29.11.2021

יום שני

ליברמן, גנדלמן וגישר תמונת ארכיון צילום: עיריית חדרה

שר האוצר אביגדור ליברמן: "שדה התעופה בחדרה לא ימריא"

בהמשך להחלטת הועדה לתשתיות לאומיות שלא להצביע על הפקדת התכנית להקמת שדה תעופה אזרחי במזרח חדרה, עיריית חדרה ממשיכה לפעול ביתר שאת לביטולה של התכנית בגזרה הפוליטית | עם הודעתו של שר האוצר אביגדור ליברמן שלא יקום שדה תעופה בחדרה, מסתמן קונצנזוס נגד התכנית

"לא יקום שדה תעופה בחדרה", כך הודיע לאחרונה שר האוצר אביגדור ליברמן באופן חד משמעי, זאת במסגרת פגישה שערך השר עם סגן ראש העיר רומן גישר, לאחר שהאחרון פנה אל השר וביקש את התערבותו בנושא התכנית להקמת שדה תעופה אזרחי במזרח העיר. השר ליברמן הבהיר את עמדתו לפיה להקמת השדה בתא השטח המתוכנן במזרח העיר תהיינה השלכות קשות עבור העיר וסביבתה במגוון היבטים, ביניהן פגיעה באיכות חיי התושבים, סכנות בטיחות ופגיעה מהותית בתכניות הפיתוח העירוניות בחדרה ויכולת ההתחדשות העירונית. 

בנוסף, לפני חודשים אחדים שיגר ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן מכתב לשר האוצר בנושא השדה, ואף הדגיש בפניו את העלויות החריגות של הקמת השדה, ש"יהווה עול כלכלי כבד מאד על המדינה, המוערך בסדרי גודל של כ 2-3 מיליארד שקלים הוצאה ישירה וללא כל הצדקה סבירה, למעט הרצון המובהק של רשות שדות התעופה ורשות התעופה האזרחית להקים שדה תעופה דווקא בחדרה". 

החלטתו של שר האוצר להביע עמדה ברורה נגד התכנית, מצטרפת לעמדת משרד הפנים בראשותה של שרת הפנים איילת שקד. טרם קיום הדיון בעניין השדה במנהל התכנון, שהסתיים כאמור, במניעת הפקדתה של התכנית, זאת לאחר שהוועדה לתשתיות לאומיות שמעה את כלל הגופים הרלוונטיים, ביניהם גם רשויות האזור שלקחו חלק בדיון, השרה שקד התקשרה באופן אישי לראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן, ובישרה לו שבכוונתה להעביר את שימושי שדה התעופה המתפנה בהרצליה, לשדה התעופה בחיפה ולא לחדרה.

האיום המידי הוסר עם החלטת הועדה שלא להצביע בעת הזו על הפקדת התכנית, עם זאת בעיריית חדרה לא נחים על זרי הדפנה, וממשיכים לפעול מול מקבלי ההחלטות במשרדי הממשלה השונים, במטרה להבטיח שהתכנית להקמת השדה לא תקודם ותוסר באופן מוחלט משולחן הדיונים. ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן אף הבהיר, כי ימשיך לפעול ביחד עם הרשויות השכנות ומטה מאבק התושבים כנגד התכנית.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

לא מוכנים לדרבי

האדומים של אלישע לוי חזרו מהפגרה נכנעו למחזיקת הגביע די בקלות, וספגו הפסד בית ראשון העונה 1-3, למרות זאת נשארו במקום השלישי בטבלה, חזק בתמונת

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות