04.12.2021

שבת

השר הורוביץ בביקור במערך הנשים צילום: אלי דדון

שר הבריאות ערך ביקור במרכז הרפואי כרמל והחמיא: יש לכם בית חולים מצוין"

שר הבריאות ניצן הורוביץ בליווי בכירי משרדו הגיע לביקור ראשון  במרכז הרפואי כרמל. את השר ליווה מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג שסייר עם השר במחלקות השונות שם פגש השר מנהלים ועובדים רבים . " באתי להגיד תודה מכל הלב לצוות הנהדר של בית החולים כרמל שעבד בעומס קשה מאוד בקורונה במיוחד בטיפול נמרץ ובמחלקות השונות. ראיתי שכרמל הוא בית חולים מצוין, יישר כוח ". אמר שר הבריאות בתום הביקור.

שר הבריאות ח"כ ניצן הורוביץ בליווי בכירי משרדו הגיע לביקור מקצועי במרכז הרפואי כרמל

את השר קיבלו מנהל ביה"ח כרמל ד"ר אבי גולדברג וחברי הנהלת ביה"ח.

לביקור השר התלוו ראש אגף רפואה בכללית ד״ר סיגל ליברנט וראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות ד״ר שרון אלרעי פרייס.

בדברי הפתיחה בפני השר הציג מנהל כרמל ד"ר גולדברג את חוזקות ומרכזי המצוינות של בית החולים.  

" ייחודו של בית החולים הוא בחיבור לקהילה וברצף הטיפולי " אמר לשר ד"ר גולדברג.

"הרופאים והמנתחים של כרמל רואים את המטופלים בקהילה בכל רחבי חיפה קריות והצפון, הם מטפלים בהם בקהילה ומנתחים אותם לפי הצורך בבית החולים.

המצב המיוחד שאותו רופא ומנתח רואה את החולה ליד ביתו בקריות והוא זה שמנתח אותו לפי הצורך בבית החולים יוצר אצל הטופלים אמון וביטחון רב שמאוד חשוב לכולם ".

ד"ר גולדברג הציג לשר את מרכזי המצוינות של כרמל בהם כירורגיה אונקולוגית מובילה, מרכז אזורי לגידולי ריאה, מערך נשים מיילדות ופגייה מצטיינת, טיפולים נמרצים מצטיינים  וכמובן כסיסמת ביה"ח "כרמל מכל הלב" מרכז קרדיו וסקולרי המשלב מחלקה קרדיולוגית מחלקה לניתוחי לב, ומחלקה לכירורגיית כלי דם מהטובים בישראל.

ד"ר גולדברג עדכן את השר כי ביה"ח כרמל מצטיין בשירות למטופליו וכי כבר 8 שנים ברציפות, מוביל ביה"ח כרמל  את סקר שביעות רצון מטופלים כשכרמל מובילים בכל המערכים, במערך האשפוז, בחדרי המיון בטיפול האמבולטורי בשירות ליולדות ועוד.

כמו כן ביה"ח כרמל קיבל את הציון המושלם 10 במבחן מדדי האיכות של משרד הבריאות והוא ביה"ח עם הציון הגבוה ביותר בישראל בהתאם לגודלו.

עוד ציין ד"ר גולדברג כי מאז הוקם כרמל לפני יותר מ 40 שנה גדל שטח ביה"ח רק ב 5% בלבד וכי כרמל נמצא במצוקת שטח גדולה המקשה מאוד על אפשרויות הפיתוח שלו למרות הניסיון המקצועי הרב והצוותים המעולים שבו.

השר הורוביץ בליווי בכירי משרדו ביקר ביחידה לטיפול נמרץ בניהולו של ד"ר אריק עדן ומנהלת הסיעוד מירה שטרית שם הוא התרשם מהעבודה המקצועית של הצוות ושמע על ההתמודדות הקשה של הצוותים במאבק בקורונה. כמו כן על היות טיפול נמרץ כרמל מרכז אזורי לטיפולי אקמו וכי בקורונה טיפלה היחידה בו זמנית ב 4 חולי אקמו , שיא בכמות חולי האקמו מה שמצריך צוות מיומן ביותר עם איכות אנושית ומקצועית.

במערך נשים ויולדות פגש השר את פרופ' עופר לביא מנהל המערך שהציג לשר את יתרונות המערך על המגוון הענק של השירותים אותם הוא מעניק לנשים ויולדות מכל רחבי הצפון ועם התמחויות ייחודיות בתחום האונקולוגיה במחלות נשים, טיפולים ברצפת האגן חיבור ופריסת צוותי המחלקה בקהילה, מחלקת יולדות מעולה ופגייה מצטיינת.

השר הורוביץ בביקור במערך הנשים צילום: אלי דדון

השר הורוביץ פגש לשיחה את בכירי מנהלי מחלקות ביה"ח שהציגו לו כל אחד מעט מהיכולות המופלאות של המחלקה כולל תוכניות הצטיידות בטכנולוגיות רפואיות מהמתקדמות ביותר בעולם. מנהלי המחלקות הציגו את החיבורים המיוחדים של רופאי המחלקות השונות לקהילה. והשר  שמע גם על הקשיים הרבים בעיקר בתחום אפשרויות הפיתוח הפיזיות והמגבלות הגדולות ביכולות גדילה והתפתחות ביה"ח עקב מגבלות השטח.

" אנו נמצאים בלב שכונת מגורים עם בעיות חניה קשות וקושי לגדול ולהתפתח, מה שמאוד מקשה עלינו להעניק את השירות האיכותי והטוב שהיינו רוצים להעניק למטופלים שלנו ". אמרו לשר מנהלי המחלקות.

השר ציין כי לטעמו התורים לניתוחים בישראל עדיין ארוכים מידי וכי כדי לשחרר את צווארי הבקבוק בבריאות במדינה, ישראל תצטרך להשקיע יותר כסף בבריאות כי בריאות עולה כסף.

"אני מקיים פגישות עם שר האוצר השגנו תקציב טוב ואנחנו הולכים לשפר את איכות הבריאות של תושבי ישראל",  אמר השר.

" אנחנו בריבוי טבעי שאין לו מענה תשתיתי הולם, ונצטרך לעמוד בסטנדרטים הבינלאומיים המקובלים בעולם בנושא. ביה"ח בקרת אתא שנמצא שנים רבות בדיונים נמצא עכשיו על השולחן והחלטנו לקבל החלטה בנושא, וזה יקרה בקרוב." 

מנהל כרמל ד"ר אבי גולדברג הודה לשר על ביקורו החשוב. והשר הודה לד"ר גולדברג ולכל  הנהלת ביה"ח והצוות המלווה ואמר :

" התרשמתי עמוקות מצוות כרמל הנהדר שעבד בעומס קשה מאוד בקורונה, במיוחד בטיפול נמרץ וזה יחד עם ניתוחי הלב והחזה שכרמל מצטיין בהם, פגייה מתקדמת טיפולי סרטן ייחודיים ובכלל כרמל הוא בית חולים מצוין יישר כוח "

השר בפגישה עם מנהלי המחלקות צילום: אלי דדוןמערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות