25.09.2021

שבת

השר מקבל תדריך מצוותי הקורונה צילום: מיה צבן דוברות בית חולים פדה פוריה

שר הבריאות ניצן הורוביץ ערך היום ביקור בבתי החולים זיו בצפת ופדה פוריה בטבריה ונפגש עם צוותי הקורונה

"ראיתי בית חולים מושקע, מתנהל למופת, פגשתי עובדים ומטופלים שחשפו בפני את חשיבות המשך תנופת פיתוח המקום ומרכזיותו בפריפריה הצפונית" כך אמר שר הבריאות ניצן הורוביץ בביקור שערך בבית חולים זיו בצפת

בביקור במרכז הרפואי זיו השתתפו גם חברת הכנסת ג'ידא רינאווי, פרויקטור הקורונה פרופ' סלמאן זרקא וד"ר דודו דגן מנהל חטיבת בתי החולים הממשלתיים.

הביקור החל בישיבה משותפת בה הוצגו לשר ההישגים בזיו, ההתפתחות המקצועית והתשתיות המבניות הגדלות והולכות, לצד אתגרים הנובעים מהיות בית החולים בקו קדמי לגבול הצפון, המערך הפסיכיאטרי הזקוק להקצאה מבנית וכמובן הטיפול בחולי הקורונה בצפון. בפתיחת הפגישה דיבר מי שמכיר היטב את המרכז הרפואי זיו, פרופ' סלמאן זרקא, שניהל אותו בשש השנים האחרונות ועמד בראשו גם בפרוץ מגיפת הקורונה ועד תחילתו של הגל הרביעי בו מונה לפרויקטור הקורונה. בהמשך הציג ד"ר עבאסי את התנהלות המרכז הרפואי בגל הרביעי של הקורונה כולל האתגרים בגיוס כח אדם ועדכון לגבי התקדמות ההתחסנות במנה השלישית בקרב העובדים.

השר הורוביץ נפגש עם אנשי בית חולים זיו, צילום: דוברות מרכז רפואי זיו

בהמשך הביקור נערך סיור של חברי הנהלת המרכז הרפואי עם המבקרים במיון, מחלקת קורונה, מכון הרדיותרפיה ומחלקת הילדים.

"הקורונה מעמיסה על מערכת הבריאות הרזה, אני פועל בימים אלו למימוש הקצאת כח האדם שהוסכם ומקווה שהסיוע יחזק את בית החולים המושקע שראיתי פה" במילים אלו סיים השר את ביקורו, בליווי ברכת מנהל המרכז הרפואי ד"ר ענאן עבאסי שהודה לשר ולאורחים על שהתפנו לבוא ולראות את השטח במו עיניהם. כמו כן העניק לשר מגן הוקרה כאות הערכה לפועלו למען בריאות הצפון.

השר ביקר לפני כן גם בבית חולים פדה פוריה שבטבריה שם התחסנו צוותו בחיסון הקורונה השלישי דקות לאחר קבלת האישור על הורדת גיל החיסון ל30+.

מנהל המרכז הרפואי ד"ר ארז און, פתח את הביקור בסקירה על המרכז הרפואי והדגיש, "אני יודע שאתם מכירים את הנתונים אבל חשוב לי להצביע על הפערים העמוקים בין הצפון למרכז. אי השוויון הוא בנפשנו, אנחנו חשים אותו כאן יום יום. האוכלוסייה שלנו חולה יותר, התמותה פה גבוהה יותר… המשימה שלנו היא להוסיף כאן שירותים רפואיים חסרים וליצור שובר לאי השוויון. דוגמא בולטת לכך היא העובדה שאנחנו ביה"ח היחיד שמתנהל ללא מכון לרפואה גרעינית (מיפוי איזוטופים). המשמעות היא שחולה שצריכה להיכנס היום לניתוח שד, אנחנו נאלצים להסיע אותה למיפוי בביה"ח רמב"ם ורק אחר כך היא חוזרת לכאן לניתוח". 

צוותו של השר מקבלים את החיסון השלישי צילום: מיה צבן דוברות בית חולים פדה פוריה

במהלך הסיור הגיעו השר ואנשי צוותו למתחם החיסונים, השר בישר על כך שלפני שעה קלה הוחלט להרחיב את גילאי המתחסנים לגילאי 30 ומעלה ובהזמנת מנהל המרכז הרפואי ד"ר און החליטו חברי הצוות של השר, להתחסן במקום. קוזיתא ליבאי, המפקחת האפידמיולוגית, עדכנה כי  עד כה במסגרת קמפיין החיסון השלישי- מתחסנים ומנצחים, חוסנו למעלה מ500 מעובדי המרכז הרפואי

השר הורוביץ ביקר במחלקות הייעודיות לטיפול בחולי קורונה ושוחח עם ד"ר סובח סובח, מנהל מח' קורונה, ד"ר משה מתן, מנהל מחלקת טיפול נמרץ קורונה, בלה מונסטרסקי, אחראית מערך הקורונה, מוחמד סועאד אח אחראי במחלקת קורונה, ואחמד בלאונה האח האחראי במחלקת טיפול נמרץ קורונה. השר הודה לצוות על המאמץ המתמשך, ועל ההתגייסות המלאה למאבק בנגיף הקורונה.

נציין כי במרכז הרפואי פדה-פוריה טופלו מאז מרץ 2020 למעלה מ2,200 חולי קורונה. במעבדת בדיקות הקורונה בביה"ח בוצעו מאז תחילת השנה למעלה מ100,000 בדיקות.

השר אמר ביציאה ממחלקת הקורונה, "אני שומע מהצוות כאן שרוב החולים שנמצאים במצב קריטי אינם מחוסנים, המסר הוא חד משמעי וברור, החיסון מגן מפני תחלואה קשה. היום הרחבנו פעם נוספת את מעגל המתחסנים ואנחנו שוב קוראים לציבור בואו להתחסן ! האסטרטגיה שלנו היא שילוב של חיסון עם חיזוק מערכת הבריאות. גם המרכז הרפואי פדה-פוריה מתמודד עם הקורונה ועם אתגרים נוספים, אנחנו פה היום כי חשוב לנו להיות כאן, ולתמוך בצוותים שעושים עבודת קודש ואנחנו נדאג גם לתוספת תקנים לחיזוק המרכז הרפואי ".

השר הורוביץ צילום: מיה צבן בית חולים פוריה

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

תאונה התרחשה לפני שעה קלה בין 2 כלי רכב בכביש 7513 סמוך לאלוני אבא, 2 פצועים פונו לבית חולים רמב"ם, אחד מהם במצב קשה

תאונת דרכים חזיתית בן שני כלי רכב.בשעה האחרונה פעלו לוחמי האש מתחנת קריות בפיקודו של רשף ערן ויצמן לחילוץ לכודים בתאונת דרכים חזיתית שהתרחשה בכביש

פוליטיקה ומשפט

מנהל הועבר לתפקיד זוטר וטען לעוגמת נפש

התובע עבד כמנהל סניף של קופת חולים לאומית. לטענתו, הוא התפטר בשל הרעה בתנאי העסקתו ובשל נסיבות שבהן יחסי העבודה אינם מאפשרים לדרוש ממנו להמשיך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות