23.06.2021

יום רביעי

קרדיט כללית

שואפים לחיסון : בכללית מצטידים בעשרות מנות חיסוני שפעת לילדים בשאיפה

בכללית במחוז חיפה וג"מ הצטיידה בעשרות מנות חיסוני שפעת לילדים בשאיפה (פלומיסט) והחלה במבצע חיסוני ילדים, שחשיבותו הוכפלה עבורם ועבור המבוגרים בתקופת הקורונה. החיסון ניתן בחינם ובכל מחלקות הילדים במרפאות כללית ברחבי המחוז

החורף הגיע ועימו  חיסוני השפעת לילדים.  חיסון השפעת העונה חשוב לבריאותם של הילדים, בפרט הקטנים,  מציינת ד"ר יעל ויין– מנהלת המרכז לבריאות הילד של כללית ארמון בחיפה. תינוקות וילדים צעירים נוטים להידבק ולפתח מחלה משמעותית יותר ואף סיבוכים של שפעת העלולים להצריך טיפול באישפו ולא נזכיר כאן תוצאות חמורות יותר.

הוכח, מדגישים מומחי כללית, כי חיסון מפחית בין 80-90% את התחלואה בילדים, הסיבוכים האישפוזים בעקבותיהם.

תינוקות וילדים צעירים נוטים לפתח סיבוכים קשים לשפעת וכתוצאה מכך להזדקק לטיפול אנטיביוטי ואף להגיע לאישפוז שלא לדבר על תוצאות חמורות יותר. הוכח, מדגישים מומחי כללית, כי חיסון מפחית בעשרות אחוזים את התחלואה בילדים ואת האישפוזים בעקבותיה. כמו כן, לחיסון הילד חשיבות רבה בהגנה על בריאות הסביבה ובמניעת מעגל הדבקויות בקרב המבוגרים – צוות מטפל, הורים, סבים וסבתות שהם בדרך כלל בקבוצת סיכון בשל גילם. מניעת ההדבקות מונעת גם הפסד ימי לימוד, נזק כלכלי להורים ואובדן ימי עבודה לכך משמעות יתרה בתקופה כה רגישה מבחינה כלכלית ותעסוקתית.

קרדיט כללית

השנה, בשל הצירוף של שפעת ומחלות חורף נוספות עם מגיפת הקורונה, לכיסוי החיסוני של הילדים רבה עוד יותר כי שילוב של שתי המחלות עלול להיות קטלני. על רקע מצב זה, הוחלט בכללית הוחלט להגביר את ההענות לקבלת החיסון על ידי הצטיידות בכמות גדולה של חיסוני פלומיסט בשאיפה שיתרונם בכך שאינם כרוכים בזריקה ולכן יש סיכוי להיענות טובה יותר מצד ההורים והילדים. כמו כן, חיסונים אלה מתאימים למרבית האנשים בגילאי שנתיים עד 49 כך שגם בתקופה זו, בה בשל החשש למחסור בחיסונים הוחלט שהחיסון ינתן רק למי שזומן כי נמצא בקבוצת סיכון גבוהה, מהווים חיסוני הפלומיסט אפשרות לתת חיסון למי שאינו כלול בקבוצות אלו. על פי נתונים מאירופה, החיסון בפלומיסט הביא לשיפור משמעותי בהיענות לחיסיון והעלה משמעותית את שיעור הילדים המתחסנים כנגד שפעת, כשהתוצה המבורכת היא ירידה בפניות לרופאים, הפחתה באשפוזים והשפעת חיסון עדר גם על האוכלוסייה הבוגרת. החשיבות שבחיסון ילדים כחלק מריסון  התפרצות שפעת היא אדירה, וזאת במיוחד בעונה בה חוששים מתחלואה צולבת עם קורונה.

יש לציין כי החיסון אינו מתאים לסובלים ממחלות דרכי נשימה חסימתית (כגון, אסתמה) ולסובלים ממחלות הפוגעות במערכת החיסונית או החיים בסביבתם הקרובה של חולים אלה. 

רות ברוך, מנהלת הסיעוד של כללית במחוז מסרה כי מיד עם קבלת מלאי חיסונים, שיגרה כללית הודעות להורי הילדים בקריאה לבוא ולחסן את ילדיהם. במקביל, מוזמנים גם הורים לתינוקות מגיל חצי שנה (רק אז מתחילים לחסן) ועד שנתיים ולילדים שמנועים רפואית מקבלת החיסון בשאיפה, לבוא ולקבל חיסון מותאם בעבורם שניתן בשתי מנות. 

לשם מבצע חיסוני השפעת תגברה כללית את הצוות, במטרה לאפשר מתן החיסונים במהירות האפשרית וללא התקהלויות. "אני קוראת למי שבריאות ילדו והוריו חשובים להזדרז ולהביא אל ילדיו לחיסון שהשנה יותר מתמיד עשוי להציל חיים."

קרדיט כללית
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות