02.07.2022

שבת

שוטרי המחוז הצפוני סיימו את חקירת הרצח של המנוחה ופאא עבאהרה תושבת עראבה בת 45 שנדקרה למוות על ידי הגרוש שלה

שוטרי המחוז הצפוני סיימו את חקירת הרצח של המנוחה  ופאא עבאהרה תושבת עראבה בת 45 שנדקרה למוות על ידי הגרוש שלה שארב לה בכניסה לעיר לאחר שחזרו מדיון בנושא משמורת על הילדים בבית הדין השרעי – חומר הראיות שנאסף על ידי חוקרי המשטרה הועבר לפרקליטות מחוז חיפה שתגיש נגדו כתב אישום ובקשה למעצרו עד תום ההליכים בבית המשפט המחוזי בחיפה

תאריך 16.11.20 סמוך לשעה 12:00 התקבלה הודעה במוקד המשטרה על תאונת דרכים בין שני כלי רכב פרטיים בכיכר בכניסה הראשית לעיר עראבה. נהג הרכב הפוגע יצא מרכבו דקר את הנהגת ופצע אותה באורח אנוש ונמלט  מהמקום. 


כוחות משטרה רבים בליווי מעבדה ניידת הוזנקו למקום אספו ממצאים ופתחו בחקירה ממנה עלה כי –  סמוך לשעה 11:00 המנוחה יצאה מבית הדין השרעי  זמן קצר אחרי הנאשם בסיום הדיון שהתנהל בעניין המשמורת על ילדיהם המשותפים ונסעה ברכבה מכוון סחנין לכוון העיר עראבה.  הנאשם ארב למנוחה בכניסה הראשית לעיר וכאשר הבחין בה שעט לעברה עם רכבו והתנגש בה בחוזקה, יצא מהרכב כשהוא חמוש בסכין ודקר אותה מספר רב של דקירות כ- 14 דקירות. 


עוברי אורח שהיו במקום ניסו להרחיק את הנאשם שעלה על רכבו וברח מהמקום. לאחר כשעה רכבו של הנאשם אותר נטוש בתוך העיר עראבה.
כוחות משטרה רבים ביניהם גם יחידות מיוחדות של המשטרה ולוחמי משמר הגבול, פתחו במצוד אינטנסיבי אחר הנאשם שכלל פעילות מבצעית ומודיענית  לאיתור החשוד, בוצעו אינספור סריקות בשטח, מארבים וחיפושים אצל קרוביו ומכריו של הנאשם ונבחנו כיווני חקירה באשר חדש להימלטו של החשוד לרשות הפליסטינאית.


החקירה הצביעה על כך שהחשוד, שהיה רועה צאן והכיר היטב את שטחי הבר בקרבת הערים ערבה  וסחנין מסתתר, בשטחים הנרחבים של בקעת סחנין והגבעות הסובבות אותה, שטח בו חורש סבוך ומקומות מסתור טבעיים רבים, כוחות המשטרה המשיכו בביצוע מארבים במקום, תוך שהם חוקרים כל כיוון חקירה אפשרי שעולה. 


בתאריך 7.12.20 בשעות הערב התקבלה ידיעה על רכב שנגנב משליח פיצה בזמן שיצא מהרכב לבצע משלוח בכפר כאוכאב אבו אלהיג'א, השוטרים התחקו אחר נסיעת הרכב והבחינו בו חונה בשטח בר בין העיר סכנין לעראבה, ומארב משטרתי מוסווה היטב הוקם בשטח שולט במקום. לאחר מספר שעות הבחינו השוטרים בדמות חשודה סגרו עליה והורו לה לעצור, החשוד ניסה להימלט ואף לדקור את אחד השוטרים אך הוכנע על ידי הכוח ונעצר.


במהלך החקירה אספו חוקרי המשטרה ראיות רבות להוכחת אשמתו של הנאשם ברצח, הראיות כללו עדויות רבות של בני משפחה כולל עדויות ראיה, ראיות פורנזיות מגובות בעדות מומחים ותצלומים ממצלמות האבטחה. כל הראיות הועברו לפרקליטות מחוז חיפה שגיבשה כתב אישום כנגד הנאשם והיום  (28.1.21) יגישו נגדו כתב האישום ובקשה למעצר עד תום ההליכים לבית המשפט המחוזי בחיפה.
בשבוע האחרון, במחוז צפון, פוענחו מעשי רצח של  6 קורבנות מהמגזר הערבי.
היקף הפענוחים  של כלל מעשי הרצח שארעו במחוז צפון בחברה הערבית בשנת  2020 עומד על כמעט- 70% ( 16 מתוך 24 קורבנות – 67%).


חקירת הרצחם של 8 הקורבנות הנותרים במחוז צפון נמשכת בנחישות ובמקצועיות תוך שילוב כוחות עם כלל יחידות המשטרה והפעלת כל מגוון האמצעים העומדים לרשות יחידות החקירה והמז"פ.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות