18.05.2021

יום שלישי

אילוסטרציה: הקריה הרפואית רמב"ם.

רמב"ם חנך משכן חדש עבור המרכז לטיפול בנזקי טראומה נפשית

המרכז לטיפול בנזקי טראומה נפשית, חנך אתמול  את משכנו החדש לציבור מטופליו –  בבניין "אמות" בצומת דולפין, בסמוך לקריה הרפואית רמב"ם. באפריל 2018 החל רמב"ם לרכז את הטיפול בנפגעי טראומה נפשית במרכז שפעל בבניין האבן בתחומי בית החולים

מאז פתיחת המרכז לפני 3 שנים חלה עליה מתמדת במספר הפונים לטיפולים, פניות אשר הולכות ומתרבות. גם בשנת הקורונה שחלפה, שנה שבה צומצמו המפגשים הפרונטליים, מספר הפניות לא פחת. בין הפונים לסיוע למרכז ניתן למצוא חלוקה שווה בין גברים לנשים, כאשר מנעד הגילאים של הפונים רחב: מגיל הגן ועד מבוגרים. הפונים הם אנשים שנפגעו בתאונות דרכים ותאונות עבודה, אנשים שחוו תקיפות ואלימות, תקיפות מיניות, אירועי ירי, שריפות ולמעשה, כל אירוע טראומטי שניתן לשער, כאשר שיטות הטיפול הינן ממוקדות טראומה בטיפול קצר-מועד.

מאחורי הרעיון להוציא את המרכז החדש שנחנך אתמול אל מחוץ לשטח בית החולים עומד הרצון לשילוב של מספר גורמים.   מצד אחד לשמור על קירבה לבית החולים עם כל היתרונות עבור הצוות מבחינת צורכי התייעצות, קיום ישיבות והדרכות קבועות במרחק הליכה קצרה, מצד שני , להעניק למטופלים סביבה דיסקרטית, ונגישה,  עם מרחבים ייעודיים לטיפול בילדים ובהוריהם. המרכז הוקדם בסיוע קרן פורטיסימו ובעידוד גורמי המקצוע במשרד הבריאות, שגם הגיעו אתמול לחנוכת המקום – ד"ר טל ברגמן ראש אגף בריאות הנפש במשרד הבריאות, וענבל ירקוני מנהלת מערך הסיעוד בחטיבה למרכזים רפואיים במשרד הבריאות.   ד"ר תלמה כהן, מנהלת המרכז לטיפול בנפגעי טראומה נפשית מציינת: "בחירת המיקום החדש של המרכז נועדה לסייע במתן טיפול הוליסטי, מנרמל ומחבק עבור קהל המטופלים, דבר שמסייע להבטיח את הצלחת הטיפולים הניתנים במקום באופן המיטבי ביותר". ד"ר מיכאל הלברטל, מנהל רמב"ם, הוסיף אתמול במעמד חנוכת המקום כי בעת חירום מתוכננים אנשי המרכז לצאת לאזור האסון, לחבור אל כוחות החילוץ ולתת מענה נפשי כבר בשטח האירוע, על מנת ליצור רצף טיפולי.

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

מעקב
הודע על
guest
0 Comments
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות