגרת הסדנה הן סיפרו בין השאר על מנהגים של נשים יולדות מדתות שונות. יצוין כי במרכז הרפואי לגליל נולדים מדי שנה ב-12 חדרי הלידה כ-5,500 תינוקות מדתות שונות: יהודים, נוצרים, מוסלמים, דרוזים ובדואים.

במהלך הכנס נפגשו ספרי וביטון עם האחות הראשית של מדינת פולין, סופיה מלאס, ששיבחה אותן על ההרצאה והסדנה שהעניקו. האחות הראשית העניקה לשתיים מגן הוקרה ומכתב תודה אישי.

השתיים יצאו לכנס בתיאום ובשיתוף היחידה לקשרי חוץ.

ספרי וביטון: "הכנס, שהתקיים בהשתתפות מאות צוותים רפואיים וסיעודיים מרחבי העולם, היה פורה ומלמד. שמחנו לייצג את המרכז הרפואי ולספר על השירותים הייחודיים בחדר לידה בפרט ובאגף נשים ויולדות בכלל".

מנהל המרכז הרפואי, פרופ' מסעד ברהום, שקיבל אף הוא מגן הוקרה ומכתב אישי מהאחות הראשית של פולין, ומנהלת הסיעוד, דליה טדגי, בירכו את שתי המיילדות על השתתפותן המכובדת בכנס החשוב.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

נחנכה מעבדת החדשנות ESIL חיפה

מעבדת החדשנות ESIL שהוקמה בהשקעה של 12 מיליון שקל, ביוזמת הרשות לחדשנות חנכה אמש את מתחם החדשנות החדש במתחם קבוצת בזן שבמפרץ חיפה בנוכחות יזמים

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות