27.09.2021

יום שני

צילום: דוברות עיריית חדרה

שרת החינוך ביקרה בחדרה

שרת החינוך ד"ר יפעת שאשא ביטון הגיעה לסיור מקצועי ב'גנים ובתי הספר של הקיץ' בחדרה | במהלך הסיור השרה ביקרה בבית הספר חופים וכן בגן קרן קיימא, גן מאופס אנרגיה שהוקם בהתאם למדיניות העירייה לבנייה ירוקה בת-קיימא

אל הסיור המקצועי שקיימה השרה בחדרה התלווה צוות מחוז חיפה במשרד החינוך בראשותו של מנהל המחוז ד"ר הראל סער, וכן ראש עיריית חדרה צביקה גנדלמן שאירח את השרה בביקורה הרשמי הראשון בעיר מאז נכנסה לתפקיד, יחד עם אנשי מנהל חברה וקהילה, סמנכ"לית המינהל ד"ר אסנת ספורטה ומנהל אגף החינוך שלומי דהן.

שרת החינוך הציגה את החזון החינוכי שלה ומטרות משרד החינוך, וציינה כי המשרד בראשותה מוביל את נושא צמצום הפערים הלימודיים, החברתיים והרגשיים של התלמידים, ושם דגש מיוחד על טיפוח של ערכים ציוניים ודמוקרטיים, הקניית מיומנויות אקדמיות לבוגר המערכת וחיזוק מעמד המורה. לצד אלה, המשרד גם שוקד על שמירת הרצף החינוכי בין החינוך הפורמלי לבלתי פורמלי, וכמובן על יצירת הרצף ההכרחי מגיל לידה ועד לאקדמיה. השרה הוסיפה, כי היא מקיימת סדרה של דיונים בנושאים הללו, כאשר הביקור בשדה החינוכי מאפשר לה לראות ולבחון את יישומם של הנושאים הללו מקרוב. 

צילום: דוברות עיריית חדרה


הסיור נפתח בבית הספר "חופים" בהנהלת  חן נסימי, אשר הציגה את התכניות הייחודיות הפועלות בבית הספר בימים אלה. שרת החינוך והמבקרים צפו בפעילויות הפגה בחצר: "פיגוף", תיפוף על הגוף ובשיעור שפה שהתקיים בכיתה א'. השיעור כלל למידה עצמאית במרחבים שונים כחלק מתכנית "הגנים ובתי הספר של הקיץ" והיערכות בית הספר לשנת הלימודים הקרובה, בין היתר באמצעות התנהלות אישית של ילדי הגנים במרחבי הלמידה של כיתה א'.  

הסיור המשיך למתחם הגנים מאופסי האנרגיה שבשכונת עין הים בניהולה של מורן לוי בוזגלו, שהוא למעשה הפרויקט הראשון בישראל שהשלים שנה של מאזן אנרגיה חיובי, כלומר מבנה המנצל בצורה מקסימלית את תנאי הסביבה (רוח, שמש, תאורה טבעית וכדומה) ומייצר כמות האנרגיה גדולה מכפי שהוא צורך, כל זאת בזכות שילוב של מערכות חסכוניות, התקנה של מערכת לייצור אנרגיה מתחדשת ומעורבות פעילה של הילדים והצוות חינוכי, משתמשי הבניין. השרה ביקרה באחד מהגנים במתחם, גן קרן קיימא, שאף הציג פעילות המקדמת אורח חיים בריא ושמירה על סביבה ירוקה. 

השרה סיכמה את ביקורה המקצועי העיר כחשוב ומוצלח, והביעה את הערכתה לצוותים החינוכיים של הגנים ובית הספר, לאנשי המקצוע במחוז ובעיריית חדרה.
ראש עיריית חדרה, צביקה גנדלמן: "אני שמח לארח בעיר את השרה, מדובר בביקור קצר  להתרשמות מבית הספר של החופש הגדול . בקרוב תתקיים ישיבת עבודה מקיפה עם השרה וצוות משרדה".

צילום: דוברות עיריית חדרה
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות