05.12.2021

יום ראשון

צילום: דוברות משרד הפנים

שרת הפנים הכריזה: מעא'ר העיר דרוזית ראשונה בישראל

שרת הפנים, איילת שקד הכריזה היום (ג׳) על החלטתה לשנות את המעמד המוניציפלי של מעא׳ר ולהפוך אותה ממועצה מקומית לעיר.

בזאת תהפוך מעא׳ר לרשות הדרוזית היחידה כיום שתהיה במעמד של עיר בישראל.

במהלך הפגישה עם ראשי רשויות דרוזיות וצ׳רקסיות בסאג׳ור, השרה שקד הודיעה בהפתעה לראש מועצת מעא׳ר, עו"ד פריד גאנם על החלטתה.

היישוב מע'אר ממוקם בגליל התחתון בקרבת בית הסוהר צלמון וממזרח לכרמיאל ומונה כיום כ-24,000 תושבים, ועל פי התוכניות המאושרות צפויה העיר מע'אר למנות בשנים הקרובות כ-30,000 תושבים.

דפוסי צפיפות התושבים ופרנסתם דומים לאלו של יישוב עירוני שפסק להתבסס על חקלאות. כפי שעלה בהמלצות הוועדה הגאוגרפית גליל מערבי, הרשות המקומית מע'אר קידמה והטמיעה מספר תהליכים תכנוניים, כלכליים, ופנים ארגוניים שאפשרו לה לעמוד בדרישות משרד הפנים לשינוי מעמדה המוניציפאלי ממועצה מקומית לעיר.
הכרזת המועצה המקומית מע'אר כעיר עשויה להשפיע על תדמית היישוב ועל האטרקטיביות שלו בכל הקשור בפיתוח יישובי בכלל ובפיתוח תעסוקה ומסחר בפרט.

שרת הפנים, איילת שקד:
"אני שמחה ונרגשת להכריז על העיר הדרוזית הראשונה בישראל. על פי תפיסתי כל רשות שתוכיח עצמה בפיתוח, בייעול תהליכים ארגוניים, בצמיחה כלכלית ובהגדלת ההכנסות העצמיות תקבל מאיתנו סיוע בגדילה וביצירת יכולות חדשות. מע'אר הוכיחה את עצמה והיא ראויה להתקדם ולהיות עיר חשובה בישראל.
זוהי עוד הוכחה לקשר האמיץ והחזק בין העדה הדרוזית לבין העם היהודי.
השותפות הזו באה לידי ביטוי לא רק בביטחון אלא גם בחיים האזרחים"

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות