05.12.2021

יום ראשון

שאשא ביטון במרכז יחד עם ראש המועצה אייזיק מימין וסער הראל משמאל צילום: דוברות משרד החינוך מחוז חיפה

שרת החינוך, ד"ר יפעת שאשא ביטון, קיימה הבוקר (ג') ביקור במועצה האזורית חוף הכרמל והתארחה בבית הספר "מעגנים", בליווי צוותי חינוך מן המחוז, בראשותו של מנהל המחוז ד"ר סער הראל

את השרה אירח ראש המועצה אסיף איזק וסגן ראש הרשות ומחזיק תיק החינוך מר רפי אבני

ראש המועצה וסגנו סקרו את התפתחות מערכת החינוך במועצה חוף הכרמל וביקשו לשמש פיילוט בהעברת החינוך הקדם יסודי גילאי 0-3 למשרד החינוך, נוסף להרחבת פעילויות ייחודיות המתקיימות בבתי הספר ברשות.

צוות בי"ס בי"ס מעגנים במעגן מיכאל בראשות המנהלת הגב' מרגלית מור הציגו בפני האורחים את העשייה החינוכית "הסביבה בראי ההכלה"- מעגנים הוא בית ספר מטייל (מרבה בטיולי שטח) ומכיל הודות לההון הסביבתי והאנושי שיש בו. התכניות החינוכיות הן בהלימה לייחודיות הבית ספרית ומשלבות למידה חוויתית משמעותית והוראה חוץ כיתתית. ביה"ס רואה חשיבות באיתור ובניית תוכניות אישיות וקבוצתיות על פי צרכי התלמידים.

יפעת שאשא ביטון יחד עם יו"ר המועצה אסיף אייזיק צילום: דוברות משרד החינוך מחוז חיפה

הביקור המשיך לביה"ס לחינוך מיוחד "ביחד" בראשות המנהלת הגב' שירלי וילסון. בית-ספר קולט אליו תלמידים על רצף האוטיזם (ASD) ותלמידים עם לקויות למידה, מכיתות ז' עד גיל 21. זהו בי"ס צומח (הוקם בשנת תש"ף) המתנהל במודל של שותפות עם בית-הספר העל-יסודי. בית-הספר שואף לאפשר לכל תלמיד לחלום, לשאוף, ללמוד, להתפתח, להציב לעצמו יעדים ולממשם בדרך המתאימה והמועילה לו. כל זאת, על-ידי פיתוח ומימוש תוכניות פדגוגיות מגוונות ודרכי הוראה מותאמות וייחודיות לצורכי הפרט.

שרת החינוך, הד״ר יפעת שאשא ביטון:
״התרשמתי מאד מהאווירה וממגוון הפעילויות החינוכיות המונהגות בבתי הספר בהם ביקרתי. שמחתי לשמוע מהתלמידים על החוויות ולהקשיב לתחושות האישיות של כל אחת ואחד מהם. בסופו של דבר החוסן הרגשי הוא הבסיס החשוב ביותר בעיצוב דמותו של התלמיד. אני מחזקת את הצוות החינוכי שעושה עבודה חינוכית מרשימה ולא מוותר על אף ילדה וילד".

מנהל המחוז, דר' סער הראל שיבח את מערכת החינוך במועצה האזורית חוף הכרמל ואמר: "נעשית בחוף הכרמל עבודה מצוינת עם תהליכים יפים. יש כאן מנהיגות רשותית וחינוכית שמובילה את המערכת".

ראש המועצה אסיף איזק אמר: "אני מודה לשרת החינוך על הביקור. יש לנו עוד המון חלומות עבור מערכת החינוך בחוף הכרמל, ואני שמח שמצאנו במשרד החינוך שותפים אמיתיים לקידום ופיתוח מערכת החינוך במועצה."

ד"ר יפעת שאשא ביטון צילום: משרד החינוך מחוז חיפהמערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות