04.07.2022

יום שני

צילום: דוברות עיריית יקנעם

שר התקשורת יועז הנדל בביקור ביקנעם: "אנו בקצב הכי גבוה בעולם בפריסת תשתיות"

שר התקשורת, יועז הנדל הגיע לביקור וסיור ביקנעם ונפגש עם ראש העיר, סימון אלפסי. בראשית הפגישה נתן רה"ע לשר סקירה קצרה על העיר. רה"ע העלה את נושא הדואר והדגיש שהמצב הנוכחי בלתי נסבל ולא נותן מענה כלל לצרכי העיר שגדלה, והוא מבקש את סיועו בהרחבת שירותי הדואר בעיר בדגש על פתיחת סניפים נוספים. נושא נוסף שהעלה ראש העיר בפגישה הוא חיבור העיר לסיבים אופטיים מה שיאפשר גלישה סופר מהירה באינטרנט, וכאן אמר יועץ השר שמתוך כ-8000 בתי אב ביקנעם כ-3600  שהם 45% כבר הונגשו, ומתוך אלו כ-1100 בתים כבר מחוברים לאינטרטנט מהיר. השר סיפר שבמשרדו מובילים מהלך מעבר לדור 5 מה שיחייב פריסת אנטנות.

צילום: דוברות עיריית יקנעם

במהלך הפגישה העלתה  העירייה גם את נושא עיר חכמה, וצוין שמולא קול קורא בעניין, וברחבי העיר מקודמים פרויקטים של תאורה חכמה, ושיש עניין להרחיב עוד את הנושא לרבות חיבור wi-fi בפארקים מובילים ועוד.

נושא נוסף שעלה בישיבה הוא הרחבת שטח השיפוט של יקנעם, וראש העיר, סימון אלפסי אמר שיש לאשר את חלופה אחת, קרי הרחבת שטח העיר בשטח שבין פארק מבוא כרמל לאליקים. השר מצידו הבטיח לסייע בעניין מול שרת הפנים, איילת שקד.

בפגישה לקחו חלק גם סגן ראש העיר, רומן פרס, חברת מועצת העיר מורן זיסר, מהנדס העירייה, אדריכל מייק סקה, גזברית העירייה, עפרה כץ אבישר, ומתאמת קשרי תעשייה-קהילה מיכל פאיגנבוים קדישי.

בתום פגישת העבודה ביקר השר בחברת אנבידיה וקיבל סקירה מסמנכ"ל בכיר להנדסת תוכנה בחברה, עמית קריג, ששיתף בפרטים על פעילות אנבידיה בארץ ובעולם, ושמע שלצד הפעילות הגדלה יש צורך בגיוס עוד עובדות ועובדים רבים, בדגש על מהנדסי חומרה ותוכנה. בפגישה השתתפו גם בני קורן, סמנכ"ל בכיר לארכיטקטורה באנבידיה ישראל, ועו"ד גדעון רוזנברג, סמנכ"ל HR באנבידיה ישראל והמשנה ליועמ"ש בחברה. ראש העיר סימון אלפסי אמר לשר שיקנעם מאד גאה בפעילותה של אנבידיה בישראל, ובבחירתה להישאר כאן גם לאחר מכירתה של מלאנוקס לאנבידיה. 

ראש העיר יקנעם, מר סימון אלפסי:

"שמחנו מאוד לארח את שר התקשורת, יועז הנדל שעושה עבודה מצוינת, ואת התוצאות רואים בשטח הלכה למעשה. העליתי בפני השר שורה של נושאים שאנו מעוניינים לקדם. שירותי הדואר שניתנים בעיר ממש לא מספיקים וחובה לתת יותר שירותים ושיפתחו עוד סניפים. הנחת התשתיות לסיבים אופטיים מתקדמת בקצב מהיר והיא בשורה של ממש. נשמח לקדם שיתופי פעולה נוספים במסגרת עיר חכמה. תודה לחבר מועצת העיר, ירון חן על תרומתו לביקור".

צילום: דוברות עיריית יקנעם
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות