28.01.2022

יום שישי

ראש עיריית ביאליק אלי דוקורוסקי יחד עם זאב אלקין שר השיכון והבינוי צילום: דוברות עיריית ביאליק

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין ביקר בקריית ביאליק

השר אלקין אישר תקציב להכנת תוכנית עירונית לפינוי בינוי בנייני – תחליף לתמ״א 38

שר הבינוי והשיכון זאב אלקין הכריז לפני שעה קלה בביקורו בקריית ביאליק, כי נענה לבקשת ראש העיר, אלי דוקורסקי, ומשרדו יעמיד תקציב בסך 2.5 מיליון שקלים להכנת תוכנית פינוי- בינוי בנייני בקריית ביאליק, שתחליף את תוכנית תמ״א 38 שתסתיים בסוף השנה. 

התוכנית החדשה תתמקד בראיה עירונית כוללת של התחדשות בניינים מגורים קיימים, תוך עדיפות להריסה ובניה מחדש של בניינים קיימים כדי להבטיח מוגנות לטווח ארוך, תשתיות חדשות ופתרונות חניה, שפעמים רבות לא מצאו מענה בתמ״א 38.
אל שר הבינוי והשיכון זאב אלקין נלוו המשנה למנכ"ל משרדו, דוד עציוני, מנכ"ל רמ"י,  ינקי קווינט, ראש הרשות להתחדשות עירונית, אלעזר במברגר והנהלת המשרד.

דוקורסקי הציג בפני השר את תוכניות הפיתוח של קריית ביאליק  והסוגיות הקשורות ל"הסכם הגג" עליו חתמה העירייה לפני מספר שנים.  במסגרת ההסכם כבר אוכלסו בעיר כ- 2000 יחידות דיור ונמשכים שיווקיים מואצים בשכונת נאות אפק, בה במקביל למבני מגורים מוקמים כעת 2 בתי ספר, גני ילדים, מעונות יום ומרכז מסחרי.

דוקורסקי: " לצד הפיתוח המואץ של השכונות החדשות אין בכוונת העירייה לזנוח את השכונות הוותיקות ואת תושביה הוותיקים"

דוקורסקי ביקש להגדיל את מספר הדירות להשכרה לזכאי המשרד על ידי הקמת יחידות דיור נוספות בבנייני הדיור המוגן ברחוב ברנר בעיר. בין השאר הציג דוקורסקי את פרויקט שיקום חצרות הדיור הציבורי בשכונת צור שלום וביקש את השתתפות המשרד בפרויקט. דוקורסקי ציין כי מדובר באוכלוסייה המתגוררת בתחומי הדיור הציבורי המורכבת מקשישים, עולים חדשים, משפחות חד הוריות ומקבלי קצבת הבטחת הכנסה. לאחרונה הקימה עיריית קריית ביאליק פארק צירי בשכונה, פארק אריאל שרון. היות והפארק גובל בכ- 40 מבני מגורים, קיים שוני מובהק בין האזור הציבורי המטופח לבין החצרות הפרטיות המוזנחות.

השר אלקין ציין לשבח את התנהלות העירייה והעומד בראשה: " בקרתי בקריית ביאליק בכל תפקידיי הקודמים ואני שמח לראות כי העיר מתפתחת בצעדי ענק.

בשנים הקרובות, קרית ביאליק  עתידה להכפיל עצמה ואף מעבר לכך. אני כשר הבינוי והשיכון, יחד עם בכירי משרדי, נמשיך לסייע ככול שניתן להתאים את גידול של האוכלוסייה לתשתיות הנדרשות על מנת שלא לפגוע ברווחתם של התושבים.

היום הודעתי לראש העיר שאישרנו תקציב של כ-2.5 מיליון ש"ח להתחדשות בניינית ברחבי העיר . אני רוצה לברך את ראש העיר, אלי דוקורסקי, על פעילותו למען תושבי העיר ואין לי ספק שיחד נגיע ליעדים שהצבנו ".
 

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות