04.12.2021

שבת

פארק מבוא כרמל צילום: דוברות עיריית יקנעם

שווקו כל השטחים בפארק "מבוא כרמל"

חברות ע.א. חפר נכסים בע"מ ותילתן נכסים והשקעות בע"מ רכשו את 80 הדונמים האחרונים בפארק בעלות של כ- 180 מיליון ₪.

יו"ר דירקטוריון הפארק וראש עיריית יקנעם סימון אלפסי: "הפארק הפך לאטרקטיבי בכל אזור הצפון"

הצלחה גדולה לפארק "מבוא כרמל" המשותף לעיריית יקנעם, למועצה האזורית מגידו,  ולמועצות המקומיות דלית אל כרמל ועוספיה. הפארק שתכנונו והקמתו החלו לפני כשני עשורים נחשב לאטרקטיבי וזוכה לביקושים רבים, ולאחרונה הושלם פרויקט שיווק הקרקעות בפארק עם רכישת כ-80 הדונמים האחרונים לשיווק בעלות של כ- 180 מיליון ₪ על ידי החברות ע.א חפר נכסים בע"מ ותילתן נכסים והשקעות בע"מ שהציעו את  המחיר הגבוה ביותר. מחיר הרכישה שעומד בממוצע על כ- 2.5 מיליון ₪ לדונם לא כולל פיתוח, מעיד עוד על האטרקטיביות הרבה של הפארק.

יו"ר דירקטוריון הפארק, וראש עיריית יקנעם, סימון אלפסי היה הראשון לזהות את הביקוש העולה למרלו"גים (מרכזי לוגיסטיקה), וכפועל יוצא מכך וביחד עם ראשי הרשויות השותפות לפארק הוחלט לשנות ייעוד בפארק לכ-80 דונם אלו ולשווקם כשטחים לשימוש תעשייה נטו, וזאת מתוך מטרה לשווקם לחברות מובילות וכך גם ליצור מקורות תעסוקה נוספים לתושבי האזור כולו. מהר מאוד התבררה ההחלטה כנכונה מאוד וכהצלחה גדולה. 

כפועל יוצא של השלמת שיווק כל שטחי הפארק נהנות הרשויות השותפות, יקנעם, מגידו, דליית אל כרמל ועוספייה מהכנסות ארנונה מן הפארק. בנוסף לכך, בזכות שיווק הקרקעות חולקו לארבע הרשויות במשותף כ- 15 מיליון ₪ על חלף היטלי השבחה

פארק 'מבוא כרמל' בנוי על שטח של כ- 540 דונמים והוא נמצא בשטחי המועצה האזורית  מגידו. בעבודות פיתוח הפארק הושקעו עשרות מיליוני ₪. הפארק נבנה על פי תקנים מחמירים של בנייה ירוקה ועל פי מפרטי בינוי שעומדים בסטנדרטים הגבוהים ביותר.

הפארק משותף ליקנעם ולמועצה האזורית מגידו (35% כל אחת), וכן למועצות המקומיות דלית אל כרמל ועוספייה (15% כל אחת). בפארק פועלות כיום 10-12 חברות מובילות מתוך כ-45 שנמצאות בתכנון ובבנייה. בין החברות שכבר פועלות בפארק: חברת התרופות הגנריות אוניפארם, חברת אלרם דבקים, בליסנייה, אלומלייט ועוד.

יו"ר דירקטוריון הפארק, וראש עיריית יקנעם, מר סימון אלפסי:

"אני מברך על השלמת שיווק כל הקרקעות שלב א' בפארק "מבוא כרמל". הפארק הוא חזון שארבעת היישובים השותפים מובילים עבור האזור כולו כבר שנים רבות. אני מאוד שמח שהפארק מצליח, ואני מאמין שתוך כשנה שנתיים תושלם בנייתו של כל הפארק דבר שייתן עוד תעסוקה לתושבי האזור כולו. הפארק הוא דוגמא ומופת לשיתוף פעולה מצוין בינינו לבין שכנינו. כיו"ר הדירקטוריון אני שמח על שיתוף הפעולה המצוין בין ראשי הרשויות ומודה לחבריי איציק חולבסקי, רפיק חלבי ובהיג' מנסור על שיתופי הפעולה. אני מבקש להודות למנכ"ל הפארק היוצא, ניסים אפרים שניהל את הפארק מראשיתו ועשה עבודה מצוינת, ויש לו חלק מרכזי בהצלחה, ומאחל למנכ"ל החדש, ליאור אפלבאום הצלחה רבה".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות היום

הדליקו נר חמישי

ביום בו הודלק נר חמישי של חנוכה, הדליקה האלופה את יריבתה העונה עם דרבי שייכנס לספרי ההיסטוריה של העיר חיפה, האדומים מנגד ממשיכים ביכולת הרעה

חדשות היום

עבודות תשתית ברחוב מינץ בקרית אתא

עיריית קרית אתא מבצעת עבודות תשתית נרחבות ברחוב מינץ. העבודות ברחוב מתבצעות בהמשך לעבודות ברחוב בן עמי , יצחק שדה והרצוג במסגרת תוכנית הפיתוח לשיקום

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות