04.07.2022

יום שני

שר הרווחה והביטחון החברתי, מאיר כהן וראש העיר , אלי דוקורסקי עם מנהל אגף הרווחה עומר בן ארצי צילום: עיריית ביאליק

שר הרווחה והביטחון החברתי מאיר כהן התארח בקריית ביאליק

אמש (16.3.2022) הסתיים ביקורו של שר הרווחה והביטחון החברתי, מאיר כהן, שהגיע כאורחו של ראש העיר אלי דוקורסקי.

במהלך הביקור סייר השר יחד עם הנהלת משרדו בבית הידידות – בית מורשת יהדות אתיופיה והתרשם מהפעילות הענפה המתקיימת בו. לאחר מכן הגיע השר לביקור באגף הרווחה ונפגש עם העובדים הסוציאליים, שמע מהם על האתגרים איתם הם מתמודדים, במיוחד בשנים האחרונות של משבר הקורונה. בדיון אשר קיים השר עם הנהלת העירייה הועלה נושא של קידום מסגרות בקהילה לאוכלוסיות עם מוגבלויות ולבני משפחותיהם כחלק מתפיסת המשרד לקידום המענה הקהילתי וצמצום הדיור החוץ ביתי.

עומר בן ארצי, מנהל אגף הרווחה ביקש מהשר כהן להגמיש את תקציבי הפעולה בתחומי אזרחים וותיקים והתמכרויות לטובת קידום מענים טיפוליים וחברתיים, כגון מועדון "אדיס עלם" לאזרחים וותיקים אשר מקרב את עולי אתיופיה בגיל השלישי. בן ארצי ביקש את הכרת ותקצוב המשרד עבור פרויקטים אלו.

כמו כן, נדון נושא קידום מענים למשפחות המצויות בקונפליקט גירושין בעצימות גבוה כמענה טיפולי ומניעתי. השר מאיר כהן הבטיח כי המשרד יקדם פתרונות לליווי משפחות ויחידים המצויים במעגלי נזקקות כלכלית ועוני מורכבים.

ראש העיר אלי דוקורסקי הודה לשר מאיר כהן על מוכנותו להיענות לצרכי העיר וציין: "אין מתאים ממך לתפקיד שר הרווחה לאור ניסיונך העשיר כראש עיר לשעבר. אתה מכיר מקרוב את הקשיים והאתגרים איתם מתמודדים העובדים הסוציאליים . אני מברך אותך על נכונותך ורצונך להגמיש את תקציבי המשרד ולאפשר לרשויות המקומיות להחליט על תוכן התמיכה בהתאם לצורך".

שר הרווחה והביטחון החברתי, מאיר כהן וראש העיר , אלי דוקורסקי בפעילות הקהילה האתיופית בבית הידידות צילום: עיריית ביאליק
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תחנת משטרה נחנכה באיבטין

משטרת ישראל / מחוז חוף ערכה הערב (א') טקס חנוכת נקודת משטרה ביישוב הבדואי אבטין בעמק זבולון. הטקס נערך במעמד השר לביטחון הפנים חה"כ עמר

חדשות חיפה

מתחמי מחזור חדשים בנהריה

נהריה ממשיכה את מהפכת המחזור. מתחם מחזור חדש הוצב ברחוב שפרינצק הכולל את כל סוגי פחי המחזור ובעקבותיו יוצבו יותר מ-30 מתחמים דומים בכל רחבי

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות