04.12.2021

שבת

צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל

שר הבריאות ביקר במרכז הרפואי לגליל: "יש לכם בי"ח מוביל הדוגל בחדשנות ומצוינות"

שר הבריאות, ניצן הורוביץ, ומנכ"ל המשרד, פרופ' נחמן אש, ערכו היום (שישי) ביקור במרכז הרפואי לגליל בנהריה, במטרה להכיר מקרוב את פעילות ביה"ח ולהבין את הצרכים והאתגרים העומדים בפניו. בביקור נטל חלק גם ח"כ עלי סלאלחה, תושב בית ג'אן שבגליל, שהינו חבר ועדת בריאות בכנסת.

צילום: רוני אלברט באדיבות המרכז הרפואי לגליל

בתחילה התכנסו המשתתפים במרכז לחינוך לבריאות ע"ש אנגל, שם הציג מנהל המרכז, פרופ' מסעד ברהום, בפני השר ומנכ"ל משרדו, את הישגיו של ביה"ח, שעובר בעשור האחרון מהפכה בריאותית עם פתיחתם של מחלקות, יחידות ושירותים חדשים רבים. בנוסף הציג פרופ' ברהום את האתגרים הרבים והצרכים הנדרשים, וביניהם מתן אישור לאקמו ולמכשיר PET CT, וכן שיפוץ המחלקות הפנימיות.

במהלך הדיון אמר שר הבריאות, כי המרכז הרפואי לגליל הוא בי"ח מוביל הדוגל בחדשנות ומצוינות, וכי בהנהגתו של פרופ' ברהום עושה ביה"ח עבודה מצוינת, זאת למרות תנאי פתיחה שאינם שווים לאלו שבמרכז הארץ.

פרופ' אש אמר: "ביה"ח התקדם בצורה בלתי רגילה. הערך שהוא נותן לתושבי הגליל המערבי הוא עצום. אנו מחויבים להמשיך לתמוך ולפתח את הרפואה כאן. אמנם הנטל התקציבי פה שונה מאשר במרכז הארץ, אך אנו נמצא את הפתרונות כדי לסייע בידי ביה"ח למלא את משימותיו".

צילום: רוני אלברט המרכז הרפואי לגליל


לאחר מכן ערכו המשתתפים סיור במחלקה פנימית ב', במחלקת הקורונה כתר מונשמים, באגף נשים ויולדות ובמחלקת יולדות א'.

בביקור נטלו חלק גם סגן המנהל, ד"ר צבי שלג; המנהל האדמיניסטרטיבי, משה מיוחס; עוזרת בכירה למנהל ביה"ח, מיטל אשור, ומנהל מחלקת משק, יוסי אדוני.

פרופ' ברהום: "אני מודה לשר הבריאות ולמנכ"ל המשרד על הביקור. נכונו לנו אתגרים רבים, אך אני משוכנע שבסיוע משרד הבריאות נמצא את הפתרונות. מצאתי בשר הבריאות רצון עז לסייע, אוזן קשבת אמיתית ואישיות אוהבת אדם הרגישה למצוקת הבריאות בישראל ומבינה את המורכבות הקיימת בפריפריה בכלל ובביה"ח שלנו בפרט".

ח״כ עלי סלאלחה (מרצ) : בתור חבר בוועדת הבריאות, אני מודע לקשיים והאתגרים שניצבים בפני בתי חולים מהפריפרייה. המשך קיומו של ביהח גליל מערבי חשוב מאוד והוא משרת כ-600,000 תושבי הצפון יהודים וערבים כאחד.
יחד עם שר הבריאות ניצן הורוביץ אמשיך לעבוד ולפעול למען בריאות תושבי הצפון, להזרים תקציבים ולצמצם פערים במתן שירותי בריאות בין המרכז לפריפרייה.

צילום: רוני אלברט באדיבות המרכז הרפואי לגליל
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות