05.08.2021

יום חמישי

יו"ר ועדת הפנים ח"כ חיימוביץ': "חריגות מטורפות של בנזן באזור חיפה רק השבוע"

ועדת הפנים והגנת הסביבה בראשות ח"כ מיקי חיימוביץ' החליטה לדחות את החלטתה בעניין הארכת תוקף תקנות אוויר נקי, שעומדות לפקוע בחודש מרץ בשנה נוספת. הוועדה תתכנס להחליט אם לדחות את פקיעת תוקף התקנות ולאיזו תקופה בעוד 3 שבועות. השרה להגנת הסביבה, גילה גמליאל , ביקשה מוועדת הפנים להאריך את תוקף התקנות העומדות לפוג בחודש מרץ, בשנה נוספת. לדבריה: "אגף איכות אוויר נמצא בעיצומה של עבודה לגיבוש העדכון של תקנות אלו, שהחלה מזה זמן , אך בשל מצב החירום הרפואי (משבר הקורונה) שנכפה על כל המשק לא יוכל לסיים את העבודה המקצועית והליך ההתייעצות עם כל בעלי העניין בהתאם לתכנית העבודה המקורית. בין היתר נדרש ביצוע מדידות וניטור בעונת האביב לצורך גיבוש תשתית מקצועית מספיקה".יו"ר הוועדה, ח"כ מיקי חיימוביץ': "שנה ושלושה חודשים זה יותר מדי זמן. אין סיבה שלא תוכלו להביא את התקנות לוועדה מוקדם יותר. היו לכם 5 שנים.

מיקי חיימוביץ'. שימוש לפי ס' 27א' לחוק זכויות היוצרים, אדם הרואה עצמו נפגע מוזמן לפנות להנהלת האתרזה לא פתאום נפל עליכם. ראיתי חריגות מטורפות של בנזן באזור חיפה רק השבוע. חסרים לכם נתונים מהחודשים פברואר עד מאי, אבל אז יכול להיות שנהיה בסגר חמישי. אין ביטחון. הביטחון היחיד הוא שבינתיים נמשכות החריגות בפליטת הבנזן המסרטן". נטע דרורי, המשרד להגנת הסביבה: "אנו מאד מתאמצים. הנושא באמת מורכב. איננו מקלים ראש. הלו"ז קצר מדי ולא לוקח בחשבון את העבודה הנדרשת. צריך להכין טיוטה, לקבל את הערות הציבור ומשרדי הממשלה. זה תהליך ממושך ועדיף לתת את הזמן, את החודשים שביקשנו, שלא להגיע לוועדה עם תשובות לא מספיק טובות".יו"ר הוועדה, ח"כ מיקי חיימוביץ': "אבל אתם בתהליך כבר שנים. אתם צריכים השלמת המדידות בתקופת המעבר, אבל הבקשה שלכם מופרזת".נטע דרורי: "נערכנו לפי לוח הזמנים הקבוע בהוראת השעה. נערכנו למעלה משנה מראש. ביצענו מדידות והליך התייעצות רחב. ערכי איכות האוויר משמעותיים לציבור וגם למשק. שיטת העבודה בתקנות היא – יש איסוף מידע עובדתי של המצב בישראל וסקירה משווה. יש דברים בהם ישראל ייחודית ביחס לאירופה – יותר שמש, יותר חומר חלקיקי, חשיפה למדבר. כל אלה הם חלק מהשיקולים לקביעת הערכים".ד"ר לבנה קורדובה, ממונה מערך ארצי לניטור אויר במשרד להגנת הסביבה ביקשה להתייחס לביקורת על כך שהתקנות שעומדות לפקוע מאפשרות 7 חריגות בשנה של פליטות בנזן מסרטן, מעבר לערכים שנקבעו, אחת הסיבות העיקריות לכך שארגוני הסביבה מבקשים לעדכן את התקנות בזמן שנקבע בחוק, ללא דחיה: "עם 7 החריגות אנו מצליחים לעשות הרבה פעילות. הצלחנו להביא להסדרה יפה. לגבי הפורמלדהיד – אין ניטור רציף.

אנו עובדים לפי המדידות בשיטה האירופאית. יש כל מיני מחקרים במדינות שונות. אם יהי המכשיר נעשה פיילוט. באיגוד ערים חיפה יתחיל לפעול מכשיר שינטר 46 חומרים אורגניים נדיפים, ביניהם הפורמלדהיד. נלמד את המכשיר. מכשיר כזה דורש מומחיות".מתן גורפינקל, שומרי הבית: "מבקשים שהוועדה לא תדחה את הגשת התקנות".

מערכת כרמליסט

מערכת כרמליסט

"כרמליסט" הינו אתר חדשות מקצועי וחדשני אשר מעדכן באופן שוטף על כל הנעשה בעיר חיפה. "כרמליסט" שם לעצמו מטרה להביא את החדשות המעניינות והחשובות ביותר הקשורות בעיר חיפה תוך מתן חווית משתמש נוחה לכלל תושבי האזור.

שתפו עכשיו

שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב twitter

יכול גם לעניין אותך

חדשות חיפה

אורחים במסעדת ה-BP חיפה

מסעדת ה-BP המיתולוגית במפרץ חיפה אירחה השבוע את ניר ברקת, ראש עיריית ירושלים לשעבר והמועמד המרכזי להנהגת הליכוד לאחר עידן נתניהו. בנוסף, היום התארח במסעדה

מעקב
הודע על
guest
1 תגובה
Oldest
Newest הכי מדורג
פידבקים מוטבעים
ראה את כל התגובות
מודאגת

מיקי חיימוביץ מהמיוחדות ומהמעולות בכנסת שעושה עבודתה נאמנה.
ורבים בציבור מאמינים שהמשרד להגנת ההסביבה הוא לכאורה המשרד להגנת התעשיה.