18.05.2022

יום רביעי

צילום: דוברות עיריית יקנעם

שגריר קזחסטן בביקור ביקנעם: יקנעם עיר נפלאה, אחת הערים שהכי מתפתחות במדינת ישראל, סימון הוא הסיבה להצלחת העיר"

רה"ע סימון אלפסי: נפעל לקדם שיתופי פעולה בתחומי ההייטק, חינוך, תרבות ועוד.

שגריר קזחסטן בישראל, סטיבלדי בורשקוב, מלווה בשני דיפלומטים בכירים מן השגרירות הגיע לביקור וסיור ביקנעם, ונפגש לפגישת עבודה עם ראש העיר, סימון אלפסי ועם סגנו רומן פרס.

ראש העיר וסגנו קיבלו את השגריר בחום ואמרו לו שהם מברכים על ביקורו בעיר. ראש העיר סיפר לשגריר על יקנעם וציין בפניו שבעיר מערכת חינוך מצוינת, תעשיית הייטק פורחת, איכות חיים גבוהה, ועוד. בהקשר להייטק ציין ראש העיר שכ- 5% מכלל הייצוא בהייטק של מדינת ישראל מקורו ביקנעם, והוסיף שהמחזור השנתי של החברות בפארק עומד כל כ- 8 מיליון דולר.

רה"ע סיפר שכ- 50% מהפיתוחים בפארק הם פיתוחים טכנולוגיים והוסיף שגם שיש חברות שנמכרות לענקיות בתחומן, עדיין פעילות החברה  ממשיכה להיות מיקנעם מה שמוכיח על החשיבות של המשך הפעילות מכאן. רה"ע אמר לשגריר שיקנעם תשמח לקדם שיתופי פעולה עם קזחסטן בתחומים שונים לרבות בתחומי ההיי טק, החינוך, התרבות ועוד. השגריר שהיה נרגש מאוד הודה על קבלת הפנים החמה ואמר שיקנעם היא עיר נפלאה, עיר היסטורית וציין שזו אחת הערים שהכי מתפתחות בישראל. בהקשר לכך אמר השגריר לראש העיר "ברור שאתה הסיבה להצלחת העיר".

השגריר סיפר שמדינתו קזחסטן מתפתחת ונבנית גם בזירה הבינלאומית וזוהי מדינה משגשגת, והוסיף שבשנה הבאה הם יציינו 30 שנה לקשרים בין ישראל לקזחסטן. השגריר סיפר בגאווה על שיתופי הפעולה בין ישראל לקזחסטן בתחומים רבים וביניהם הקורונה וציין שיש קבוצה של רופאים קזחים שעושים התמחות ברמב"ם.

בתום פגישת העבודה ביקר השגריר בחברת ביוסנס וובסטר שבפארק התעשייה ושמע על הפיתוחים של החברה. משם המשיך השגריר לביקור בחברה הבינלאומית ASI ושמע על פיתוחיה השונים של החברה ששוקדת על פתרונות למחלת הסרטן.

ראש העיר, מר סימון אלפסי:

"שמחנו מאוד לארח את השגריר ואת צוותו. ליקנעם ברית ערים תאומות עם העיר אוסקמן בקזחסטן ואנו מברכים על הקשר עימם. ביקורו של השגריר הוא פועל יוצא של היותה של יקנעם עיר מובילה, ושל היותו של פארק ההיי טק שלנו מוביל ברמה הבינלאומית, שעה שמכאן יוצאים מיטב הפיתוחים. השגריר התרשם מאוד ממה ששמע וממה שראה, ואנו כמובן נשמח לקדם שיתופי פעולה עם קזחסטן".

סגן ראש העיר, מר רומן פרס:

"כבוד גדול עבורנו לארח את השגריר שמייצג מדינה מוסלמית שאוהדת את ישראל. לשגריר היה חשוב לבוא ליקנעם וללמוד מקרוב על העיר ופארק התעשייה במטרה לקדם שיתופי פעולה בין יקנעם לביו מדינתו המתפתחת. אני שמח שיקנעם ממשיכה להיות אבן שואבת ורבים רוצים ללמוד מאיתנו".

צילום: דוברות עיריית יקנעם
מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות