23.05.2022

יום שני

שר הבטחון בני גנץ במפרץ חיפה

לקראת החלטת הממשלה שתעלה להצבעה ביום א' הקרוב ביום ראשון בנושא מפרץ חיפה, הגיע שר הבטחון ויו"ר כחול לבן בני גנץ לסיור במפרץ חיפה.

גנץ אמר: "ביום ראשון נעביר בממשלה החלטה היסטורית שתקבע יעדים ממשיים לפינוי חוות המיכלים מקריית חיים, בכדי שנתקדם ליעד – מפרץ חיפה נקי מתעשייה פטרוכימית מזהמת שמסכנת את בריאות תושבי האזור. כחול לבן תמשיך לתמוך ולעמוד על המשמר בכדי שהתהליך יסתיים לפי החלטת ועדת המנכ"לים בתוך עשור. נעשה את זה באחריות ובסולידריות, ונדאג גם לשלומם ופרנסתם של העובדים".

בנוסף, בעקבות עבודה מאומצת שעשה ח"כ פרופ' אלון טל, ובתמיכתו של סגן השר אלון שוסטר, מתקדמת העבודה במשרד הביטחון לשחרור שטחים שהוקצו להקמת פארק מורדות הקישון, דבר שיוכל לסייע בהקמתו של פארק מטרופוליני ענק ובמרכזו נחל הקישון המשוקם, שיהיה חלק מריאה ירוקה עבור תושבי האזור עם פינוי התעשיות המזהמות.

שר הבטחון גנץ הוסיף: ״אני מברך את חברי הממשלה, שר החוץ יאיר לפיד וכלל הגורמים שפועלים להבאת ההחלטה ויישומה. אני מברך מאוד את ח"כ אלון טל, יו"ר השדולה להבראת מפרץ חיפה, שמלווה ודוחף את התהליך ולא מתייאש או מרפה. כחול לבן התחייבה מיום הקמתה לפנות את המפעלים המזהמים – ובשבוע הבא, אנחנו עושים צעד משמעותי בדרך לקיים. נמשיך ללוות את התהליך, ולתקן את הנדרש תוך כדי תנועה קדימה".

ח"כ פרופ' אלון טל, יו"ר ועדת המשנה לבריאות, סביבה ואקלים: ״כאשר הקמתי את אדם, טבע ודין, התביעה הראשונה שהגשנו לפני שלושים שנה, הייתה נגד בתי הזיקוק בחיפה, וזו הסוגיה הראשונה והדחופה ביותר בה בחרתי לעסוק בתור חבר כנסת. אני מודה לשר הבטחון, סגן שר הבטחון, ולמפלגת כחול לבן, שביחד איתי דוחפים ופועלים להבראת המפרץ".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות