21.09.2021

יום שלישי

צילום: דוברות כללית

שבוע עידוד הנקה ב'כללית' בסימן: "אפשרי בריא – להניק איתך בכל מצב"

השנה, שבוע ההנקה מצוין בעולם ובישראל בין התאריכים 1-7.8 בסימן "אפשרי בריא להניק איתך בכל מצב".

מטרת שבוע ההנקה היא להגביר את המודעות לגבי חשיבות ההנקה לבריאות אימהות, תינוקות וחשיבות התמיכה באימהות המעוניינות להניק.

"חשיבות חלב האם וההנקה ידועה היטב. כולנו עברנו שנה לא פשוטה כולל מגפת הקורונה, אך המשכנו לתת שירות בטיפות החלב והמשכנו לייעץ ולתמוך באימהות המיניקות" שיתפה אלישבע כהן ארזי, רכזת תחום רפואה מונעת והנקה.

בכללית מחוז חיפה וגליל מערבי ניתן לקבל ייעוץ הנקה מיועצות הנקה מוסמכות, ללא תשלום.

"תפקיד יועצת הנקה הוא להקנות ידע וכלים ליולדת, לפני ההיריון, לאחר הלידה ולאורך כל תקופת ההנקה. הייעוץ מתחיל במפגש הראשון עם האם כבר בתחילת ההיריון. השיחה הראשונה היא על תפיסות ועמדות כלפי ההנקה ובירור רצון האם והזוג להניק והעדפותיהם בהאכלת התינוק הצפוי להיוולד. בהמשך נעשות הדרכות על תזונה, חשיבות הנקה ראשונה כבר בחדר לידה ונושאים מעשיים בטכניקת הנקה" מסבירה אלישבע.

עם הלידה, קיים סיוע בבתי החולים ולאחר הלידה, נשים מגיעות בדרך כלל לטיפת חלב.

"למרות היות וההנקה טבעית, יולדות רבות מתקשות בתהליך ההנקה וזקוקות לייעוץ. אנו שמים דגש על הקניית ידע, תמיכה, והתמיכה ממשיכה גם באימהות שהחליטו לא להניק. אם מתעורר קושי בבית, היולדת מוזמנת להתקשר ולקבל ייעוץ והדרכה טלפוני ב – 2700* או להזמין יועצת הביתה בהשתתפות המושלם ולחילופין להגיע פיזית למרפאת ייעוץ הנקה ללא תשלום. חשוב לי להדגיש שהיועצות נמצאות בקשר עם המשפחה  בכל מצב ובכל בחירה ויסייעו להורים להגיע לטוב ביותר להם ולתינוק" מסבירה אלישבע.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות