15.06.2021

יום שלישי

אילוסטרציה

שלח בטעות סרטון אינטימי ואיבד את עבודתו

המערער הוא גבר בן כ- 60, מנהל בית ספר בעוספיא, בו לומדים כ-300 תלמידים ומועסקים בו כ- 30 מורים. ערב אחד, נשלח בטעות סרטון לקבוצת מורי ומורות בית הספר, באמצעות הוואטסאפ, ובו נראה איבר מינו הזקור.
אין ספק שהסרטון נשלח בטעות, המערער גם הסביר כי הוא רצה לשלוח את הסרטון לרופא.
משרד החינוך לא התייחס למערער כמי שנהג באופן לא הולם או מישהו שביצע הטרדה מינית.
עם זאת, למורות בית הספר נגרמה עוגמת נפש, והסרטון מצא את דרכו לתושבי עוספיא, הורים ותלמידים, כך שהדבר הקשה מאד על המשך עבודתו כמנהל בית הספר.

אמנם ביומיים שלאחר מכן המערער הגיע לבית הספר אבל עקב הסערה שנוצרה סביבו- הוא נאלץ לשוב לביתו ובהמשך יצא לחופשה.
בהמשך היו ניסיונות להחזירו, אולם ועד ההורים התנגד בטענה שהחזרתו עלולה לגרום לקריסת בית הספר עד כדי סגירתו.
לאחר שנה של חל"ת הוחלט, כי המנהל לא ישוב לנהל את בית הספר גם בשנה הבאה.
על החלטה זו הגיש המערער תביעה לבית הדין האזורי בחיפה ואולם, שם נקבע כי ההחלטה הינה סבירה. בית הדין ציין כי אמנם הפצת הסרטון נעשתה בטעות, אבל, היא בכל זאת גרמה לטלטלה בבית הספר ולהתמוטטות החומות שהיו אמורות להתקיים בין המנהל לבין המורות/ התלמידים.
המורות אף הבהירו כי שובו של המנהל יגרום להן לטראומה, כעס וחרדה.

המערער טוען, כי קביעתו של בית הדין מוטעית, כי אפילו שלא עשה דבר מה בלתי תקין- מעבירים אותו מתפקיד שהוא זכה בו במכרז- כל זאת רק בשל התנגדות המורים.
בנוסף הוא מציין כי הוא הסכים לצאת לחל"ת על חשבונו למשך שנה כדי שירגעו הרוחות אבל לא יותר מזה. הוא טוען כי לא נפגמה יכולתו המקצועית לנהל את בית הספר.
בית הדין הארצי לעבודה ציין כי אפשר להסתכל על המקרה מכל מיני זוויות.
מצד אחד, המערער הטוען כי לא הייתה סמכות ולא הצדקה להעביר אותו מתפקידו, מצד שני- מורות בית הספר שנפגעו מטעותו של המערער ונאלצו להיחשף לסרטון בעל אופי מיני מובהק, והיבט נוסף הוא ציבור ההורים והתלמידים.
גם המדינה, טענה כי יש חשש שבעקבות האירוע נפגעה סמכותו הניהולית של המערער, וכך גם יכולתו להוביל את בית הספר כדמות חינוכית. 

בית הדין קבע כי על משרד החינוך לבחון שוב, האם המערער יכול לשוב לתפקידו כמנהל בית הספר לקראת שנת הלימודים הקרובה (ולאחריה), או, במקום זאת, למצוא לו תפקיד דומה ככל האפשר.
על משרד החינוך לקחת בחשבון את כל נקודות המבט של הצדדים הנוגעים בדבר- בדיקה פרטנית עם המורות שנפגעו, אפשרותו של המנהל לחזור ולנהל בסמכותיות וכדמות חינוכית, השלכות של הזמן שחלף (לדוגמא- עזיבתם של תלמידים רבים).
ככל ולא ניתן יהיה להחזירו לתפקיד יש למצוא לו, במידת האפשר, תפקיד שישמור על שכרו ומעמדו.

עו"ד מורן אריאלי

עו"ד מורן אריאלי

עו"ד מורן אריאלי הינה בעלת תואר ראשון ושני מאוניברסיטת חיפה והינה עוסקת בתחום האזרחי-מסחרי

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
isabella

מי שקורא את העדות הזו היום צריך לחגוג איתי ועם משפחתי כי הכל התחיל כבדיחה עבור אנשים מסוימים ואחרים אמרו שאי אפשר שאני נשוי במשך שש שנים לאף ילד מלבד הרופא אמר שיש לי ספירת זרע נמוכה אז אשתי מבקשת להתגרש, היא הייתה חולה ועייפה להיות איתי ניסיתי בכל כוחי אבל שום דבר לא חשבתי שלא אראה אותה שוב עד שפגשתי חברה ותיקה שלי שסיפרה לי על אשף בשם ד"ר אלבה, היא נתנה לי את כתובת הדוא"ל שלו ואת מספר הטלפון הנייד שלו. יצרתי איתו קשר והוא הבטיח לי שאשתי תחזור אלי תוך שלושה ימים אם רק אהיה מוכן לשלם את המסים שאשתף איתם פעולה ליום אחד בלבד והוא הכין לי קסם אהבה ותרופה אחרונה והוא אמר לי את זה . אשתי תחזור. בבוקר שמח מאוד, אשתי הגיעה בבכי והתנצלה ואמרה שזו עבודת השדים, אז עדיין נדהמתי מהנס הזה, לא יכולתי לדמיין זאת, אבל ברגע שסיימתי לכתוב, חודשיים אחר כך אשתי נכנסתי להריון זה היה כמו נס אז אל תתבייש כי הוא עשה את זה בשבילי ואני מאמין שהוא יכול לעשות את זה גם בשבילך. אם אתה זקוק לעזרתו, אתה יכול לפנות למייל שלו: [email protected] WhatsApp: +2349039885856 ד"ר אלאבה מטפל גם ב: פוריות, HIV / איידס, הרפס 1/2, סרטן, הפטיטיס B, אם אתה רוצה להיכנס להריון