28.01.2022

יום שישי

ראש עיריית נשר רועי לוי יחד עם זאב אלקין שר הבינוי והשיכון צילום: דוברות עיריית נשר

שר השיכון והבינוי זאב אלקין ביקר בעיר נשר והתרשם מתוכניות הפיתוח העתידיות בעיר

היום (יום חמישי) ביקר שר השיכון והבינוי בעיר נשר ובלשכת ראש העיר. לשר הוצגו פרויקטי הבינוי השונים הקורמים עור וגידים בעיר, בינהם: מתחם התעשיה החכמה 4tech ושכונת האגמים החדשה, אשר תכלול 5,000 יחידות דיור.

צילום: דוברות עיריית נשר

השבוע עלה לכותרות השר כאשר הודיע כי הוא הולך לקדם חקיקה הנוגעת לצמצום מדד תשומות הבנייה לרכיבי עלות הבנייה בלבד ולא לרווח הקבלן/יזם ולעלות הקרקע. מדובר בעשרות אלפי שקלים אשר יישארו בכיסם של זוגות צעירים הרוכשים דירה. רק השנה המדד זינק בשיעור של 6%.

בשנים האחרונות העיר נשר נמצאת בתנופה חסרת תקדים של פיתוח. תוכנית המתאר שהוגשה לוועדה המחוזית כוללת גידול של 10,400 יחידות דיור בעיר, דבר אשר יגדיל את כמות האוכלוסייה מ-25,000 תושבים ל- 55,000 תושבים. בנוסף לבינוי יחידות הדיור, פרוייקט 4tech, מתחם התעשייה החכמה והמסחר החדש, נמצא בתהליכי הכשרת קרקע ויסודות ומכיל כ- 17 מגרשי בינוי, כאשר בשניים מהם יקומו מגדלים המתנשאים לגובה של מעל ל-50 קומות.

במהלך הישיבה נדונו נושאים שונים ומגוונים עם כלל הצוות המקצועי של השר ביניהם מנכ״ל משרד השיכון והבינוי אביעד פרידמן וכן צוות רשות מקרקעי ישראל בראשותו של מר ינקי קווינט מנכ״ל הרשות. רוב הנושאים סבבו סביב פיתוח כלכלי ובינוי בשטחים שאינם מנוצלים בעיר, כמו כן ראש עיריית נשר, רועי לוי העלה על נס את נושא ההתחדשות העירונית וחשיבותה לעיר ותיקה, אך בו בעת מתפתחת, כמו נשר.

ראש העירייה, רועי לוי, אמר ״שמחנו לארח בנשר את שר השיכון והבינוי, אנו מברכים את הממשלה על העברת התקציב והנעת המנגנון החשוב ביותר במדינה. לאזרחי ישראל ותושבי נשר מגיע פיתוח ותכנון עתידי והעתיד נראה מבטיח, במיוחד בנשר״.

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין יחד עם ראש עיריית נשר רועי לוי צילום: דוברות עיריית נשר
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות