23.05.2022

יום שני

צילום: דוברות עיריית מגדל העמק

שרת העלייה והקליטה ח"כ פנינה טמנו שטה ביקרה במגדל העמק

השרה נפגשה עם ראש העיר אלי ברדה ומ"מ, סגנו ומחזיק תיק הקליטה סרגיי אוקלנדר ומנהלי מחלקות וקיימה סיור בבית מורשת לעדה האתיופית החדש 

שרת הקליטה ח"כ פנינה טמנו שטה ביקרה השבוע במגדל העמק. במהלך ביקורה נפגשה עם ראש העיר אלי ברדה, סגן ומ"מ סרגיי אוקלנדר, משנה לראש העיר דורון אלחרר, מנכ"ל העירייה שלום זוזוט, מנהלת אגף הקליטה פאני טבלוביץ' מנהלי מחלקות ונציגי המשרד. במהלך הפגישה הוצגו בפני השרה נתוני קליטה בשנים האחרונות.

נפשות הגיעו למגדל העמק ב-5 השנים האחרונות. בשנתיים האחרונות הרשות השתתפה ב-14 סמינרים שונים בשיתוף הסוכנות היהודית והקרן לידידות. הרשות מעניקה לעולים חדשים שתי דירות קלט לתקופה הראשונה וסיוע באיתור דירה, סל מזון ראשוני, לווי צמוד וסיוע מול מוסדות רשות, קליטה, פנים, חינוך וכו', פטור לשנה הראשונה מתשלום הזנה וחוג לפי בחירה, מימון קורס העשרת השפה העברית, ילקוט כולל תכולה לילדי בית ספר, מימון מלא של פעילות תרבות בשנה הראשונה (לרבות קונצרטים), תגבור סיורים להכרת הארץ וציון חגי ישראל, סיוע במצוי זכויות וסיוע משפטי והנחה למנוי בבריכה העירונית.

במהלך הדיון בישרה השרה כי המשרד יסייע בעידוד הפעילות עם בני הקהילה האתיופית ובני המנשה והעמקה בתכניות קהילת בני המנשה. יחד עם זאת, הודיעה כי בקרוב יושק אתר חדש שיאפשר לכל עולה מכל מקום בעולם לקבל את הפרטים על העיר, לדוגמא: כמה עולים הגיעו, מי הפרויקטור בעיר, מה יש לעיר להציע וכו'.

ח"כ פנינה טמנו שטה אמרה: "לעיר מגדל העמק הרב גונית עלו במרוצת השנים כ-8,300 עולים וותיקים וחדשים. אני שמחה על שיתוף הפעולה הקיים בין משרדי לרשות, על הפסיפס האנושי והמארג התרבותי שמספר את הסיפור של כולנו בעת הזו. אני מודה לראש העיר ידידי אלי ברדה על הביקור, נמשיך לפעול יחד למען העולים וישראל כולה".

ראש העיר אלי ברדה ציין את סרגי אוקלנדר ופאני טבלוביץ' שבעצם היו עולים חדשים והגיעו לעמדות מפתח בכירות ועוסקים בקליטת העולים ובשילובם בקהילה בצורה מקצועית ומיטבית ואמר: "העולים החדשים שעלו בכל גלי העלייה מאז הקמת המדינה תרמו תרומה משמעותית להתפתחותה של המדינה בכלל ושל מגדל העמק בפרט. הרשות שמה את יעד קליטת העלייה במשימותיה תמשיך לקלוט עולים ולשלבם בקהילה".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות